Навіщо потрібний сніг у теплиці

Дійсно, навіщо потрібний сніг у теплиці? Яка від слова «тепло» і взагалі стоїть взимку порожня, чекає весняних посадок розсади й усього іншого. І все-таки варто взяти лопату й наносити в теплицю побільше снігу.

Укрийте всі грядки товстим шаром, але не притоптуйте сильно, нехай на ґрунті лежить товста сніжна перина. Не полінуйтеся, чим більше снігу ви занесете усередину – тим краще. Не бійтеся, що навесні під ногами будуть калюжі – потала вода всотається дуже швидко. І ось чому: узимку в закритій, «не працюючій» теплиці ґрунт сильно висихає. Він ущільнюється, стає непроникним і для води, і для повітря. Така суха, тверда земля зовсім не підходить для посадки ніжної молодої рослинності.

Навіть полив водою й посилене розпушування перед посадкою не до кінця рятують ситуацію. Насіння в такому ґрунті погано проростає, розсада слабко приймається, росте кволою і тонкою.

Кривдно вкласти в теплицю стільки праці й не одержати очікуваного результату!

Поліпшити пересохлу й ущільнену за зиму землю практично неможливо, хіба що завезти нову. Але не будеш же повністю обновляти ґрунт щовесни! Ось тут на допомогу і приходить сніг, тільки варто про нього подбати заздалегідь.

До кінця січня ґрунт у теплиці вже досить промерз, у ньому більше немає збудників хвороб і городніх шкідників. Якщо засипати його снігом, він як і раніше буде промерзати, але не так інтенсивно.

Але при цьому земля не буде пересихати, збережеться її природня структура, а про вологу й говорити зайво.

Усім відомо, що найкращий полив для рослин – потала вода. Тільки от не завжди вона є в потрібних кількостях, і щоб зібрати її, потрібно прикласти чимало сил. А у випадку зі снігом у теплиці нічого й робити не треба! Помахав лопатою під настрій, а то й дітей залучив, видав їм по совку або маленькій лопатці – їм вже точно в задоволення! У результаті й доріжки чисті, і теплиця до весни підготовлена. А коли прийде час сіяти в теплицю насіння й пересаджувати розсаду, ґрунт буде зволожений тою самою, корисною, поталою водою. Ефект від неї не замінить ніякий, навіть найрясніший полив.

Тому не полінуйтеся проробити таку просту й потрібну роботу: наповніть теплицю снігом, «запасіть» вологу, збережіть землю родючою і вона відплатить вам урожаєм.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *