Осінь – краща пора для посадки саджанців фруктових дерев

кращий час для посадки саджанців фруктових деревОсінь – пора підготовки рослин до зими і посадки нових дерев і чагарників, або закладення нового саду з фруктових дерев. В середній зоні України найкращий час для посадки молодих саджанців в осінній період- це кінець жовтня, листопад.

В осінній період можна і краще висаджувати саджанці яблунь, груш, сливи, черешні, вишні тощо. Але слід пам’ятати, що після висадки обов’язково потрібна осіння обрізка дерев. Захист молодого саду у вигляді побілки вапном не обов’язковий. А от захист від хвороб та шкідників не завадить.

Пора року для посадки фруктових дерев

Для нашої смуги осінь оптимальний час для висадки в ґрунт саджанців фруктових дерев. До зимових холодів вони встигнуть вкоренитися. Але не варто поспішати. Поки дерево не скине з себе лист, його пересаджувати небажано. Адже перед листопадом відбувається відтік поживних речовин в деревину, що збільшує концентрацію клітинного соку, і тоді дерево стає більш зимостійким. З деревини в лист виходять всі непотрібні органічні і мінеральні речовини, так звані шлаки. Після цього між листками і деревиною утворюється пробкова тканина, яка під час листопаду захищає деревину від грибкових та бактеріальних захворювань. Навесні саджанці можна висаджувати в ґрунт тільки до розпускання бруньок. Тому переважна пора в посадці молодого саду все таки осінь.

посадка саджанців фруктових дерев

Створюємо умови для посадки саджанців

Бажано перед висаджуванням кореневу систему вмочити в бовтанку. Для цього потрібно змішати в пропорції 1:1 свіжий коров’як (гній) і глину. Замість глини можна використовувати звичайну землю з садової ділянки. Ці компоненти розводять водою до стану рідкої сметани. У готову суміш опускають коріння саджанця на 5-10 хвилин. Це забезпечить корінь від підсихання. По-друге, на корені утворюється плівка поживних речовин, що для рослини досить корисно. Після висадки в ґрунт саджанець потрібно рясно полити, навіть якщо земля волога. Тоді земля розріджується і зміцнює коріння. Це допоможе уникнути повітряних подушок в ґрунті.

Як вибрати правильно саджанці для посадки в осінній період?

Тут слід звернути увагу на місце продажу самих саджанців. Фахівці і агрономи не радять купувати у перехожих і незнайомих біля ринків. Краще все таки звернутися до спеціальних розплідників, де притримуються всіх належних умов по їх зберіганню і утриманню. Дотримують всіх потрібних технологій їх вирощування. З цього приводу стане у нагоді поради по купівлі саджанців плодових дерев.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *