Полуниця: догляд після збору врожаю

У цей час наступає друга хвиля нарощування листя, а також відростання нових ріжків і закладка нових квіткових бруньок. У ріжках відкладаються живильні речовини, які рослини садової суниці будуть витрачати наступного року на утворення ягід. Старе листя, що виконало свою функцію, починає відмирати, з'являється велика кількість вусів. Друга половина літа – найбільш підходящий час, щоб подбати про майбутній урожай. Отже, збір ягід закінчений. Як доглядати за полуницею далі?

Акуратно обріжте все старе листя, намагаючись не ушкодити серденька й молоді листочки. Це зручніше зробити, якщо садова суниця різних сортів на ваших грядках підібрана за строками плодоносіння, і сорти однакових строків згруповані по рядах. Ранні сорти можна обробляти першими, поки не з'явилося молоде листя. У той же час більш пізні сорти ще продовжують плодоносити. Не варто спізнюватися із цією процедурою, тому що з відростанням молодого листя вам знадобиться більше часу й ретельності. До того ж, хвороби та шкідники, що з'явилися за сезон на старому листі, встигнуть перейти на нове.

Видаліть засохле за сезон листя й усі рослинні залишки з ваших посадок: на них теж залишаються збудники хвороб. Якщо помітите, що молоді листочки полуниці, які відростають, зморщуються, деформуються, це значить, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть суницю будь-яким препаратом від кліща (акарицидом). Гарний результат дає обробка препаратами Актелік, Клещевит (він же Фітоверм), Титовіт Джет або розчином колоїдної сірки.

ЯК РИХЛИТИ Й УДОБРЮВАТИ ПОЛУНИЦЮ

Ретельно розпушіть ґрунт у міжряддях на глибину 10 см. Безпосередньо біля кущів рихлити глибоко не можна, щоб не ушкодити кореневу систему. У полуниці вона розташовується поверхово. Під час розпушування злегка підсапуйте кущики, щоб придаткове коріння, що відросло в цей час на ріжках полуниці, опинилося під шаром ґрунту.

Враховуючи, що в цей період полуниця набирає силу для наступного плодоносіння й дуже вимоглива до  запасу живильних речовин, необхідно зробити підживлення. Для цього внесіть у ґрунт повне мінеральне добриво з мікроелементами. Розрахунки: 20-30 грам на 1 квадратний метр. Найкраще для цього підійдуть спеціальні добрива для полуниці, що містять усі необхідні елементи у збалансованому виді. Непогано підходить для цієї мети амофоска: крім основних елементів живлення (азот, фосфор, калій) вона містить кальцій, магній і сірку. Уникати потрібно хлоровмісних добрив, тому що полуниця не переносить хлору. Дуже гарний результат дає внесення перегною, який не тільки вдобрює ґрунт, але й значно поліпшує його структуру.

Після внесення добрив закрийте їх у ґрунт.

Щоб після поливу на поверхні ґрунту не утворювалася кірка, замульчуйте грядку торфом.

Ретельно полийте полуницю після внесення сухого підживлення.

До кінця сезону тримайте ґрунт у вологому стані, поливаючи рідко, але рясно. Часті поверхневі поливи звичайно не приносять користі для полуниці. Після рясного поливу рихліть ґрунт, видаляючи бур'яни. Вирізуйте вуса, що заново відростають, — плодоносіння на майбутній рік буде набагато слабкішим, якщо кущ буде витрачати сили на утворення дочірніх розеток, а не квіткових бруньок. Своєчасне видалення вусів стимулює закладення нових квіткових бруньок. Потужне молоде листя взимку прикриває кущ полуниці і сприяє більш успішній перезимівлі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *