Правильна розсада. Загартовування та висадження в ґрунт

І хотілося б зробити так, щоб наші, з такою любов'ю вирощені "вихованці", перенесли без втрат для здоров'я це переселення. Тому потрібно обов'язково провести загартовування розсади.

Гартувати розсаду необхідно за всіма правилами, у правильній послідовності, дотримуючись строків, що дуже важливо, тому що тоді рослини з найменшими втратами зможуть пристосуватися до умов відкритого ґрунту.

Листя й стебла загартованої розсади захищені надійним шаром епідермісу й у ній іде інтенсивне накопичення цукрів.

Загартована розсада має невисоке стебло, у рослини короткі міжвузля й розвинена листяна пластина, а коренева система має мичкувату структуру.

Приблизно, за 1-2 дні до висадження розсади в ґрунт поряд із загартуванням рослини ще й підживлюють підвищеними дозами калійних, фосфорних і азотних добрив. Це робиться для того, щоб розсада добре прижилася на своєму новому місці, та й урожай був би багатшим.

Загартування потрібно проводити, як тільки вулична температура здійметься вище 10-12°С, і рослини будуть звикати до відкритих сонячних променів.

Перший раз ящики з розсадою виносять на повітря на 3-4 години, другий – на 5-6 годин, а на третій уже можна залишити й на цілий день.

Розсаду рекомендується залишати відкритою вдень і вночі за 3-4 дні до висадження в ґрунт, але можна й раніше.

Чим довший період загартовування розсади, тим вона буде міцнішою і життєздатною, а наймінімальніший – 2-3 дні.

Починати загартовування можна, виносячи розсаду на засклений балкон. Але якщо рослини будуть висаджуватися у відкритий ґрунт, цього буде замало. Загартування необхідно буде продовжити на дачній ділянці, розміщаючи розсаду вдень під відкритим небом, а на ніч заносячи її в укриття.

Перед висадженням розсади в ґрунт потрібно за 10-12 днів зменшити полив і потім уже за 7 днів повністю його припинити. Напередодні ж висадження розсаду необхідно рясно полити, додавши у воду хлористий калій (20-30 г на 10 л води).

Якщо ми на всіх етапах вирощування розсади зробили все правильно, то наша розсада буде невисокою, міцною, з короткими міжвузлями й без видимих ушкоджень, і значить буде відповідати всім стандартам.

ВИСАДЖУВАННЯ РОЗСАДИ У ВІДКРИТИЙ ҐРУНТ АБО ТЕПЛИЦЮ

Насамперед розсаду необхідно перевезти з міської квартири на дачну ділянку. Це треба зробити дуже акуратно, щоб не ушкодити розсаду. Тому за 1-2 дні до перевезення припиняємо її полив, тому що від цього рослини стають більш еластичними і менш ламкими. Але в той же час не можна допустити їхнього сильного пересихання, тому що розсада (при сильному зів'яненні) може втратити частину листя і занедужати.

У кожного дачника вже виробилася своя технологія перевезення розсади й із цим проблем не буде. Чи готова розсада до висадження в ґрунт ми можемо визначити за кількістю листя у рослини. Так, наприклад, розсада огірків, патисонів і кабачків при висадженні повинна мати 3-4 справжніх листка, у томатів має бути 8-11 добре розвинених листків, а також бутони першої квіткової кисті. Перці й баклажани висаджують з 8-12 листками й уже з квітками. У розсади капусти має бути 5-6 листків, а на деяких рослинах уже можуть бути невеликі зав'язі.

Також, багато в чому, строки переносу розсади у відкритий ґрунт залежать і від того, наскільки сильно прогрівся ґрунт.

Визначити готовність ґрунту можна стародавнім способом – взяти в руку жменю землі, стиснути її і, якщо при розтисканні пальців земля розсиплеться на великі шматочки, то ґрунт до посадки готовий.

Розсаду до посадки необхідно гарненько пролити, щоб при виїмці рослини з ємкості земляна грудка не розсипалася, і тоді розсада швидше приживеться.

Найкращий час для висадження розсади в ґрунт – це ранній ранок або пізній вечір, тому що головне уникнути прямих сонячних променів.

Ідеально, звичайно, висаджувати розсаду в похмуру погоду.

Як тільки рослину вийняли з ємкості, де вона росла, треба відразу ж і саджати, а не намагатися спочатку вийняти всю розсаду з горщиків. Тому що вийнята заздалегідь рослина, навіть якщо не всі корінці оголені, дуже швидко в'яне.

При посадці розсади, для того щоб розрахувати відстань між рослинами, треба не забути врахувати те, що рослина буде ще рости й розвиватися. Якщо ми не врахуємо всіх факторів, то посадки можуть надалі вийти загущеними й рослини будуть відчувати дефіцит вологи, живильних речовин, а також освітленості.

Так до того ж і хвороби поширюються швидше в загущених посадках. При розрахунку відстані між рослинами необхідно виходити з потреб кожного виду культури, також велике значення має й глибина посадки розсади. У кожної рослини є свої особливості, так що варто ними поцікавитися, перш ніж проводити посадку, щоб не загубити свою ж працю.

Після того як ми посадили розсаду, її необхідно рясно полити й надалі потрібно буде стежити за вологістю ґрунту протягом декількох днів.

Якщо ґрунт досить зволожений, то забезпечується гарний контакт кореневої системи із ґрунтом і, як наслідок цього, швидке вкорінення рослин. І, звичайно, розсаду необхідно притінити після висадження, особливо в перші дні.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *