Посадка й догляд за черешнею

При покупці саджанців черешні особливу увагу варто приділити кореневій системі: вона має бути добре розвиненою і сильною. Якщо ви побачите будь-які ушкодження або сліди хвороби – не купуйте такий саджанець. Краще купувати саджанці прямо в розплідниках.

При виборі місця пам'ятайте, що черешня має потребу в сонці й м'якому кліматі. Намагайтеся посадити дерево на височині, щоб виключити застій холодного повітря.

Ґрунт на місці посадки має бути легким і родючим, повинен мати гарну водопроникність. Зверніть увагу й на майбутнє оточення черешні: ґрунт навколо має бути відкритим, квіти або газон навколо будуть витягати з ґрунту корисне живлення.

Кращий час для посадки – це рання весна на початку квітня до появи бруньок. Викопайте яму глибиною в лопату й шириною в кілька кроків, ґрунт на дні ями спушіть граблями. Закріпіть на дні посередині ями стійкий ціпок або жердину, що послужить опорою вашому дереву в перший рік, покладіть на дно компост і попіл, поставте саджанець зверху. Ретельно стежте, щоб місце щеплення стовбура залишалося зовні. Вийняту з ями землю необхідно змішати з компостом у рівних частках. Заповніть ґрунтом яму, саджанець прив'яжіть до жердини, щоб забезпечити рівне проростання, а ґрунт навколо добре полийте. Після посадки обов'язково замульчуйте саджанець компостом. Візьміть таке мульчування за правило і повторюйте його щоосені. Вторинні гілки черешні мають рости не нагору, а практично горизонтально до стовбура – це має забезпечити вам у майбутньому зручний збір врожаю – тому помістіть між гілками розпірки або підвісьте до більш міцних гілок камені. 

Оскільки черешня не належить до дерев, що сильно гілкуються, їй треба в цьому допомогти: всі прирости намагайтеся вчасно укорочувати на п'яту частину від їхньої довжини. 

Обрізку зайвих пагонів потрібно проводити тільки навесні до набрякання бруньок. 

Крім цього потрібно білити стовбури та на зиму захищати від гризунів лапником.

Варто пам'ятати й про регулярне підживлення дерев: навесні, ще до початку цвітіння, у ґрунт необхідно внести рідкий гній, а через тиждень підживити рослину мінеральними добривами. Підживлення й обрізку потрібно проводити й улітку – в область стовбура вносити шар компосту, змішаного із землею, а занадто довгі та хворі пагони видаляти. Стовбури можна додатково захистити мішковиною, якщо ви помітили, що їх ушкодили шкідники.

Під час дозрівання черешню необхідно захищати від птахів, які теж не проти поживитися солодкостями. Спробуйте різні методи відлякування – стрічки фольги, блискучого впакування або шматки блакитного паперу й тканини. Якщо у вас невелике дерево, накрийте крону захисною сіткою. Плоди черешні часто вражає вишнева муха, личинка якої поїдає плоди. Для профілактики від зараження плодів потрібно використовувати спеціальні отрути.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *