Правильний полив суниці – застава гарного врожаю

Фактори, що впливають на розвиток полуниці: 

– правильно підібраний ґрунт; 

– вчасно внесені підживлення; 

– видалення бур'янів на посадках; 

– періодичне розпушування; 

– мульчування ґрунту навколо рослин; 

– боротьба зі шкідниками і хворобами;

– своєчасний оптимальний полив. 

У садівників часто виникає питання: "Як правильно поливати полуницю?" Відповідь на перший погляд є простою: "Бери лійку й поливай!" 

Але не все так просто, як здається.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 

У полуниці поверхнева коренева система, котра не здатна добувати воду з нижніх горизонтів. Тому в усі фази розвитку її необхідно поливати. Полив має бути помірним. Починають його при невеликому підсиханні ґрунту. Надлишкове зволоження ягода переносить погано, корені і ягоди загнивають. 

Застосовується вечірнє поливання, тому що вранці волога швидко випаровується з рослин і ґрунту, не встигаючи засвоюватися. Окремі краплі, що залишилися на листях, у сонячну погоду працюють як лінза, викликаючи опіки. Вода застосовується тільки тепла, нагріта за день у бочках-накопичувачах. При використанні холодної води відбувається "захоплення" рослини. Волога в ґрунті є, але в клітини тканин полуниці вона не надходить через низьку температуру. 

Не слід часто поливати полуницю невеликою кількістю води. Це може викликати грибкові захворювання. 

Після поливу навколо кущів ґрунт рихлять для закриття вологи. При порушенні верхнього шару припиняється випаровування. Кількість внесеної води залежить від складу ґрунту, вологості повітря, фази розвитку полуниці. 

ВИДИ ЗРОШЕННЯ НА ПОЛУНИЦІ 

– Полив за допомогою лійки. Він зручний на маленьких грядках при невеликих площах посадок. 

– Полив зі шланга. Його плюс – менше витрачається фізичних сил, не треба носити воду відрами до грядок. Є й мінуси: вода надходить холодна і розподіляється нерівномірно, велика ймовірність ушкодження кущиків. 

– Краплинне зрошення. Волога доставляється відразу до коренів полуниці. 

– Дощування. Для цього використовуються спеціальні насадки-розбризкувачі різних видів. Насос подає підігріту воду з бочок-накопичувачів. 

– Полив у борозни. Їх нарізають від центра куща на відстані 25-30 см. По них живлюща волога надходить до коренів. 

СПОЛУЧЕННЯ ПІДЖИВЛЕНЬ З ПОЛИВОМ

Для повноцінного живлення полуниці необхідними є своєчасні підживлення. У рідкому вигляді рослини краще їх засвоюють. Тому полив сполучають з підживленнями. Для цього у воду додають швидкорозчинні добрива "Байкал", "Кеміру", "Здравень". За сезон цю операцію повторюють 4 рази. 

ПОЛИВ ПІД ЧАС ЦВІТІННЯ

Якщо вологи в ґрунті недостатньо, то пилок стає стерильним, і ягоди зав'язуються погано. У цей період полив проводять під корінь, щоб бджолам легше було запилювати квітки. Норма витрати води на 1 кущ складає 1 літр. У суху погоду її збільшують до 2 літрів. При цьому краще використовувати краплинне зрошення. 

УТВОРЕННЯ ЯГІД – ПРАВИЛЬНИЙ ПОЛИВ

Особливо обережним з водою треба бути під час утворення ягід. Правильний полив полуниці допоможе уникнути захворювання сірою гниллю та збільшити врожай. Недолік вологи приводить до формування сухих, жорстких і дрібних ягід. Для запобігання випару застосовують метод мульчування. У якості мульчі використовують торішню тирсу, бажано листяних порід, здрібнену солому або нетканий матеріал чорного кольору. Цей прийом допомагає зберегти ягоди в чистому й сухому вигляді, запобігає об'їданню їх слимаками. 

ПОЛИВ ПІСЛЯ ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ

Смачні ягоди зібрані й багато садівників вважають, що можна не звертати уваги на посадки полуниці. Що є найпоширенішою помилкою. У цей період починається найвідповідальніший момент у житті рослин – закладка квіткових бруньок для врожаю наступного року й утворення вусів. 

Не можна залишати кущики без уваги й поливу, особливо в посушливу погоду. Робити це потрібно рідко, але рясно безпосередньо по листях, змиваючи з них пил і шкідливих комах. 

Поливати полуницю необхідно постійно з ранньої весни до пізньої осені. Тільки за таких умов можна отримати гарний урожай ягід і здорові рослини.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *