Як виростити екологічно чистий урожай капусти: секрети досвідчених городників

Як упоратися з ними і при цьому виростити екологічно чистий урожай, радять досвідчені городники.

КАПУСТЯНА ГУСЕНИЦЯ

Змішують у ста вагових частинах води три частини повареної солі, дві частини вапна, і цією сумішшю обприскують грядки звичайним обприскувачем, а якщо немає обприскувача, то його можна замінити звичайною садовою лійкою з густим і тонким ситом.

Обприскування виробляється два рази, у вечірній час, коли гусениці ще молоді, тому що на дорослих гусениць цей засіб діє не відразу, і доводиться обприскувати кілька разів, що може несприятливо діяти на рослини.

За запевненням садівників, дворазова обробка капусти зазначеним засобом зовсім не вплинула на її смак, що нічим не відрізнявся від смаку неопрацьованої капусти. Після обприскування й пізніші генерації гусениць також не торкають капусти.

Для боротьби з капустяною гусеницею можна використовувати попіл. Залийте 2 склянки попелу й 1 ст. л. рідкого мила (ще краще дьогтьового шампуню) 10 л води і настоюйте протягом доби. Потім опбрискайте настоєм капусту.

СЛИМАКИ

Поза всяким сумнівом, голий слимак – один з найнеприємніших і важковловимих ворогів капусти, тому що капостить він, в основному, увечері й уночі, коли на городі немає господарів. Саме тому боротися з ним складно. 

Отрутохімікати, особливо по ранніх сортах капусти, застосовувати не можна, тому й коло засобів впливу на цього шкідника обмежене. Боротися допоможуть народні засоби.

Як відомо, слимак не переносить високої температури. Тому грядки ранньої білокачанної капусти потрібно покривати старою прозорою плівкою. Вночі шкідник завжди збирається під нею. Удень ґрунт під плівкою нагрівається променями сонця, і слимак гине, тому що не може витримати подібну парильню.

Цей спосіб усім гарний для ранньої капусти, але він зовсім не підходить для капусти середньостиглої і пізньої. Тому що в спекотні літні дні рослини можуть постраждати від перегріву коренів. З огляду на це, замість плівки застосовуйте полив рослин гарячою водою (близько 60°C), адже слимаки гинуть уже при температурі 40°C.

Проводити такий полив потрібно присмерком, коли шкідник уже виповзає на листя, але світла ще достатньо для того, щоб його побачити.

Слимаки гинуть відразу ж, як тільки на них потрапляє гаряча вода, а от капуста від неї не страждає. До того ж після обробки гарячим душем зникають попелиця та інші шкідники цієї культури. 

Розсипте між капустинками гірчичний порошок. Слимаки його не виносять.

ХРЕСТОЦВІТНА БЛОШКА

Це всюдисуща дрібна пригуча негідниця чорного кольору зі сріблистим відливом. Вона любить поласувати молодими листочками капустяної розсади. 

Якщо у вас багато нетканого укривного полотна, то можна вчинити просто: накрити посадки молодої капусти. Доступ до грядки для хрестоцвітної блошки буде закритий. Через якийсь час розсада зміцніє, листочки її загрубіють і втратять привабливість для шкідника, і покриття можна буде зняти. 

Нелюбов хрестоцвітної блохи до різких запахів може зіграти нам на руку. Додавайте у воду для поливу ялицеву олію (10-15 крапель на відро), а для вірності спочатку прикривайте молоді капустинки верхівками від пластикових пляшок. 

Обприскайте рослину слабким настоєм курячого посліду. Він не тільки допоможе від блошки, але й послужить азотним підживленням для капусти. Листя швидше зміцніє і виросте, і блошка буде йому не страшна.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *