Чому у полуниці червоніє листя?

Червоне листя на садовій суниці

У багатьох полуниця – одна з найулюбленіших ягід. Однак плодоношення може і не настати, якщо рослину здолають серйозні недуги, наприклад, почервоніння листя. Як же справитися з цією проблемою?

Почервоніння листя може спостерігатися на протязі всього вегетаційного періоду. І у цього явища може бути декілька причин.

Перша причина – нестача азоту

Нестача елементів живлення (особливо азоту) призводить до зміни забарвлення листя, причому кущ зазвичай червоніє не по частинах, а цілком. Тому важливі регулярні підгодівлі (особливо навесні) комплексними мінеральними добривами. Як їх правильно проводити, дізнайтеся з наших статей.

Якщо листя садової суниці все ж почервоніли, не забудьте зрізати їх, щоб на цьому місці швидше виросли нові – зелені. Після внесення добрив грунт навколо кущів бажано замульчувати тирсою.

Також можна збагатити грунт азотом за допомогою рослин-сидератів. Заздалегідь посійте гірчицю, люцерну, люпин або конюшина на відведеній для полуниці ділянці, під час цвітіння закладіть їх у ґрунт, а навесні нового сезону висадіть на цю грядку розсаду садової суниці.

Друга причина – бура плямистість полуниці

Загущені посадки і відсутність правильного догляду можуть призвести до грибкових хвороб, і одна з найнебезпечніших – це бура плямистість. На листках спочатку утворюються невеликі коричневі плями, з часом вони зливаються, і вся листова пластинка набуває червоно-коричневий колір. Такі кущики полуниці здаються обпаленими. Незабаром вони засихають.

Бура плямистість полуниці
Так виглядають листя полуниці, уражені бурою плямистістю

Щоб цього уникнути, періодично проріджують рослини, своєчасно видаляйте бур’яни, хворі та сухі листя, на яких зберігаються спори грибка. Полуничні посадки повинні добре провітрюватися, особливо після дощу або поливу.

В цілях профілактики перед цвітінням і восени після збору врожаю обприскати полуницю бордоською рідиною (1 л на 10 кв. м), препаратами Топаз, Скор або Вектра (по інструкції).

Третя причина – несприятливі умови

Іноді почервоніння листя можуть викликати різкі перепади температури і висока кислотність грунту. Щоб цього уникнути, в північних регіонах на ніч рекомендується накривати грядки спанбондом. А якщо грунт на ділянці кислий, його необхідно провапнувати.

Скільки вапна потрібно вносити в грунт на ділянці? Розповідаємо, як грамотно вапнувати грунт.

Природне почервоніння листя полуниці

Восени світловий день стає коротшим, в результаті чого в листках відбувається природне руйнування хлорофілу. В першу чергу червоніють старі листя, потім – молоді. У підсумку до зими червоніє велика частина куща (за винятком точки росту). Це природний процес, тому таку «недугу» лікувати не потрібно.

почевоніння листів полуниці
Якщо на листках полуниці немає ознак хвороб, восени їх зрізати не обов’язково

Як бачите, тільки восени почервоніння листя небезпечно для суничних посадок. Але і в цей час потрібно переконатися, що на зворотному боці листя відсутні спори грибка. Інакше в наступному сезоні на хороший урожай смачних ягід розраховувати не варто.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *