Що нам дарує кавунова долька

Що нам дарує кавунова долька. Фото

Користь і шкода кавуна

Кавун – склад

Склад одного шматочка кавунової м’якоті (близько 150 грам), в середньому містить:
Клітковину. Приблизно 2% від денної норми, що становить 1 гр.
Найпростіші цукру. Це глюкоза – 2.4 гр. Фруктоза – 5.2 гр. Сахароза – 1.8 гр. Вони здатні повністю, практично без залишку, засвоюватися організмом.
Вода. Має пристойний обсяг і займає близько 135-ти грамів від загальної ваги.
Мікро і макроелементи. До них відносяться: магній, калій, залізо, марганець, кальцій, селен, цинк, мідь, фосфор. Сумарне значення цих речовин становить близько 46 кілокалорій.

Що нам дарує кавунова долька. Фото

Кавун – вітаміни.

Як і всі рослини, кавуну властиво вміст вітамінів групи В (В1 та В6), а також вітамінів А і С.
Корисні для здоров’я людини речовини – пантотенова кислота, рибофлавін, ніацин, фолат.

Найбільшу цінність цього продукту (кавунової м’якоті) являє оптимальний вміст каротиноїдів. У природі вони зустрічаються в досить великому спектрі (500 видів). Ці активні речовини, що виявляють себе як антиоксиданти. Тобто, здатні надійно запобігти негативну дію на людський організм шкідливих вільних радикалів. У кавуні знайдено певний зміст: бета каротину (сприяє утворенню вітаміну А), його «колега» – бета криптосантина, а також липокена, лютеїну і зеаксантину. Вони не є джерелами виникнення вітаміну А. Більшість каротиноїдів безпосередньо впливають на посилення функціональності імунної системи. Крім того, збільшують можливість репродуктивної.

Елементи з антиоксидирующим дій (каротиноїдів) здатні призупинити серцево судинні захворювання людини. Наприклад, атеросклероз, інсульт, ішемію серцевого м’яза, інфарктне стан. Також сприяють лікуванню ракових хвороб. Таких як рак легенів, шийки матки, гортані, шкірного покриву, простати. Крім того, ці речовини, що допомагають впоратися організму при позбавленні від остеохондрозу, бронхіальної астми, безпліддя (жіночого і чоловічого), ВІЛ захворювання, вагінального кандидозу, хламідіозу та ревматоїдного артриту.

Корисні властивості кавуна складно переоцінити.
Найбільший позитивний ефект, каротиноїди впливають на профілактику, зниження імовірності виникнення катаракти та вікової макулярної дегенерації.

Що нам дарує кавунова долька. ФотоУ 2004 році, були опубліковані результати наукових досліджень бостонських медиків (журнал «Archives of Opthamology» – «Архів офтальмології»). Тут було зазначено, що якщо приймати достатню дозу рослинних антиоксидантів, приблизно 240 грам фруктів, то ризик виникнення макулярної дегенерації, важкого очного захворювання, знизиться на 36%. Така кількість міститься у двох середніх часточках кавуна.
Для цього було проведено досить об’єктивне обстеження. В експерименті брали участь 77.000 жінок і приблизно 41.000 чоловіків. Всі вони були у півстолітньому віці (50-т років). Ніхто з них не мав вікової макулярної дегенерації. Вона з’явилася: у чоловіків – через 12-ть років, а у жінок – 18 років. При легкій, первісною формою цієї хвороби в ураженій області тіла людини виникає атрофія клітин. На наступній фазі цього процесу, в області жовтої плями починають утворюватися нові судини, які за своєю природою мають яскраво виражений негативний ефект.

Всі медичні працівники високої кваліфікації, висловлюють спільну думку. Хімічно виготовлений антиоксидант, що знаходиться в таблеткової форми ліків, сильно відрізняється від біологічно активної речовини природного, природного походження. До недавнього часу, лікарські препарати з високим вмістом різноманітних каротиноїдів, були відомі як відмінний засіб профілактики і лікування багатьох ракових захворювань. Однак, проведені медичні дослідження, показали гнітючий результат. При достатньо частому використанні цих препаратів з синтетично виробленими каротиноїдами, у людей підвищувалася ймовірність захворювання серця і кровоносних судин, ракове захворювання органів дихання (легень). Це актуально для завзятих курців. При лікуванні цими лікарськими препаратами, зростала кількість смертності у цієї групи людей.

Проте, за заявою Всесвітньої Організації охорони Здоров’я (ВООЗ) – вживання в їжу свіжих овочів і фруктів, значно знижує ризик появи багатьох захворювань. У зв’язку з цією обставиною, кавун, буквально нафарширований каротиноїдами, є відмінним джерелом. Хорошою альтернативою, огороджувальної нас від виникнення багатьох захворювань. Пригнічує сезонність появи цього продукту харчування. Іншими словами, кавун може бути присутнім у раціоні, в позднелетний сезон року і ранньої осені. Тому, профілактичний курс, за допомогою кавуна, ми можемо проводити тільки в цей час.

Що нам дарує кавунова долька. Фото

 

Протипоказання використання кавунової м’якоті.

Виражений, благотворно впливає ефект цього продукту харчування, може надавати негативну дію на людський організм, в деяких випадках. Це відноситься до тих людей, у яких є розлад сечовивідних шляхів. В першу чергу – аденома передміхурової залози, вроджені дефекти, що заважають нормальному відтоку сечі. Також наявність післяопераційних спайок (рубців). Крім того, вживання в їжу кавунових часточок, таїть певну небезпеку хворих сечокам’яною хворобою. Сік, провокуючи велика освіта виділюваної рідини, сприяє небажаного руху каменів, не розчинених до кінця, по сечовивідних каналів. В результаті виникають хворобливі відчуття, гостра фаза цієї хвороби.

Кавун не рекомендується їсти з чорним хлібом. Особливо людям, які хворіють шлунковими захворюваннями. Це викличе підвищене газоутворення, рясне виділення шлункових ферментів, які не є позитивними факторами для хорошого самопочуття людини. При необхідності, найкраще чорний хліб, замініть білим.
З-за того, що кавунова м’якоть, вважається досить активним продуктом біологічного походження, її рекомендується вживати або перед прийняттям їжі (за 2 години), або після – через 2 години.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *