Кращі сорти малини

Кращі сорти малини. Фото
Плоди малини ароматні, в них міститься багато вітамінів. Вони володіють лікувальними властивостями і приємним смаком. У день досить з’їсти один стакан малини, щоб організм отримав всі потрібні вітаміни. Ось чому так багато сортів малини можна зустріти на садових ділянках. Багато дачників висаджують десертні сорти малини, які призначені для вживання в свіжому вигляді. Часто висаджуються промислові сорти милини, які йдуть на переробку. Кущі малини можуть бути ремонтантними, а це значить, що з них можна отримати два врожаї за рік.

Популярні сорти малини

Натисніть на назву, щоб переглянути опис сорту малини.

[accordion] [acc_item title=”Малина «Брусвяна»”]

Малина «Брусвяна» Фото

Цей сорт рекомендується висаджувати в таких грунтово-кліматичних зонах як полісся та лісостеп. Пагони цього сорту малини помірно шиповаты, а молоді пагони мають антоціанів забарвлення. Шипи мають колір, що переходить від зеленого до коричнево-зеленого. Повністю розвинені пагони мають слабкий восковий наліт. Листя зелене з помірним рельєфом. Нижня пара листочків має короткі черешки. Квітконіжки не мають антоціанового забарвлення. Плодоносні пагони досить довгі. Плід у цього сорту малини помірно-червоний, великий, твердий і помірно глянцевитый. Основний урожай дають нові пагони, які з’являються досить таки рано. Сорт має довгий урожайний сезон.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Брянське диво»”]

Малина «Брянське диво» фото

Сорт цієї малини має середньорослий і компактний кущ, який у висоту досягає 1,6 м. Плодоношення у цього сорту рясне, плоди великі. Вага кожного плоду досягає 6 гр. Самі ягоди мають витончену подовжено – конічної форми. Колір класичний малиновий. Ягоди мають приємний смак і тонкий аромат. Вони добре відділяються від плодоніжки. З одного вузла часто утворюється по дві гілки плодових. З куща можна зібрати до 5 кг Малини. Ягоди починають зріти в середині серпня. До перших заморозків встигає визріти до 70-сотків всього врожаю.

Перший урожай можна знімати 12-15 липня, а другий з 12 серпня, аж до перших заморозків.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Геракл»”]

Малина «Геракл» фото

Цей сорт малини рекомендується висаджувати в центральних або центрально-чорноземних регіонах. Кущ досить среденрослый і слабораскидистый. Здатність утворювати пагони слабка. Самі пагони міцні, пряморослые. Під час висадки цього сорту, можна обійтися без шпалер. Зона плодоношення займає половину довжини пагонів. Однорічні пагони має середній розмір товщини. Навесні вони зелені, а до осені набувають пурпуровий відтінок з восковим нальотом. Нормально шипуваті.

Шипи жорсткі, тонкі і колючі. Вони ростуть з нахилом вниз, мають світло-коричневий відтінок. Листки середні, зморшкуваті і скручені. Колір листя темно-зелений.
Осінній урожай в середній смузі досягає півтора кілограма з куща. Сорт володіє стійкістю до малинному кліща і рідко піддається грибковим інфекціям.
Перші плоди з’являються на кущах на початку серпня. Плодоносіння триває до перших заморозків. Врожайність реалізується на сімдесят відсотків.
Плоди цього сорту дуже великі, середня маса однієї ягоди 5 гр., максимальна досягає 10 гр. Ягоди мають усічену – конічну форму. Колір ягоди рубіновий. Кістянки однорідні і міцно скріплені. Смак кисло-солодкий. Сорт малини призначений для універсального використання. Переваги цього сорту виражені, по-перше, у великих ягодах, високою врожайністю. Сорт має також дуже щільні ягоди, які відрізняються підвищеною стійкістю до загнивання. З недоліків можна виділити слабку побегообразовательную здатність і розтягнутий період плодоношення.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Гордість Росії»”]

Малина «Гордість Росії» фото

Цей сорт малини відрізняється своїми великими і привабливими ягодами. Вага досягає 12 гр., окремі ягоди можуть досягати 18 гр. Ягоди мають конічну і тупоконическую форму з гладенькою поверхнею. Дрібні кістянки і щільно зчеплені один з одним. Ягоди легко знімаються з плодоніжки, і при повному дозріванні не обсипаються. Смак солодкий, легкий і приємний аромат. Ягоди соковиті і мають дрібне насіння. Цей сорт малини дуже підходить для їжі в свіжому вигляді і для всіх типів домашніх заготовок. З кожного куща збирають до 5 кг плодів. При гарному догляді і своєчасної підгодівлі можна домогтися високої врожайності. Плодоносить щороку.

Сорт дозріває 8-10 липня, тому вважається середньораннім. Кущі цього сорту середньорослий і відрізняється стислістю. Сорт не ремонтантний. Добре розвивається і формує до 12 пагонів заміщення і до 7 кореневих нащадків, які розповзаються по ділянці. Однорічні пагони, і мають розетку з листків на верхівці, досить опушені і практично не мають воскового нальоту. Шипи відсутні. Плодові гілки середнього розміру. Кожна гілка формує від 20 до 30 великих ягід. При зборі плодоніжки легко обламуються. Листя великі. Сорт зимостійкий і витримує температуру до мінус 30 градусів. В регіонах, де морози більш сильні, кущі пригинають і вкривають снігом. Сорт стійкий до всіх основних великим грибних хвороб. І навіть при наявності захворювання сорт не знижує врожайності. Не пошкоджується від попелиць.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Гусар»”]

Малина «Гусар» фото

Має високий і розлогий кущ. Підв’язка не потрібно. Практично не утворює порослі. Пагони мають середній восковий наліт і шипи середньої величини, які розташовуються в нижній частині пагонів.

Плоди великі – до 4 гр., форма тупоконическая, колір – насичено-рубіновий. М’якоть має середню щільність. М’якуш ароматний, має кисло солодкий приємний смак. Сорт призначений як для вживання в їжу так для домашніх заготовок. Сорт вважається середньораннім і високоврожайних. З куща збирається до 3 кг. Добре переносить посуху.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Жовтий гігант»”]

Малина «Жовтий гігант», який вважається самим крупноплодным серед всіх сортів малини.
Малина «Жовтий гігант» фото

Дає високу врожайність при правильному догляді. Солодкі плоди цього сорту досягають розмірів волоського горіха. Кущі ростуть скупчено, у висоту досягають два з половиною метри. Восени зрізається верхня частина кожного пагона на двометровій висоті. З допомогою цього прийому можна домогтися формування більш крупних плодоніжок з більш великими плодами. Сорт добре переносить морози і його не потрібно пригинати на зиму. Пагони зміцнюються на шпалері.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Ісполін»”]

Малина «Ісполін» вважається одним з найкращих для того, щоб вирощувати на дачних ділянках.
Малина «Ісполін» фото

Це новий сорт малини, який має відмінну особливість. У нього відсутні зубці. Вага найбільших плодів може становити 25 гр. Врожайність одного куща досягає 12 кг.
Для успішного росту малини необхідно виконувати нескладні правила: обрізати непотрібні нащадки, проводити повторну обрізку у червні, обрізати бічні пагони в липні. Такі процедури благотворно впливають на врожай.
Є ще один хороший прийом. Навколо кущів малини можна насипати шар торфу й перегною. Це забезпечить збереження достатньої кількості вологи, і підживлення кущів буде гарантована.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Краса Росії»”]

Малина «Краса Росії» фото

Малина «Краса Росії» плодоносить дуже смачною ягодою і має середньоранні строки дозрівання. Ягода може важити 12 гр. Цей сорт малини має гладкий ствол і добре плодоносить на кожному сонячному ділянці. При гарному догляді, можна домогтися високої врожайності. Ці ягоди не просто можна їсти з куща, ними можна просто милуватися. «Краса Росії» не любить загущення.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Кумберленд»”]

Малина «Кумберленд» фото

Малина «Кумберленд» відрізняється високою врожайністю і зимостійкістю. З одного куща можна зібрати до 6 кг. плодів. У період дозрівання кущ зазвичай буває усипаний китицями плодів. Плоди мають середній розмір. При дозріванні плоди мають чорний колір з синюватим відливом. Смак плодів у цього сорту – кисло-солодкий, з присмаком ожини. Сік насичено-червоний. Плоди цього сорту вживаються в свіжому вигляді, крім цього його використовують для приготування компотів, варення, а в окремих випадках як барвник для компотів, з таких фруктів, як наприклад яблука. Цей сорт любить рясне поливання і потребує в ній під час дозрівання плодів. При регулярному поливанні підвищується врожайність, а самі плоди виростають досить великих розмірів. Цвітіння починається на початку червня, що допомагає йому уникнути пошкоджень, які можуть завдати весняні заморозки. Цвітіння тривале. Період збору врожаю також тривати досить довго. Шкідники і хвороби у цього сорту малини такі ж, як у сортів червоної малини. Але слід зазначити, що вона відрізняється більшою стійкістю.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Маросейка»”]

Малина «Маросейка» фото

Малина «Маросейка» відноситься до сортів середньораннього дозрівання. Сорт має високу врожайність і стійкий до різних захворювань. Кущ у цього сорту середній або іноді високий. Може зрости до 2,5 метрів. Злегка розлогий і досить потужний. Кущ утворює до 10 пагонів заміщення і до 5 порослей на кущ. Однорічні пагони в основному товсті, мають середній восковий наліт і не мають шипів. Листки гофровані і сильно закручені. В основному листя бувають трехлисточковые, при розпусканні верхівка листочка має зелений колір. Плодові гілки сильно розгалужені і формують від 10 до 20 ягід. Ягоди досить великі (4-8 гр.), і мають тупоконическую форму. Колір ягід яскраво-червоний. Смак ніжний, дрібні кістянки. Ягоди легко знімаються з плодоніжки і довго триматися на гілках при дозріванні.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Помаранчеве диво»”]

Малина «Помаранчеве диво» фото

Це ремонтантний сорт має великі ягоди (10-12г). Ягоди мають золотисто-жовтий колір. Форма ягід видовжено-конічна. Ягоди щільні і добре транспортуються. Кістянки не великі. Ягоди мають десертний смак. Кущі цього сорту досягає висоти до 1,6 метрів. Шипи м’які і короткі. Кущу не потрібна опора. Це сорт отримав визнання за високу врожайність, яка зазвичай не властива жовто-плодовим сортами, а також за своєю крупноплідність, незвичайне забарвлення і десертний смак.

[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Патриція»”]

Малина «Патриція» фото

Малина «Патриція» є найбільш популярним серед великоплідних сортів малини, який має гарні ягоди. Кущі цього сорту середньорослі і напіврозкидисті. Кожен рік на кущах утворюються до 10 пагонів заміщення і до 7 кореневих нащадків. Однорічні пагони мають середню товщину, пагони прямі, не мають шипів. Середній восковий наліт.

Ягоди дуже великі, окремі плоди можуть важити 14 грамів. Форма ягід усічено-конічний, з оксамитовим нальотом. Кістянки не великі і однорідні. Самі ягоди відрізняються середньою щільністю і легко знімаються з плодоніжки. Довго не обсипаються при повному дозріванні. Смак у ягід солодкий. Підходить для вживання у свіжому вигляді і для домашніх заготовок.

Сорт має дуже високу продуктивність. З однієї сотки можна зібрати 250 кг малини, а при правильному і ретельному догляді урожай можна підвищити вдвічі. Урожай можна збирати щороку. Плоди дозріваю рано. Плодові гілки добре розвинені, і мають по 2-4 порядку галуження. На кожній гілці формується до 20 великих плодів. Литися середні і плоскі, слабо зморшкуваті. Колір листя світло-зелене. Під час розпускання вони набувають червонувато-коричневий відтінок. Краї листя городчатие.
Сорт витримує тридцятиградусні морози, а в регіонах, де стовпчик термометра опускається нижче минус30 градусів, кущі малини слід пригинати під сніг. Цей сорт стійкий до всіх основним захворюванням, а при наявності деяких з них урожайність не знижується. Сорт сприйнятливий до фітофтори. Для боротьби з нею необхідно проводити профілактичні заходи.
[/acc_item] [acc_item title=”Малина «Шапка Мономаха»”]

Малина «Шапка Мономаха» фото

Малина «Шапка Мономаха» має невисокий кущ у вигляді невеликого деревця, яке утворюють кілька злегка пониклі, сильно розгалужених пагонів. На пагонах ростуть жорсткі, але рідкісні кущі, які зосереджені в нижній частині стебла. Сорт відрізняється великими плодами (6,9 гр.). Ягоди мають видовжену тупоконическую форму і пофарбовані в рубіновий колір. Ягоди добре відриваються від плодоніжки. Дозрівають ягоди в середині серпня і плодоносять досить довго. Врожайність досить висока. З куща можна зібрати 5,5 кг ягід. Однак до початку перших заморозків встигає дозріти лише 2,5 кг з одного куща. Сорт Шапка Мономаха є ремонтантним. Перший урожай збирається до 20 липня, другий – з середини серпня і до перших заморозків.

[/acc_item] [/accordion]

Сорти малини відео

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.