Що робити з довгою і перерослою розсадою

Не висота розсади, а скільки справжніх листків у ваших рослин, буде визначати, коли вам слід висадити їх на город. І якщо висадка затримується, розсада неминуче витягнеться без додаткового догляду. Пильний погляд допоможе проросткам вирости в здорові і продуктивні рослини, незважаючи на випадкові промахи.

Довгонога розсада тягнеться до вікна

Якщо ваші посіви дружно направили голови в бік вікна, їм категорично не вистачає освітлення.

Негайно роздобудьте фітолампи або люмінесцентні лампи, підвісьте над стелажами з розсадою. Тримайте освітлювальні прилади на 5-10 см вище рослин, щоб вони стали сильними. Без хорошого джерела світла через фототропізм саджанці будуть тягнутися до світла і стануть слабкими і тонкими. Сіянцям потрібно як мінімум 12-16 годин світла кожен день аж до початку квітня, далі освітлення можна залишити на 8 годин. В травні досвічувати розсаду вже не потрібно, її виносять вдень на свіже повітря і привчають до сонячних променів.

Що робити з довгою і перерослою розсадою

Загартовування рослин або пересадка їх на вулицю також може допомогти в боротьбі з довгоногістю. Більшість довгоногих рослин стають міцнішими, коли переміщаються на відкрите повітря.

Розсада тонка і завалюється

В ідеалі в кожному контейнері повинен бути тільки один саджанець, щоб він ріс сильним і здоровим. При вирощуванні в загальному лотку необхідно проріджування. Воно включає вибір найсильніших рослин і видалення слабаків. Найпростіший спосіб зробити це з мінімальним пошкодженням коренів – обрізати небажані сіянці ножицями по лінії грунту.

Деякі саджанці виростають з горщиків до того, як їх пора пересаджувати на вулицю. Ці рослини потребують більшого розміру контейнерів, щоб вони могли продовжувати рости нормальними темпами.

Як тільки коріння заповнить контейнер або ви виявите, що вам потрібно постійно поливати рослини, пора пересаджувати розсаду в контейнери більшого розміру.

Що робити з довгою і перерослою розсадою

Розсада квола

Більшість стартових сумішей не містять поживних речовин. Коли насіння проростає, рослини отримують поживні речовини з ендосперму насіння. Як тільки сформується друга пара листя, пора пересадити розсаду в індивідуальні горщики, замінити грунт на більш поживний або починати підгодівлі.

Багато фермерів використовують слабкий розчин водорозчинного добрива для розсади. В будь-якому випадку регулярне годування сприятиме сильному зростанню.

Городникам подобається використовувати рідкі добрива з трохи більшою кількістю фосфору (середнє число у формулі NPK), ніж азоту або калію.

Додатковий фосфор сприяє сильному розвитку коренів. Найчастіше практикуйте полив знизу і позакореневе підживлення, це зміцнює кореневу систему.

І нагадаємо, що зайве захоплення азотом викличе бурхливе зростання розсади, яке вам ні до чого.

Що робити з довгою і перерослою розсадою

Розсада томатів не тримається без опори

Розсада томатів – сама вдячна для будь-яких дослідів. Оскільки у томатів є додаткові корені, які є прото-корінням, що ростуть з стебла рослини, довгоногі саджанці томатів можна врятувати навіть в запущеному випадку. В принципі, навіть сильно перерослу розсаду можна висадити під нахилом і навіть злегка заглибити, – вона приживеться і піде в гору.

Цей метод також працює для інших рослин з додатковими корінням, таких як баклажани і перець. Але краще періодично прищипувати рослини, щоб отримати кущисті і розгалужені екземпляри.

Рослинний гормон ауксин сприяє зростанню, роблячи клітинні стінки більш еластичними. Ауксин, однак, пригнічує ріст нижніх бічних паростків саджанця.

Якщо відщипнути верхівку, це спровокує зростання бічних пагонів і призведе до появи густих, розгалужених рослин. Прищипувати можна перерослу розсаду з великим запасом листя і висотою не менше 12-15 см. Ви можете використовувати ножиці або секатор, але пальці спрацюють швидше.

Розсаду занадто рано посадили

Головний секрет хорошої розсади в чіткому плануванні. Завчасна розробка графіка посіву насіння дасть вам керівництво, щоб ви знали, коли починати посівну і не надто поспішати, щоб потім не мучитися з мішком непотрібної розсади.

Всякій рослині свій термін. Не потрібно сіяти соняшник в лютому, а огірки в березні. Дивіться в описі до рослини, якого віку повинна досягти розсада для висадки, і починайте зворотний відлік. Так ви будете точно знати, коли сіяти.

Якщо до висадки ще далеко, ви можете активувати зміцнення стебел за допомогою тигмотропізму – реакції рослини на фізичний дотик.

Стимулюйте вплив навколишнього середовища на ваші саджанці. Поставте невеликий вентилятор поруч з розсадою на таймер, щоб рослини майоріли на вітрі пару годин в день, і обережно проводьте рукою по верхівках саджанців кілька разів на день, щоб стимулювати більш сильне зростання бічних пагонів.

Що робити з довгою і перерослою розсадою

Які препарати можуть зупинити зростання розсади

Так, такі препарати є, і практично всі вони гормональні. Називаються загальним словом реторданти. Вимагають дуже точного дозування, бажано нижче зазначеного виробником.

Застосовують, коли на розсаді сформується не менше 3-4 справжніх листків: препарати скорочують висоту міжвузлів. Найчастіше реторданти практикують на томатах (потрібно дивитися дозволену виробником кратність обробок і не зловживати), на перці і баклажанах досить однієї обробки.

При високій концентрації у рослин можуть відбуватися зміни з корінням, спостерігаються опіки листя, зупинка в зростанні (на більш тривалий термін, ніж заявлено). Ми не будемо називати конкретні марки, всі вони легко знаходяться простим пошуком в Інтернеті. Зростання подібна хімія притупляє добре.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *