Система опалення приватного будинку

У заміському будівництві велике значення приділяється опалення, адже в літній час жити в будинку, який не опалюється ще можна, а що робити взимку або в міжсезоння. Питання опалення завжди стоїть на першому місці, тим більше в тих регіонах, де температура повітря в холодну пору року не піднімається вище 10С.

Звичайно, можна обійтися невибагливими системами опалення типу буржуйка. Але поміркуйте самі, що це за проведення часу в трохи натопленому приміщення. Та й потрібно постійна присутність людини в процесі експлуатації печі. Одна мука.

Підводка до котла
Підводка до котла

Але існують інші системи опалення приватного будинку, які більш ефективні і які можна встановивши, налаштувавши, і ніколи більше не підходити до них. Візьмемо, приміром, водяне опалення. Так, це не найдешевша система опалення для приватних будинків, але, напевно, найефективніша. Такі схеми опалення використовуються вже давно, напрацьовані технології їх точного і правильного монтажу, підібрані необхідні матеріали. Тобто в даний час зробити опалення у власному будинку не складно.

А ось до питання, а чи можна зробити опалення своїми руками, можна відповісти, що тут великих проблем немає. Але дуже важливо при створенні схеми опалювальної системи правильно все розрахувати і правильно провести монтажні роботи. Звичайно, людині, яка не раз цим не займався, краще не братися за таке досить важка справа, тобто робити опалення своїми руками не варто. Найкраще звернутися до фахівців, які гарантовано зроблять весь процес краще.

Але якщо ви все-таки зважилися спробувати змонтувати систему опалення у власному заміському будинку, то варто скористатися порадами та рекомендаціями фахівців. До речі, якщо у вас щось не вийде, то схема опалення працювати не буде. Котел нагріється швидко і напевно закипить, а ось по трубах теплоносій, вже вибачте, не піде. А це загрожує тим, що вам доведеться викликати фахівця, демонтувати трубну розвязку, здобувати додаткові матеріали і все заново повторити тільки за допомогою майстра. А це витрати.

Але якщо ви наполягаєте, що зможете зробити опалення своїми руками, то необхідно вам допомогти. Насамперед необхідна схема трубної розвязки і проведення розрахунків потужності котла і необхідних матеріалів. Розрахунок потужності котельного обладнання залежить тільки від кількості кімнат, в яких будуть встановлені опалювальні прилади. До речі, кількість радіаторів безпосередньо впливають на потужність котла.

Так само необхідно на папері зробити креслення схеми опалювальної системи, тобто, як і за якими контурам пролягатиме трубна система, в яких місцях будуть встановлені радіатори, де буде змонтовано сам котел. До речі, схема точно покаже, скільки відводів, трійників і інших фасонних виробів вам знадобиться. Зробити такий креслення не складно, тому не поспішаючи накресліть його своїми руками.

Схеми водяного опалення

А тепер необхідно визначитися із самою опалювальною системою. Існує дві схеми опалення:

  • Однотрубна система;
  • Двотрубна з верхньої розвязкою.

Перша схема найпростіша, дешева і не трудомістка, тому її часто використовують в одноповерховому заміському будівництві. А ось друга схема складніше, але саме вона найчастіше використовується, якщо заміський будинок будуватися в кілька поверхів. Двотрубна система опалення тут і ефективніше, і надійніше. Тому не варто економити на матеріалах, краще зробити певні витрати, але бути впевненим, що взимку в будинку буде тепло.

Але ми свою розмову поведемо про однотрубної системі опалення, так як було прийнято рішення зробити її своїми руками. Для цього вам знадобитися строго за схемою, встановити в кімнатах опалювальні радіатори. Змонтувати їх не складно, для цього доведеться зміцнити спеціальні кронштейни на поверхню стін і навісити батареї на них. Своїми руками ви це зробите швидко.

Далі необхідно виділити окреме приміщення для монтажу котла, де його і встановлюють. Сучасне котельне обладнання укомплектовано автоматикою, яка повністю контролює процес опалення будинку. Зазвичай автоматика вже змонтована на котлі або надходить в окремому розподільному ящику, який встановлюється близько котла на стіну.

Регулятор тепла на батареї
Регулятор тепла на батареї

Всі інші підєднання вказані в супровідних документах. Зробити це можна своїми руками. Тепер береться схема і строго по ній ведеться розвязка труб. Відразу ж обмовимося, що в даний час для приєднання всіх елементів опалювальної системи використовуються різні труби, все залежить від матеріалів, з яких вони виготовлені.

Зовсім недавно традиційними були труби з металу. Але для їх монтажу потрібна наявність зварювального апарату і вміння ним працювати. Але якщо ви не фахівець, то зробити хоча б один зварювальний шов своїми руками ви просто не зможете. Та й металеві туби в системі опалення – це минуле століття.

Можна використовувати металопластикові труби, які зєднуються між собою за допомогою нарізного сполучення. Це досить простий варіант створення трубного зєднання, але у нього є один істотний недолік, в місцях зєднання після нетривалої експлуатації стик починає підтікати.

Є металопластикові труби, які зєднуються за допомогою пресового зєднання. Варіант вважається одним з найнадійніших, але він досить дорогий, тим більше вимагає наявність спеціального обладнання та інструментів.

А ось найпростіший, та до того ж і найдешевший варіант – це проводка пластикових труб. Провести опалення з цього виду труб можна своїми руками. Тут немає високоточного зєднання, тут немає складного обладнання або інструментів, тут немає великої необхідності мати якісь спеціальні теоретичні знання і навички.

Купуєте зварювальний апарат, який працює від мережі змінного струму з напругою 220В, і проводите пробну зварювання. Будьте впевнені, що вже через 15-20 хвилин ви, як майстер з високою кваліфікацією, будете зварювати труби без єдиної вади. Настільки простий цей процес.

Висновки

Ось вам і рекомендація від фахівця. Хочете, щоб система опалення вашого будинку, зроблена своїми руками, працювала добре, тоді використовуйте пластикові труби і правильно все розрахуйте. Взагалі системи опалення для приватних будинків вимагає дуже серйозного підходу, найменша помилка або недолік – це гарантія того, що система працювати не буде.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *