Вибираємо сорт чорної смородини

Сорти смородини чорної

Ажурна. Термін дозрівання середній. Сорт є самоплідних, скороплодным і високоврожайних (80-95 ц/га). Володіє високою стійкістю до борошнистої роси. Можливі пошкодження почковым кліщем, іржею та антракнозом. Кущ рідкісний, слабораскидистый, сильнорослий. Ягоди великих розмірів (більше 2 грам), вирівняна і з відмінним смаком. Щодо застосування плоди універсальні.

Багіра. Скороплідний, середньопізній сорт, відрізняється посухостійкістю, високою зимостійкістю і самоплідністю (близько 70%) і врожайністю (до 4.5 кілограм з одного куща). Сорт стійкий до середнього ступеня до борошнистої роси. Володіє відносною стійкістю до антракнозу, але може бути вражаємо іржею. Стійкий до павутинного кліща, але досить сприйнятливий до почковому. Кущ густі, напіврозкидистий, середньорослий. Короткі і середні кисті (4-7 сантиметрів з 5-7 ягодами), що мають середню густину. Розміри ягід досить великі (до 2.4 грам), вони не втрачають смак і довго не обсипаються. Дозрівання ягід наступає одночасно. За призначенням сорт є універсальним.

Ленінградська солодка (Велой). Сорт є скороплодным з середнім терміном дозрівання. Посухостійкий і высокозимостойкий. Стійкий до махровості, іржі, антракнозу, борошнистої роси, має відносну стійкість до почковому кліща. Урожайний (близько 4.5 кілограмів плодів з одного куща) і самоплідний. Досить густий, компактний кущ середньорослий. Досить довга, пухка кисть (5.5-8 сантиметрів; 6-8 ягід). Плоди великих розмірів (до 3.4 грама), однак не одномірні, блискучі, чорні, округлі, з міцною, хоч і тонковатой шкіркою і хорошим сухим відривом. Плоди відрізняються приємним запахом і унікальним десертним смаком. За призначенням сорт універсальний.

Добра. Зимостійкий сорт з середньопізнім терміном дозрівання. Володіє відносною стійкістю до почковому кліщеві, а також до борошнистої роси. Є врожайним і швидко починає плодоносити. Кущ прямостоячий і середньорослий. Округлої форми ягоди невеликих розмірів (до 1.3 грама), чорного кольору і кисло-солодкого приємного смаку. Сорт за призначенням універсальний.

Загадка. Термін дозрівання середній. Відмітні якості це найвища стійкість до борошнистої роси і стійкість до зим. Сорт не має стійкості до махровості і володіє відносною стійкістю до почковому кліща і до антракнозу. Хороша врожайність (близько 2.5 кілограм з одного куща). Густий, компактний кущ середньорослий; прямі пагони. Середня довжина кисті (близько 5 сантиметрів; 6-7 ягід). Плоди великих розмірів (до 1.6 грама), округлої форми з напливом у квітконіжки, забарвлення інтенсивно чорна з жовтими крапочками, блискучі, з сухим відривом і щільною шкіркою. Цінність ягід полягає у високих товарних якостях. Смак столовий. За призначенням сорт є універсальним.

Зелена димка. Термін дозрівання середній. Сорт зимостійкий, посухостійкий і дуже скороплідний. Высокосамоплодный і урожайний сорт (до 3.5 кг з одного куща). Напіврозкидистий і кущ середньорослий; прямі пагони. Середнього розміру кисть (6-7 ягід) з густо розташованими ягодами. Великі плоди (до 2.4 грам), овально-округлої форми, вирівняні, чорного кольору, блискучі, з мускатним присмаком. 4.6-5.0 балів отримали в ході дегустаційної оцінки. Щільність шкірки середня, сухий відрив. За призначенням сорт є універсальним.

Втішна. Дозрівання раннє. Пензель коротка, плоди середніх розмірів (до 1.4 г), овально-округлої форми, одномірні, чорні з приємним ароматом і смаком, а також одночасним дозріванням. Скороплідний. Відрізняється стійкістю до почковому кліща і борошнистої роси, але чутливий до рябусі. Сорт зимостійкий. Врожайність з одного куща становить до 4,5 кілограм. Густий і сильнорослий кущ. Кисть середніх розмірів (7-9 ягід). Великі ягоди (до 2.5 грам), блискучі, чорні з шкіркою середньої щільності і хорошим солодко-кислим смаком. Свіжі ягоди дегустатори оцінили у 4.2 бали, а продукт переробки – в 4.5 бала. За призначенням сорт є технічним.

Перун. Термін дозрівання середній. Сорт є средньостійкий до почкового кліща, антракнозу, борошнистої роси і практично не уражається попелицею. Напіврозкидистий, середньорослий кущ. Тонкі, трохи вигнуті пагони. Кисть довга середня (7-11 ягід). Плоди великих розмірів (до 4.0 г), округлої форми, блискучі, з сухим відривом і міцною шкіркою. М’якоть зеленувата з сильним солодким ароматом і чудовим смаком. Дегустаторами ягоди оцінені в 4.9 бали. За призначенням сорт – універсальний.

Селеченська. Термін дозрівання ранній. Володіє стійкістю до борошнистої роси, засух, низьких температур і пізніх весняних заморозків. Середня стійкість до антракнозу, але до почковому кліщеві зовсім не стійкий. Смородина сорту Селеченська потребує ретельної агротехніці високого рівня. Врожайність 99 ц/га. Густий, сильнорослий кущ. Волоть середньої щільності та довжини. Округлі, великі ягоди (1.8-3.4 грама) чорного забарвлення, блискучі, дозрівають одночасно. Сухий відрив плодів і відмінний смак. Дегустатори оцінили 4.7 балів. Сорт за призначенням є універсальним.

Софія. Термін дозрівання середній. Висока зимостійкість. Слабка стійкість до почковому кліщеві, середня стійкість до іржі, антракнозу, відносно хороша стійкість до борошнистої роси. Потребує родючого грунту. Низькорослий кущ. Щільна, коротка кисть. Середня щільність шкірки, сухий відрив, відмінна транспортабельність. Ягоди не розтріскуються і не обсипаються. Кисло-солодкі на смак. Дегустаторами оцінений в 4.1 бали. За призначенням сорт є технічним.

Чорний перли. Термін дозрівання середній. У плодоношення вступає досить швидко. Зимостійкий, володіє слабкою стійкістю до борошнистої роси, але в той же час має хорошу стійкість до почковому кліща і до антракнозу. Урожайний (до 5.0 кілограм з одного куща) і самоплідний. Густий, напіврозкидистий, середньорослий кущ. Середня і довга кисть (7-12 сантиметрів; 5-11 ягід). Ягоди невеликих розмірів (до 1.4 грама) округло-овальної форми, вирівняні, тьмяно-чорного забарвлення, середня товщина шкірки і сухий відрив. Смак відмінний, але плоди практично не мають аромату. Відмінність ягід полягає у гарною транспортабельністю і високих товарних якостях. Сорт за призначенням є універсальним.

Екзотика. Термін дозрівання ранній. У плодоношення вступає швидко. Володіє стійкістю до борошнистої роси і високою зимостійкістю. У середній ступені уражається антракнозом і невеликою мірою – бруньковим. Урожайний (65-100 ц/га) і самоплідний. Прямостоячий, компактний кущ. Пухка кисть, великі ягоди (порядку 3.4 грам), округлої форми, матово-чорного забарвлення з тонкою шкіркою, досить сухим відривом, ніжним ароматом і чудовим десертним смаком. Ягоди тривалий час можуть зберігатися в холодильнику. Дегустаторами оцінений у 4.4 бала. За призначенням сорт є універсальним.

Сильна. Термін дозрівання середньопізній. Смородина ядрена – скороплодна. Має високу стійкість до зим, середньою стійкістю до антракнозу і відносною стійкістю до почковому кліщеві, іржі та борошнистої роси. Врожайність 75-100 ц/га. Потребує хорошої агротехніки. Напіврозкидистий, середньорослий кущ. Середня кисть (близько 8 сантиметрів; 4-8 ягід). Плоди великих розмірів (до 7.7 грам). Плоди округло-овальної або округлої форми, блискучо-чорного забарвлення, з сухим відривом і товстою шкіркою. Щільна м’якоть з досить кислим смаком і освіжаючим запахом. На кущах ягоди дуже швидко перестигають. Дегустаторами оцінений в 4.0 бали. За призначенням сорт є універсальним

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *