Вирощування перцю в домашніх умовах

Вирощування перцю в домашніх умовах

Перець на віконці — вже давно не рідкість. Багато хто успішно вирощує солодкі та гіркі сорти перців в домашніх умовах. Перець не тільки поповнює наш раціон, але і приносить естетичне задоволення. Кущик перцю покритий яскравими квітами або плодами дуже красивий. Найчастіше вирощують декоративні сорти гострого, гіркого перцю, хоча солодкий перець не гірше прикрасить інтер’єр.

Принципи вирощування солодкого та гострого перцю в домашніх умовах — однакові. Перцю потрібно тепло і багато світла, тому його краще вирощувати на підвіконні, на самому сонячному вікні. Потрібно старанно уникати протягів — перець їх не виносить. Якщо створити перцю сприятливу обстановку, то він обов’язково порадує урожаєм.

Вибираючи насіння, слід віддавати перевагу раннім і середньо-раннім сортам. Найбільш популярні для вирощування вдома сорти солодкого перцю: «Ластівка», «Подарунок Молдови», «Вінні-Пух», «Новогогошари», «Вікторія», «Первісток Сибіру», «Острів скарбів», «Таємничий острів». Декоративні сорти солодкого перцю: «Red Cerri», «Маленьке диво». Сорти гіркого перцю: «Кайенский», «Астрахань», «Український гіркий». Перець «Чилі» — теж підходить для вирощування в домашніх умовах. Декоративні сорти гіркого перцю: «Алладін», «Конфеті».

Насіння краще сіяти у середині лютого — на початку березня, коли світловий день стає довшим. Насіння, куплені в магазині, можна не піддавати додатковій обробці, свої насіння краще знезаразити — замочити в 1% розчині марганцю на 20-30 хвилин, потім промити проточною водою. Перед посадкою насіння замочити для прокльовування, що значно прискорить появу сходів. Призначені для вирощування в домашніх умовах перці, краще вирощувати безрозсадним способом і посів проводити відразу в горщики.

Сіють в горщик по 2-3 насінини, надалі залишають один — міцний, інші прищипують. Насіння розміщують на відстані 2 см один від одного, на глибину 1-1,5 см. Добре проливають водою і прикривають поліетиленовою плівкою. Горщики ставлять у тепле місце. Грунт, який використовується для вирощування перців, можна купити в магазині або приготувати самим. Для цього змішати 2 частини дернової землі і 1 частина перегною або взяти наступний склад: 2 частини дернової землі і торфу, 5 частин перегною і 1 частина грубозернистого піску. Самостійно приготований грунт потребує знезаражування. Його можна пропарити або пролити прямо в горщиках гарячим розчином марганцю. З магазинних добре підходять грунтові суміші: «Терра-Віта», «Біо-грунт», «Огородник».

Поливати перці потрібно по мірі необхідності, не допускати переливів. Для поливу використовувати відстояну воду кімнатної температури.

Температуру, при вирощуванні перців, потрібно підтримувати в межах +20+26 градусів, вдень +18+20 градусів — вночі.

Підживлення починають робити через 12-14 днів після сходів, коли з’являться 1-2 справжніх листочка. Розчин для підгодівлі готують з 4-5 грам суперфосфату, 1 г сечовини, 1 г калійної солі і 1 літра води кімнатної температури. Ще для підгодівлі можна використовувати рідкі добрива: «Ідеал», «Байкал», згідно інструкції. Добре ці підживлення чергувати. Витрата — 1 літр розчину на 10 рослин. В якості добрив можна використовувати порошки і поживні гранули для кімнатних кольорів, з фосфатами і калійними солями в складі. Підживлення проводити кожні 10-14 днів.

Під час цвітіння рослини перцю необхідно трусити, постукувати по стволик, для кращого запилення. Для цієї ж мети, з появою перших бутонів, рослини обприскують препаратами: «Бутон», «Цвітень», «Зав’язь».

Перець потребує пересадки, у міру розростання кореневої системи. Якщо земля в горщику швидко пересихає, нижні листочки почали жовтіти, а перчик скидає квіти і зав’язі — він потребує пересадки в більший горщик.

При правильному вирощуванні перцю в домашніх умовах, рослини зазвичай не піддаються «нападу» шкідників і хвороб. В іншому випадку на кущиках перцю можуть з’явитися попелиці і кліщі. Найпростіший і безпечний спосіб боротьби з шкідниками — це протирання листочків рослини мильним розчином. Також можна використовувати для обробки настій гострого перцю. Стручок гострого перцю пропустити через м’ясорубку або потовкти і залити водою у співвідношенні 1:10. Дати настою постояти добу в темному місці, процідити, додати 1 чайну ложку рідкого мила і обприскати рослину з пульверизатора. Обприскування проводити 3 рази протягом дня, через 5 днів повторити.

З-за нерівномірних поливів або переливів рослин, можуть з’явитися мошки. Від них можна позбутися за допомогою препарату «Мухоїд». Препарат зовні схожий на сухі хлібні крихти — їх потрібно закласти в землю.

При уважному ставленні до вихованця, коли прийде час, з’являться красиві, яскраві плоди.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *