Вирощування редиски

Вирощування редиски

Редис — самий скоростиглий овоч серед коренеплідних. Його вегетаційний період триває всього 20-45 днів, в залежності від сорту. Він не замінний для отримання ранньої вітамінної продукції. У редисці міститься цілий комплекс вітамінів і мінералів, а також інших корисних речовин, таких як: антибіотики рослинного походження, фітонциди, ефірні олії та ін

У їжу і в лікарських цілях можна використовувати не тільки коренеплоди, але й бадилля редиски. Редис сприяє зміцненню імунітету, прискорює обмін речовин в організмі, нормалізує роботу травної системи, виводить з організму токсини і солі, стабілізує цукор в крові і це ще не всі можливості звичайної редиски.

Біологічні особливості

Світло. Редис вважається рослиною довгого дня (при довгому дні він швидко формує квітконоси). Для отримання хорошого врожаю коренеплодів, редису довгий день протипоказаний. Тому посів редиски проводять рано навесні і в другій половині літа. При літніх посівах в умовах довгого дня, посадки редиски доведеться прикривати темним укривним матеріалом, забезпечуючи світловий день не більше 12 годин, інакше редис може «піти» в стрілку не сформувавши коренеплоди.

Температура. Редис стійкий до холодних температур. Насіння проростає при +1+2°С. Сходи спокійно переносять пониження температури до -2-3°С, а дорослі рослини до -5°С. Для формування коренеплодів оптимальна температура +15°С, для подальшого росту рослин +18+20°С.

Волога. Редис — вологолюбний овоч, для того щоб сформувалися коренеплоди масою 30-35 гр., рослині потрібно близько 8 літрів води. При нестачі вологи припиняється ріст рослин, коренеплоди стають в’ялими і пухкими, швидше утворюється квітконіс. Але й занадто висока вологість грунту неприпустима — коренеплоди можуть загнити або захворіти «чорною ніжкою», тому ділянку під редис повинен бути добре дренируемым.

Грунт. Добре росте редис на супіщаних і легких суглинних ґрунтах з нейтральною реакцією. На важких грунтах слід додати по одному відру грубозернистого піску, перегною і торфу на 1 кв. м., перекопати і добре розпушити грунт.

Технологія вирощування редиски

При дотриманні правил агротехніки, отримати хороший урожай редиски можуть навіть початківці садівники-городники.

Підготовка грунту. Як і для інших овочів, грядки під редис краще готувати з осені. Ділянка краще вибрати той, де до цього росли томати або перець і ні в якому разі не можна саджати редис після овочів з сімейства хрестоцвітних — у них спільні шкідники і хвороби.

При підготовці грунту, слід заправити грядку перегноєм і торфом (по 5 кг. на 1 кв. м.) і додати 1 склянку деревної золи на 1 кв. м. Вносити свіжий гній не можна, він викликає сильний ріст листя на шкоду коренеплодам і знижує смакові якості редиски.

Терміни. Можна сіяти Редис кілька разів за сезон, а так само під зиму. Навесні перший раз редиску висівають у кінці квітня-на початку травня і далі кожні два тижні, щоб безперервно отримувати врожай редиски протягом усього сезону. Останній термін сівби редиски — початок серпня. При літніх посівах потрібно враховувати тривалість світлового дня (не більше 12 годин). Під зиму посів проводиться в кінці жовтня, поки земля не замерзла.

Посів. Для посіву вибирають великі, рівні насіння, саме вони дадуть дружні, здорові сходи. На грядці формуються борозенки глибиною 1-2 див, між борозенками витримується відстань 10-12 див. Борозенки пролити водою і розкласти в них насіння через 4-5 см. один від одного. Насіння краще розкладати по одному, щоб уникнути проріджування. Закрити борозенки грунтом і злегка ущільнити долонею або дошкою.

Догляд за посадками редиски такий же як і за рештою корнеплодными: розпушування, полив, прополка, профілактика хвороб і боротьба зі шкідниками.

Полив. Частота поливів редиски залежить від погоди. У прохолодну погоду редис поливають 1-2 рази в тиждень, при настанні теплих днів, число поливів збільшують. У спекотні дні редис доведеться поливати 2 рази в день — вранці і ввечері. Норма води при поливі — 10 літрів на 1 кв. м.

При такій любові редиски до води, заливати його все ж не варто. Надмірна вологість може викликати загнивання і розтріскування коренеплодів.

Розпушування. Після поливу або дощів грунт потрібно розпушити, щоб не утворилася грунтова кірка і забезпечити доступ повітря до коріння.

Підживлення. При вирощуванні редиски на добре заправлених перегноєм грядках, додаткові підгодівлі не потрібні. Якщо грунти бідні, то можна підгодувати редис комплексним добривом з обов’язковим вмістом сульфату калію в складі (1 ст. л. добрива на 10 л. води).

Захист. Самий головний ворог посівів редису — це хрестоцвіті блішки. Так як у редиски короткий вегетаційний період, то не слід використовувати для обробки хімікати. Можна обпилити листочки редиски сумішшю деревної золи і тютюнової пилу. Зола також служить і як додаткове добриво для редиски і в якості засобу для профілактики «чорної ніжки». Як лякливо крестоцветную блошку засіб, можна використовувати порошок сухої гірчиці. Перед розпушуванням розсипати гірчицю в міжряддях (1 ч. л. на 1 кв. м.).

Прибирання врожаю

Редис прибирають вибірково і своєчасно, не допускаючи переростання коренеплодів. Такі коренеплоди стають пористими всередині і несмачними.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *