Вирощування перцю

Вирощування перцю

Запорука успіху хорошого врожаю перцю – вік і якість розсади.

Розсаду перцю вирощують двома способами – з пікіровкою і без неї. Спосіб без пікіровки більш привабливий, так як не доставляє особливої праці і прискорює ріст молодих рослин, які до того ж краще приживаються.

Враховуючи свої можливості на кожній ділянці, посів насіння для вирощування розсади, як правило, проводять за 50-60 днів до висадки на постійне місце при вирощуванні з пікіровкою і за 45-50 днів без пікіровки.

Головною умовою отримання хорошої розсади є правильний вибір субстрату, який може складатися з торфу, родючої землі і перегною. Використовують також компости, тирсу, мінеральні добрива.

Перед посівом насіння вміщують у марлеві мішечки і промивають у чистій, проточній воді, потім їх поміщають в поліетиленовий пакет, не зав’язуючи його, і ставлять у тепле місце на 12-14 годин. Цей спосіб прискорює набухання і проростання насіння.

Насіння висівають у горщики, ящики, або інші відповідні для цього ємності, на глибину 0,5-1 см, засипають зверху живильною сумішшю, злегка ущільнюють. При глибокому загортанню насіння сходи бувають слабкими, а при дрібному закладення пересихають, з’являються в розтягнуті терміни. Посіви поливають теплою водою і накривають поліетиленовою плівкою або склом, щоб земля не пересихала. Ящики поміщають в тепле місце (25-28 С). Після появи сходів плівку прибирають, а ящики або горщики розміщують ближче до сонячного світла.

Якщо спосіб вирощування розсади вимагає пікіровки, то з нею не можна запізнюватися, так як переросли сіянці гірше приживаються при пересадці. Пікіровку проводять на 15-20 день після появи сходів, коли у сіянців утвориться 1-2 справжніх листочка. Розпікувати сіянці перші два дні затінюють, захищаючи від яскравого сонця, щоб рослини не ув’ядали і краще приживалися.

Надмірно висока температура і вологість повітря при вирощуванні розсади небажані, так як сприяють витягуванню рослин, захворюванню їх «чорною ніжкою» і уповільнення розвитку кореневої системи. Тому в теплі сонячні дні потрібно частіше проводити провітрювання. Поливати її треба не часто, але рясно. Якщо у листя не спостерігається ознак в’янення, то не слід поспішати з поливом. Підсохлу поверхню грунту періодично розпушують.

У період вирощування розсади бажано провести не менше двох підживлень. Для підгодівлі використовується спеціальне комплексне добриво.

Розсаду напередодні висадки рясно поливають.

До моменту висадки розсади на рослинах має бути 7-12 справжніх листків і невеликі бутони, висота 20-25см.

У засклені теплиці розсаду висаджують в кінці квітня, в плівкові теплиці та парники 10-25 травня (після прогрівання грунту до 18 С), у відкритий грунт на початку червня (коли мине небезпека заморозків). Слід мати на увазі, що в разі похолодання, рослини необхідно вкрити спанбондом або іншим нетканим матеріалом.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *