Вирощуємо огірки у відкритому грунті

Багато хто з нас вирощують огірки у відкритому ґрунті, у кожного є якісь свої правила, особливості і хитрощі при вирощуванні даної культури. У даній статті спробуємо розглянути всі нюанси вирощування огірків на своєму городі.

Якщо ж ви хочете організувати міні-город, то можна розглянути вирощування огірків на підвіконні незважаючи навіть на те, якщо ви живете в квартирі. Огірок є таким овочем, який майже повністю складається з води. Крім цього, в ньому містяться корисні вітаміни, мікроелементи і цукру. Не секрет, що сік огірка є найкращим засобом по догляду за шкірою, причому засобом натуральним. З огірків готують салати, їх засолюють, маринують. Даний овоч являє собою теплолюбну і вологолюбну культуру. Огірки можна розділити на наступні види: тепличні, для відкритого грунту і корнишонні.

Вирощування огірків

Огірок можна вирощувати практично на будь-яких грунтах, яким характерний достатній дренаж і аерація. Але перевагу все ж варто віддавати легким грунтів багатим гумусом. Вирощувати огірки на одному місці рекомендується не частіше 1 разу за 5 років. В іншому випадку вони будуть вразливі до хвороб. Для огірка добрими попередниками є рання картопля, томати, кукурудза, горох. Ті, органічні добрива, які покращують структуру грунту, надають позитивний вплив на зростання даної культури.

В процесі вирощування огірки потрібно постійно і рівномірно підгодовувати різними поживними речовинами. Незважаючи на те, що огірок можна вирощувати як розсадою, так і посадкою насіння безпосередньо у відкритий грунт, у другому випадку потрібно враховувати, що огірки бояться холоду. Відповідно посадка насіння огірків у відкритий грунт повинна здійснюватися в добре прогріту землю, температура якої повинна складати як мінімум +14 °. Інакше проростати вони будуть дуже довго. На 1 кв. м. має припадати не більше 7 насінин, глибина висадки до 2 см.

Вирощування огірків

Підготовка грунту під огірки

Щоб посадити насіння огірків у відкритий грунт необхідно викопати лунку або траншею глибиною близько 40 см і викласти шар органічний добрив змішавши їх з грунтом. Далі цю суміш треба засипати звичайної грунтом, після чого можна висаджувати насіння. Оскільки органіка в процесі розкладання виділяє досить багато тепла, то це, як вже згадувалося, позитивним чином позначається на розвитку і росту рослин. В майбутньому це також є відмінною підгодівлею для огірків у відкритому грунті протягом усього сезону.

Вибір місця під посадку

Місце висадки огірків повинно бути добре освітленим, а також безвітряним. В якості загородження можна висадити кукурудзу в два ряди, залишивши південну сторону відкритою. Оптимальна температура для нормального розвитку огірків + 27-30 °С. Якщо температура нижче +15 °С, то ріст рослин зупиняється. В разі заморозків молоді рослини просто загинуть. Відповідно при висадці огірків у відкритий ґрунт у середній смузі, а також у Північній Європі вирощувати їх в першу половину літа необхідно під плівкою.

Проблеми із зав’яззю

Через 30-40 днів після посадки насіння огірки починають цвісти. Звичайно ж, багато чого залежить від погоди, так і від застосовуваного сорту. Наскільки багато і наскільки рано з’являться плоди, залежить від запилення квіток. Якщо бджоли вчасно не опилили жіночі квітки, то вони так і пропадуть. В даному випадку слід спочатку вручну запилювати квітки за допомогою м’якого пензлика. Проблеми із зав’яззю можуть бути з-за відсутності чоловічих квіток. Щоб позбавити себе від подібного роду проблем потрібно вирощувати самозапильні огірки для відкритого грунту.

Полив і підживлення рослин

Полив і підживлення рослин

На етапі зростання і зав’язування поливати огірки слід частіше. На 1 м. кв. витрата води має становити близько 2,5-3 літрів. В залежності від погодних умов поливи повинні бути майже кожен день. Відповідно якщо погода сонячна, то поливи можуть бути зовсім припинені щоб уникнути появи помилкової борошнистої роси і різних гнилей. Якщо перед посадкою огірків грунт був правильним чином удобрений, то при посадці, а також у період зав’язі додаткових підгодівлі не потрібно. У той же час, якщо протягом тижня і більше температура знижена листи стають блідими то їх варто обприскувати такими типами підживлень: калійна або аміачна селітра, сечовина – 5-10 г на 10 води. Обприскувати потрібно вручну і у вечірній час.

Хвороби огірків і боротьба з ними

Проблеми огірків і боротьба з ними

При вирощуванні огірків при тривалої дощової погоди висока імовірність виникнення і швидкого розвитку сірої гнилі. Щоб це запобігти огірки у відкритому ґрунті слід підв’язувати на шпалери. Для цього в землю треба вбити кілки метрової довжини, між якими натягують дріт або мотузку і на них вже підв’язують рослини. У тому випадку, якщо у огіркової розсади утворюються лише чоловічі квітки, на кілька днів поливи повинні бути припинені, щоб стимулювати появу зав’язі.

Якщо у огірків зав’язь опадає, то можливо в ґрунті нестача поживних речовин або вона перезволожена. Дану ситуацію можна виправити так: потрібно щоб грунт підсох і після підгодувати огірки золою або розчином мінеральних добрив. Дотримуючись усього вищесказаного, ви позбудетеся від ряду проблем і, в цілому вирощувати огірки у відкритому грунті буде набагато простіше.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *