Вирощуємо ремонтантну малину

Вирощуємо ремонтантну малину. ФотоРемонтантна Малина – вирощування, сорти, догляд, розмноження.

Якщо ви плануєте купити і висадити ремонтантні сорти малини, то необхідно знати наступне. Для того щоб забезпечити себе урожаєм на весь сезон, то купіть кілька середньоранніх і середньопізніх сортів малини. Багато дачники висаджують малину, яка дозріває влітку або ж ремонтантні сорти цієї ягоди. Річна малина дає урожай після двох років зростання зазвичай в кінці червня, а ремонтантні сорти дають можливість зібрати два врожаї – один у червні, а другий – в серпні або вересні.

Вирощуємо ремонтантну малину. Фото
Обрізка після плодоношення

Особливості ремонтантних сортів малини

Сорти малини ремонтантної можна вирощувати як для одного врожаю, так і для двох. Якщо в серпні зняти перший урожай з однорічних пагонів, то на майбутній рік можна отримати досить ранній урожай, приблизно до 20 червня вже не дворічних пагонах. Однак якість другого врожаю буває нижче того, що дають звичайні сорти малини. Ягоди бувають більш дрібні і сильно кістляві і сухуваті. Крім цього річний урожай ремонтантних сортів малини затягує час збору другого врожаю. Так як плоди дозрівають трохи пізніше. Всі свої сили малини віддає на дозрівання річного врожаю, а так само на ріст пагонів заміщення, на яких і дозріває другий урожай.
Якщо ви все-таки зібралися зайнятися вирощуванням малини ремонтантних сортів , то пам’ятайте, що за ними потрібен ретельний догляд, у плані поливання і підгодівлі. Для більшої частини дачників самим оптимальним буде використання ремонтантних сортів малини для збору одного врожаю.

Ремонтантна Малина – догляд

Обрізка після плодоношення

Для того щоб отримувати багатий урожай малини щороку, біля кущів малини треба регулярно відрізати пагони, які вже відплодоносили. Якщо у вашому саду висаджено літні сорти, то все дворічні стебла поле збору врожаю відрізають до рівня грунту. Виділяються сильні паростки необхідно залишити для врожаю наступного року. Ремонтантні сорти малини також відрізають після збору врожаю. Роблять це зазвичай в листопаді або грудні. Причому зрізаються абсолютно всі пагони без винятку. Робиться це для того що б на майбутній рік отримати один літньо-осінній урожай.

Весняна санітарна обрізка

Не рекомендується обрізати верхівки стебел у кущів, для того щоб кущі виглядали б акуратними. Цим можна тільки затримати початок плодоношення, так як малина зазвичай починає плодоносити саме з верхівок стебел. Для того щоб якість ягід було високим необхідно виконувати тільки санітарну обробку навесні. Для цього на першу здорову нирку відрізають ті гілки, які висохли за зиму або підмерзли. Зазвичай обрізка проводиться у квітні місяці, коли на кущах починають набухати бруньки. У цей період легко визначити, яка здорова нирка, а яка ні.

Вирощуємо ремонтантну малину. Фото
Регулювання густоти насадження

Прищипування

Якщо з різних причин, ви плануєте затягнути початок плодоношення кущів малини, то для цього у травні, на 25 сантиметрів необхідно зрізати всі здорові дворічні пагони з сортів, які плодоносять влітку. Якщо на вашому садовій ділянці висаджено ранні або середньопізні сорти малини, то прищипування необхідно тільки для середньопізніх сортів. У цьому випадку знижене кількість плодів компенсується затягнутими термінами врожаю. В результаті, у червні ви зможе зібрати врожай ранньої літньої малини, в липні середньопізній, а в серпні і вересні – повторний, ремонтантний

Регулювання густоти насадження

Сильно загущивать кущі малини не рекомендується, так як це може спровокувати розвиток грибкових інфекцій. Найкраще висаджувати малину рядами з відстанню від 1 до 3 метрів між ними. Якщо доводиться використовувати шпалери, то між смугами залишають відстань до 30 см. При вільному зростанні кущів, необхідну відстань це 50 див.
На одному метрі кожної смуги краще всього ростуть 15-20 пагонів. Половина з них повинна складатися дворічні плодоносні стебла, а друга половина повинна складатися з однорічних пагонів заміщення.

Внесення добрив

Малину підгодовують у березні. Якщо на вашій ділянці грунт збалансована, то тоді малину підгодовують комплексними азотно-калійно-фосфорними добривами. При нестачі азоту, у малини починають жовтіти листя, і сповільнюється зростання. У цьому випадку малина підгодовується 12-20 г аміачної селітри розведеної в 10 літрах води. Цього розчину вистачить на обробку одного квадратного метра.
Друга підгодівля проводиться перед цвітінням. До 10л. води разводят3 ст. ложки подвійного суперфосфату, 2 ст. ложки сульфату калію. Цією сумішшю можна обробити один квадратний метр ділянки, на якому росте малина. Третя підгодівля проводиться восени, після того як від плодоносять всі пагони.. 2 столові ложки суперфосфату, 1 столову ложку сульфату калію розводять в 10 л води для обробки одного квадратного метра ділянки.

Захист малини

Для захисту малини від хвороб і шкідників можна використовувати будь-які хімічні речовини тільки до початку цвітіння. Для захисту від грибкових захворювань кущі малини обробляють на початку квітня, коли температура повітря прогрівається до п’ятнадцяти градусів або вже після збирання врожаю. Для цього використовується 3% бордоська рідина або інші препарати, які містять мідь. Для захисту від шкідників, які вражають кущі малини під час цвітіння, використовують біопрепарати, Препарат Актофіт». Цей препарат ефективно діє протягом 12 днів. Після збору врожаю необхідно оглянути всі стебла для виявлення личинок малинового комарика. Стебло здувається в тих місцях, де оселяється це комаха. Ці пагони треба відрізати і спалити.

Малину літніх або ремонтантних сортів садять восени, так як вона краще приживається. У такому випадку перший урожай можна буде отримати вже в серпні або вересня наступного року, а перший урожай можна буде отримати ще через рік. Але вже в червні. Можливо, також висаджувати саджанці навесні. А зокрема в квітні, поки малина ще не вступила у фазу активного вегетаційного сезону. У такому разі саджанці необхідно обрізати і поливати приблизно місяць, опока не стане ясно, прижилося рослина чи ні.

Вирощуємо ремонтантну малину. ФотоПід час осінньої висадки однорічних саджанців паростки необхідно ретельно оглянути і відібрати найбільш сильні і здорові екземпляри, у яких добре розвинена корова система. Перед посадкою надземні стебла необхідно вкоротити, а коріння намочити грунтової базікою. Живці потрібно викладати на дно траншеї на відстані 30-50 см і засипати родючим грунтом. І тільки потім вже підрізати стебла до рівня землі.
Малина добре росте на легких і середніх дерново-підзолистих ґрунтах, які необхідно заправити органічними добривами. Грунт потрібно удобрювати гноєм, компостом або коров’ячим гноєм, у цьому випадку курячий гній виключається. У ньому міститься багато азоту. При цьому не забувайте перемішати ґрунт з добривом, що коріння саджанців з ним не стикалися.

Деякі поради з вирощування ремонтантної малини

Пагони малини, які вражені різними грибковими захворюваннями, в холодні і вітряні зими повністю висихають. При цьому треба обов’язково зрізати здерев’яніле стебло до рівня землі, інакше ризик ураження всіх кущів значно зростає.
Деякі відмінності сортів. У той період, коли сорт штамбової малини «Козачка» вже пускає пагони заміщення і починає плодоносити, ремонтантний сорт «Херітейдж» тільки набирає висоту і готуватися до пізнього цвітіння.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *