Виготовлення ревізійного люка під плитку своїми руками

В сучасних квартирах прийнято зосереджувати всі відповідальні елементи – перемикачі, крани відкриття і закриття води, фільтри, лічильники та інше, в одному місці. Доступ до цих вузлів забезпечується наявністю спеціальної дверцята. Таку приховану нішу кожен в змозі встановити своїми руками.

Види люків

Зрозуміло, що естетика в справі установки люка коштує на першому місці. Люки використовують вкрай рідко, максимум раз на місяць, щоб подивитися показання лічильників, тому якихось особливих конструкцій для них не потрібно.

Існує три типи люків:

  • Пластиковий – найдешевший. Вони не відрізняються різноманітним дизайном і відрізняються тільки за розмірами. Колір, в основному, нейтральний, білий. Габарити люків мають широкий розкид, який гарантує вільний доступ до будь-яких комунікацій. Встановлюється просто, його або приклеюють до підготовленої ніші, або прикріплюють шурупами. Відкривається натисканням на кут дверцята.
  • Люк з металу. Крім матеріалу від пластикового нічим не відрізняється. Геометричні розміри, монтаж і спосіб відкриття однаковий. Зрозуміло, термін служби таких люків більш тривалий, а вартість вища, ніж у їх пластикових побратимів.
  • Елітний зразок, люк-невидимка. Він вбудовується в стіну ванної кімнати і при цьому практично не виділятися на її тлі. Це зручне і оригінальне рішення для контролю за станом приладів і перемикачів. Фактично, невидимий люк, це тільки механізм. Після його установки він забезпечується дверцятами. Двері наводиться в той вид, який відповідає обробці ванної кімнати, що робить її практично невидимою. Цей невидимий люк можна використовувати в різних цілях, наприклад, як вхід в приховане простір для зберігання чого – або. Найкраще спочатку встановлювати його, а потім облицьовувати стіни – проблем у установкою буде менше.

Можна купити ревізійний люк під плитку в Києві або зробити його своїми руками буде вдвічі приємніше.

Монтаж люка

Найпростіше використовувати для люка елемент меблів з системою push, що дозволяє відкривати люк без ручок. Раму робимо з чогось вологостійкого – гіпсокартону або ОСП. В першу чергу визначаємо розміри. Вони можуть бути різними, в залежності від мети ревізії. Головне, щоб був хороший доступ до приладів і дотримувалася загальна гармонія. Оптимально, щоб люк займав площу, рівну цілому числу плиток.

По периметру прямокутного отвору ставимо бруски – вони будуть служити рамою. Прикрашення тут ні до чого, все буде приховано кахлем. Обшивають їх. Дверцята виготовляємо з ОСП. На неї кріпимо гіпсокартон. Врізати меблеві навіси і ставимо двері на місце. Повинна зберігатися одна площина зі стіною.

Деякі поради

Укладання плитки починається під дверцятами. Шви по горизонталі і вертикалі необхідно дуже ретельно розрахувати. Затирати шви, що відокремлюють стіну від люка, не треба. Різниця в зовнішньому вигляді буде підказувати місце знаходження прихованого люка.
</ br> Фактично, ніякої складність в самостійній установці люка немає. Головне, уважність і акуратність.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *