Вибір і монтаж дренажної системи для ділянки

Вода – дає життя, але її надлишки не завжди корисні як для рослин, так і для будівель. Зайва вологість руйнує матеріали і розмиває грунт, тим самим, завдаючи шкоди всій ділянці. Саме тому необхідна система, яка відведе надлишки води з території. Допомогти в цьому може дренажна праці з монтажем якої може впорається будь-який власник самостійно.

 • 1. Для чого потрібна дренажна система?
 • 2. Показники зайвої вологості
 • 3. Як укласти водовідвідну систему
 • 4. Укладка перфорованих труб
 • 5. Монтаж труби:

Для чого потрібна дренажна система?

Власний ділянку – це місце для відпочинку на природі, насолоду від чистого повітря і тиші. Але, для того, щоб створити собі комфортні умови, для початку доведеться потрудитися.

Багато земельних ділянок через особливості місцевості страждають від зайвого скупчення вологи. Будь-яка споруда на такій ділянці буде схильна до руйнування фундаменту і проблемами при дизайні самого ділянки. Для того, щоб впорається з цією проблемою необхідно створити систему для її відведення. Це система, яка складається з прокладеного трубопроводу і системи підземних каналів.

Показники зайвої вологості

Точне визначення ступеня перезволоження може дати тільки фахівець, але є кілька показників, які говорять про підтоплення ділянки:

 • періодична поява води в підвалах або льохах;
 • в дощову погоду на ділянці утворюються калюжі, які довго не висихають;
 • з’являються вологолюбні рослини.

Як укласти водоотводящую систему

Є різні способи облаштування такої конструкції на ділянці:

 • Найпростіший і менш витратний спосіб – це монтаж відкритого дренажу. Досить вирити невеликі канавки по межі всієї ділянки. Вода з такого дренажу відводиться в спеціальне місце для збору, наприклад в канаву. Мінус такої системи – непривабливий зовнішній вигляд.
 • Дренажний лоток прокладається по невеликих скатом, приблизно 3 градуси. Борти такої установки повинні бути не вище рівня грунту. Для того, щоб система не впадала в очі, поверх її можна задекорувати спеціальними гратами.
 • Система відведення у вигляді траншеї відноситься до закритого типу. Заповнюють її піском і щебенем і прокладають під схилом.
 • Перфорований дренаж – найсучасніша і ефективна система відводу вологи за допомогою дренажної труби. У грунтовий шар монтують керамічну або асбестоцементную або пластикову трубу зі спеціальною перфорацією.

Останній вид дренажної системи більш популярний у власників заміських ділянок, так як більш ефективний і простий в монтажі.

Укладання перфорованих труб

Початковий етап – це вибір матеріалу і розрахунки.

На проектному етапі, потрібно зібрати спеціальні дані по даній ділянці. Отримати їх можна у відділенні земельних ресурсів. Це допоможе з’ясувати структури і складу грунту на ділянці, а також загальний обсяг вологи.

За цими даними можна вибрати оптимальну глибину майбутньої траншеї і діаметр труб.
</ br> Самий довговічний матеріал – це пластикова труба з полівінілхлориду та поліетилену, вона прослужить до 50 років.

Для того, щоб дренажні отвори чи не забилися грунтом, навколо труби можна прокласти полотно, наприклад, з геотекстилю.

Безпосередній монтаж труби:

 • За складеною схемою необхідно провести розмітку території і викопати траншеї додавши до зовнішнього діаметра приблизно 40 см.
 • Дно траншеї повинно мати подушку з щебеню в 20 см, і піску товщиною близько 10 см.
 • Ухил траншеї повинен бути не менше 3 градусів, цей кут необхідно перевірити і після укладання труби.
 • На щебені-піщану подушку укладають трубу обгорнуту в геотекстильні полотно. Елементи з’єднуються між собою за допомогою муфти.
 • У місцях повороту труби або зміни кута нахилу, потрібно зробити оглядові колодязі, зверху яких обов’язково повинна бути кришка. Така система дозволить контролювати і вчасно чистити трубу.
 • Покладена труба засипається шаром щебеню, піску і грунту.

Система водовідведення повинна йти в канаву, або природна водойма. Якщо такий відсутній, то можна зробити збірний колодязь з можливістю відкачування рідини з нього. Щоб не було проблем з системою відведення води, потрібно правильно прорахувати глибину траншеї, тип труби і кут нахилу.

Єдина складність при монтажі такої системи – це правильно прорахувати і скласти схему, решту роботу цілком можна виконати без залучення фахівців. Грамотно спроектоване водовідведення буде служити не один десяток років зберігаючи ділянку і споруди від руйнувань.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *