Вирощування вишні

Вирощування вишні

Вирощування вишні не проста справа. Останнім часом дуже мало стало попадатися на Україні вишневих садочків. А все тому, що не далі як у дев’яностих роках минулого століття вдарили такі морози, що багато кісточкових культур було пошкоджено.

Здавалося б, стільки років пройшло з тих пір, а вишня все ще погано цвіте. А адже ця ягода відрізняється не тільки відмінним смаком, але і дуже корисна для здоров’я. Тут кілька рекомендацій з вирощування вишні на вашому городі.

Саджанці для вирощування вишні

Як же виростити вишню в городніх умовах, щоб отримати з неї максимальний урожай в нинішніх умовах?
Насправді секрет дуже простий – необхідно всього лише правильно посадити вишневе насіння.

Отже, зростити вишневе дерево в городі можна за допомогою порослі або ж прищеплюючи підщепи, які виростили з насіння.

Обидва види саджанців хороші, але і недоліки мають кожен свої. Наприклад, вирощуючи вишню за допомогою порослі, практично немає можливості отримати такі сорти як Малинівка, Любская та Молодіжна.

А вони ж, в сучасному світі, є найбільш переважними. Зате, прищеплюючи на підщепи нирки і насіння, можна їх отримати. Завдяки цьому способу можна отримувати непогані вишневі врожаї.

Тільки от морози, вирощені таким чином дерева, переносять дуже важко. Ну а вже якщо люті морози вдарять, які, до речі, трапляються один раз на дванадцять, а то й вісім, років – вкрай тяжко.

Після таких зим необхідно замінювати саджанці, дістати які досить непросте завдання. Крім того, підщепи необхідно досить часто прищеплювати заново, оскільки дуже часто щеплені саджанці не приживаються і гинуть не тільки в зимовий, а й у весняний період.

Ось і виходить, порослями не вирости певних сортів, а щепленнями можна врожаю в одну зиму позбутися.

У світлі цих причин рекомендується здобувати такі підщепи, які мають стійкість до зимових морозів.

Вирощування вишні укоріненням живців

Крім цих способів існує ще один – вкорінення зелених живців. Його головною перевагою є можливість безвідходного виробництва. Однак цей спосіб не користується особливою популярністю серед садівників-аматорів. Їм все частіше користуються у спеціальних розплідниках. Хоча певна перспектива користуватися такими саджанцями має місце і в аматорському садівництві.

Загалом, щоб виростити вишню в городніх умовах, вам потрібно чимала частка терпіння і витримки. Зате праці ваші будуть винагороджені багатим урожаєм. Тільки не слід забувати і про те, що вишневому дереву потрібно дуже багато сонця. Так що ростити його треба на сонячній стороні саду.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *