Догляд за агрусом

Догляд за агрусом

У нашому саду завжди ріс агрус, і таке питання як догляд за агрусом є, як і для багатьох наших садівників-городників досить актуальним.

Агрус звичайний (Ribes reclinatum L.) з’явився в культурі задовго до смородини і залишається для багатьох одною з улюблених ягід. Агрус не потребує особливого догляду. Дотримуючись ряд найпростіших агротехнічних прийомів можна домогтися того, щоб кущі агрусу були здоровими і врожайними.

Для того щоб правильно доглядати за агрусом потрібно знати його біологічні особливості. Агрус – це невисокий чагарник, висотою до 1,5 м з колючими пагонами. Квітки сидячі. Плід – соковита ягода. У природних умовах росте в долинах річок, по гірських схилах. Зустрічається одинично, не утворюючи заростей.

В цілому догляд полягає в боротьбі з бур’янами, хворобами і шкідниками, обрізку, підгодівлі і поливу.

У догляд за агрусом навесні входять боротьба з можливими шкідниками та профілактика хвороб. Ще до танення снігу кущі проливаємо окропом або обробляємо парою. Це дасть можливість знищити личинок і лялечок, перезимували п’ядака, пильщика, листках вогнівки, розанной листовійки та інших комах шкідників. Для обприскування можна також використовувати настої рослин, що містять природні інсектициди, наприклад, настій хвої. Гілки бузини чорної і червоної можна використовувати для відлякування кліщів, вогнівки і агрусової п’ядака. Якщо чисельність шкідників буде вище допустимого значення, використовуються промислові інсектициди, такі як диметоат, дінадім, карате, малатіон.

Для того щоб не допустити розростання бур’янів грунт під кущами розпушується, видаляючи коріння багаторічних бур’янів. При необхідності підкормлюємо мінеральними добривами та підгортаємо кущі перегноєм. Під один кущ можна внести по два сірникових коробка суперфосфату, і по одному сірниковій коробці сірчанокислого калію і сульфату амонію.

Агрус не переносить перезволоження. Полив потрібно лише в посушливі роки. Поливати слід строго під корінь, не шляхом дощування. При попаданні вологи на листя в жарку погоду починають швидко розвиватися грибкові хвороби агрусу, такі як борошниста роса, антракноз, септоріоз та ін.

На початку літа потрібно провести раннєлітню обрізку м’яких зелених пагонів. На них потрібно залишити до 6 листків і по одній ягоді в кожній кисті. Тоді ягоди виростають більшими. Витрачений на обрізку час з лишком окупиться, коли ви зберете зі свого куща тільки великі та солодкі ягоди.

Після збору ягід потрібно видалити старі пагони. Обрізання проводять біля самої основи. Щорічно на кущі потрібно залишати тільки 3-4 сильних втечі. Молоді пагони, викривлені гілки, гілки зі слабким плодоношенням, гілки старше 7-8 років також вирізаються. Зрізи діаметром понад одного сантиметра потрібно замазати садовим варом. Правильна обрізка дозволяє не тільки отримувати хороший урожай, але і перешкоджає загущению куща і поширенню хвороб і шкідників на агрусі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *