Як обрізати ремонтантну малину восени

У статті розкажемо як обрізати ремонтантну малину восени так, щоб наступного року отримати хороший врожай.

Але перед описом як обрізати ремонтантну малину на зиму, трішки теорії. Ремонтантна малина – це такий вид цієї культури, який здатний плодоносити двічі, і навіть, тричі за сезон.

Тепер для чого проводиться обрізка кущів. Практика показала, що найбільший врожай отримуємо із дворічних пагонів. А вже старші дають дрібні ягоди і врожайність на них знижується. Таким чином рослина витрачає сили на пагони, які дадуть мало хорошого врожаю. Тому такі гілочки потрібно вирізати, і залишити найбільш ефективні. Таким чином перерозподілити сили куща.

Крім цього, у пагонах часто зимують шкідники (це видно за характерним потовщенням гілочок). Саме тому їх обрізують і спалюють за межами садової ділянки.

Як правильно обрізати ремонтантну малину

Трішки про те, коли можна обрізати малину. Обрізка ремонтантної малини на зиму проводить тоді, коли зібраний врожай. Як правило, це середина жовтня. А восени можна провести профілактичний огляд, і видалити ті гілочки, які не перезимували, мають пошкодження.

Різняться думки щодо термінів обрізування ремонтантної малини восени. Одні радять це робити одразу в кінці літа, після збору врожаю. Вони мотивують таке рішення бажанням отримати ще до настання морозів молоді пагони, які весною використають для розмноження насадження.

Інші дачники обрізують в середині осені.

Ми ж радимо не чекати пізньої осені, і після збору врожаю приступати до обрізування кущів.

В першу чергу слід вирізати старі пагони. Їх видно по товстій, шершавій, темного кольору корі.
Далі, слід вирізати дворічні гілочки, які вже відплодоносили. Пошкоджені або слабкі однорічні також потрібно видалити.

Зрізати слід на рівні землі, або й навіть трішки нижче. Якщо залишити пеньки, то в них згодом можуть ховатись шкідники або збудники хвороб.

На одному кущі залишіть 4-8 здорових і молодих пагони, які наступного року дадуть хороший врожай.

Також обрізка дає можливість регулювати відстань між кущами. Як відомо, вона повинна бути приблизно сантиметрів 70. Якщо ж кущ надто розростається, він починає закривати від сонячного світла інші насадження. Тоді ягоди не отримують достатньо сонячного світла, стають дрібними і не солодкими.

Часто ремонтну малину обрізують двічі на рік: восени, і весною. Після зими пагони вкорочують, щоб вони випускали бокові гілки, де влітку будуть ягоди.

Потрібно вирізати:

  • Старі і дворічні пагони, які вже не дають врожаю,
  • Хворі і уражені хворобами,
  • Молода дрібна поросль, яка забирає сили у куща і не зможе пережити зиму,
  • Поламані пагони.

Після того, як провели обрізування, спаліть всі залишки за межами саду, щоб знищити залишки хвороб і шкідників.

Також проведіть прополювання для знищення бур’янів, перекопайте ділянку. Тільки не копайте одразу біля кущів – адже коріння розміщується близько поверхні і його можна пошкодити.

Після обрізки

Після обрізування малину акуратно зв’язують шпагатом, прив’язують до шпалери або кілка. Для захисту від холодних зимових вітрів накривають агроволокном (продається в садових магазинах).

Частина садівників також зв’язують пагони куща і пригинають до землі. Для цього до них підв’язують вантаж, і кладуть на землю. Таким чином можна вберегти кущі від протягів і морозів.

Техніка безпеки

Для обрізування потрібно придбати гострий ніж (секатор). Якщо він буде добре загостреним, ми знизимо рівень ушкодження від проведеної операції.

Також, радимо проводити роботи в захисних окулярах і рукавицях.

Висновок. Ви дізнались для чого і як обрізати ремонтантну малину восени. Все це дозволить кущам перезимувати і наступного року отримати хороший врожай. А щоб ви краще зрозуміли питання, подивіться відео від досвідченого садівника:

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.