Як садити малину восени — поради

Із статті дізнаєтесь як правильно садити малину восени, щоб наступного сезону отримати хороший врожай.

Але перед описом, розкажемо, чому краще це робити о цій порі, після збору врожаю.

Коли краще садити малину навесні або восени

 • Весною малина намагається випустити максимальну кількість пагонів, листя. Але свіжий корінь ще не здатний все це забезпечити. Зате рослина посаджена до зими, вже вкоренилась, і повністю готова до сезону.
 • Більші терміни для приготування ділянки, внесення туди добрив і перекопування,
 • Для малини природно укріплювати корінь і готуватись до морозів. Тобто період після пересаджування повинна пережити нормально.
 • Попри вказані вище переваги, для жителів північних районів країни існує дилема когда лучше садить малину. Адже посаджені перед холодними зимами, малина може не пережити. В такому випадку краще не ризикувати, і садити малину восени, коли ще не розпустились бруньки.

  А для жителів середніх широт, найкращим рішенням буде садіння восени. Це можна зробити як одразу в кінці літа, після збору врожаю, так і пізньої осені. Важливо, щоб ви встигли із цією процедурою за три тижні до початку заморозків, щоб рослина підготувалась до складного сезону.

  Якщо ж ви не встигли посадити, то готові саджанці можна притримати до весни. Для цього їх прикопують у ямці, розмірами 60х60 см. Туди кладуть коріння садивного матеріалу, і нахиляють саджанці до землі. Тоді накриваємо землею, поливаємо. Зверху можна насипати тирсу чи опале листя.

  Продовжуємо опис як правильно садити малину восени. Вибирайте для цієї процедури похмурий або дощовий день. Або садіть ввечері, коли сонце так не пече. В такому випадку є великі шанси, що рослина приживеться.

  Вибір саджанців

  Розповідь як правильно садити малину буде не повною, якщо не згадати про якість садивного матеріалу. Ви повинні пересвідчитись, що коріння здорове, не поламане, не зігнили. Подивіться, чи воно не уражене хворобами чи шкідниками.

  Пагони на саджанцях повинні бути середніми, із великою кількістю бруньок. Кущики не повинні бути надто високі. У разі потреби обріжте їх до висоти близько 30 см (не враховуючи кореня).

  Ділянка для посадки малини

  Ділянка повинна добре освітлюватись сонцем, не повинна знаходитись в низині. Останнє погано тим, що так може збиратись зайва волога, на яку малина погано реагує.

  Також садіть малину там, де вона буде захищена від холодних вітрів і протягів. Наприклад, це можна зробити біля сараїв, парканів, будинків. Тільки дивіться, щоб першу частину дня малина була на сонці, а не в тіні.

  А от після обіду невеличка тінь для малини не завадить. Для цього або вибирайте правильне місце розташування ділянки або садіть поруч високі культури, типу соняхів або кукурудзи.

  Ґрунт повинен бути легким, добре підходить суглинок. Буде добре, якщо внесете в грунт мінеральні і органічні добрива і перекопаєте (перекопаєте).

  Якщо є можливість, то можете заздалегідь засадити ділянку сидератами. Наприклад, добре підходить гірчиця, люпин. Потім їх переораєте, і отримаєте хороші природні добрива.

  В ідеальному випадку площу для садіння малини слід готувати за 1-2 роки.

  Пам’ятайте, що не варто садити малину там, де останні 4-5 років вона там росла. Також не садіть після суниці, помідорів, баклажанів. Справа в тому, що  кожна культура «витягує» із ґрунту потрібні їй мінерали, тому іншій малині буде непросто. Крім цього, у ґрунті можуть ховатись шкідники і збудники хвороб. Тому варто робити сівозміну, щоб не мати із цим проблем.

  Як правильно садити малину

  Тепер технологія як садити малину.

 • Викопуєте яму розмірами 60х60 см, глибиною 50 см. Землю із родючого верхнього шару кладіть окремо.
 • Якщо попередньо не вносили в ділянку добрива, тоді киньте на дно ями дві лопати перегною і трішки присипте землею.
 • Тепер приготуйте рідкий розчин із розведеної у воді глини. Оглядаємо коріння малини на наявність ушкоджень. Якщо все добре, тоді мокаємо корінь у розчині.
 • Акуратно ставимо саджанець у яму, розпрямляємо корені. Садіть так, щоб коренева шийка не знаходилась нижче рівня ґрунту.
 • Засипаємо землею із верхнього шару ґрунту, яку отримали під час копання ями. А тоді сипте землю із нижніх шарів. Обережно утрамбовуєте, щоб не поламати корінці малини.
 • Вбиваєте кілочок і прив’язуєте до нього саджанець.
 • Виливаєте 7 літрів води, щоб рослина краще прийнялась.
 • Траншейний спосіб

  Можна садити малину не тільки в ямках, але й у траншеях – це досить зручно. Для цього викопайте рядок глибиною сантиметрів 40. Глибина така сама.

  Тоді вкопуєте кілочки на краях траншеї, і натягують шпагати. Такі грядки повинні орієнтуватись із півночі на південь.

  Відстань між такими траншеями повинна бути приблизно 2 метри. Відстань між рослинами у рядку – 50-70 см.

  Така схема посадки зручна при великих насадженнях, адже дозволяє в певній мірі автоматизувати поливи, боротьбу із бур’янами, шкідниками, хворобами. На таких насадженнях зручно збирати врожай.

  На закінчення відео як правильно садити малину восени.

  Автор Садівник

  Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.