Посадка абрикоса восени

Для усіх бажаючих розкажемо, як відбувається посадка абрикоса восени в середній смузі, також приведемо відео садівників із багаторічним досвідом як садити восени абрикос.

Способи посадки абрикоса

Посадка абрикоса восени можлива декількома способами. Але найчастіше використовують або готові саджанці, куплені у розсадниках, або вирощування із кісточки. Як садити абрикос із кісточки ми розповідали у цій статті. Тут знайдете інструкцію, поради і відео; що дозволить вам отримати власний саджанець.

Для тих, кого цікавить метод садіння із готових саджанців написана ця стаття.

Цікаве відео, як правильно садити восени абрикос:

Коли садити абрикос

Трошки про те, коли краще садити абрикос. Все залежить від вашого розташування. Якщо ви проживаєте у північній частині країни, і в регіоні бувають зими із сильними морозами, то краще садити дерева весною. Якщо ваша ділянка знаходиться на півдні країни, із теплими зимами, то краще садити восени.

Для садівників із середньої смуги є вибір, можна садити абрикос як восени, так і весною. Частіше вибір залежить від того, коли у ваших розсадниках чи базарах більше продають саджанців.

Як посадити абрикос із саджанця

Садити абрикос можна як восени, так і весною. Кожен із варіантів має свої переваги і недоліки. Наприклад, весною ґрунт ще нагрітий влітку, і коріння дерев швидше приймається. Крім цього, взимку відбувається природне загартовування деревця, і ті, що виживуть, будуть підготовлені до несприятливих природних умов.

І навпаки, посаджені весною деревця садять тоді, коли минає пора великих морозів, і їм легше перенести погодні сюрпризи.

Із пропонованих продавцями саджанців варто вибирати ті сорти, які найкраще підходять для вашого клімату. Наприклад, сорти для південних районів не встигнуть дати врожай у північних районах країни.

Вибір ділянки

Посадка саджанців абрикоса восени повинна відбуватись у заздалегідь підготовлену ділянку. Місце повинно добре освітлюватись сонцем, бути захищеним від сильних вітрів і протягів. Крім цього, не варто садити абрикос в низині, повітропроникним, адже коріння дерев для нормального росту потребує доступу повітря.

Ідеальний варіант – легкі суглинисті ґрунти.

Грунт повинен мати нейтральну або слабокислу реакцію.

Також, підводні води не повинні високо залягати, оскільки абрикос хоч і добре реагує на щедрий полив, але не виносить надмірної вологи. Через це може в’янути і погіршуватись ріст.

Через вище названу особливість абрикоса, не варто його висаджувати на глинистих ґрунтах, де надмірно затримується волога.

Правильна посадка

Перед тим, як садить абрикос восени, потрібно викопати ями розміром 70 Х 70 см, в в глибину до 70 см. На дно ями кладуть компост, попіл чи перегній, який накривають шаром родючої землі (верхня частина ґрунту). Тоді вже ставлять саджанець, розрівнюють коріння, і акуратно засипають землею.

Садити потрібно так, щоб коренева шийка на декілька сантиметрів була над рівнем ґрунту, а не нижче його.

Ще перед посадкою потрібно уважно оглянути коріння, і видалити ті його частини, які уражені хворобою, підігнили, пошкоджені.

Посадка абрикоса в середній смузі можлива 1-2 річними саджанцями. Хоча, дворічні мають краще розвинуту кореневу систему, і мають кращі шанси прижитись і скоріше дати врожай.

Деякі садівники перед посадкою вмокають коріння дерев у розчин із води і глини. Завдяки такі процедурі земля матиме кращий контакт із корінням саджанця.

Якщо саджанець був куплений задовго до посадки, і встиг зів’янути, до можна на 6-12 годин поставити його у воду, і аж тоді садити.

Після цього забийте дерев’яний кілок, і прив’яжіть вісімкою до нього деревце. Тоді підлийте 1-2 відрами води.

Відстань між абрикосами при посадці повинна становити 4-6 метрів.

Подальший догляд

Оскільки ми під час посадки внесли достатню кількість добрив у яму, то у перші 1-2 роки після посадки не варто додатково удобрювати деревце. Вже потім, можна вносити фосфорні і азотні добрива.

У майбутньому, варто кожної осені (як і весною) обприскувати дерева від шкідників, адже вони ховаються від морозів у корі дерев. Крім цього, кора абрикоса може тріскатись від сонячного проміння, і на зиму стовбур можна побілити вапном.

Також, потрібно регулярно прополювати ґрунт від бур’янів, у яких ховаються шкідники. Натомість, садівники радять провести мульчування торфом, стружкою чи соломою. Така процедура дозволить боротись із шкідниками і збереже вологу у ґрунті.

Протягом усього періоду вегетації дерева потребують регулярного поливу, особливо у кінці весни і на початку літа, коли активно дерево росте.

Якщо на перший рік дерево зацвіте, то квіти потрібно обірвати. Це дозволить витрати усі сили на ріст і укріплення дерева.

Коли починає плодоносити абрикос після посадки

Коротко про те, на який рік плодоносить абрикос после посадки. Як правило, вже на 3-5 рік можна сподіватись на перші врожаї, залежно від вибраного сорту.

Це якщо посаджений із саджанця. Ті, хто прищеплюють абрикос на інше дерево, можуть сподіватись на швидший врожай, на 2-3 рік.

 Висновок. Ми розповіли як правильно посадити абрикос і коли садити восени абрикос. Вам залишається тільки втілити наші поради у життя. Якщо ж залишились певні сумніви, то відео від досвідчених садівників і дачників вам допоможуть виростити хороший сад.

Успіхів!

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *