Заготовлюємо ґрунт для посадки розсади навесні

У ранньому віці рослини змушені задовольнятися малим об'ємом ґрунту. Значить, він повинен бути пухким, щоб корены не зазнавали дефіциту повітря, але в той же час вологоємним. І звичайно ж, вільним від патогенних мікроорганізмів, насіння бур'янів і шкідників (і навіть земляних хробаків).

А ще він маэ бути слабокислим. Оптимальна кислотність для вирощування розсади перцю, селери, капусти й томату – 6-6,5.

Гарна ґрунтосуміш, висихаючи, майже не зменшується в обсязі і не ушкоджує корені рослин.

Традиційний рецепт, що рекомендується повсюдно, – городня земля і перегній, узяті в рівних співвідношеннях, – у цілому годиться. Тільки необхідно враховувати маленький нюанс: ніколи не брати городню землю з теплиць і грядок, де росла картопля або гарбузові культури. А от ґрунт, у якому весь сезон сиділи горох або боби, підходить. Але найкраще – кротячі купки з газону та з лісу.

Перегній для розсади деякі городники готують в окремому ящику, у якому два роки перегниває скошена газонна трава і листя лісових дерев – берези, липи, клена. Щоб процес ішов активніше, компост періодично поливають препаратами ефективних мікроорганізмів (ЕМ). У результаті виходить відмінний перегній: пухкий, у міру живильний, легкий і добре утримуючий вологу.

Ще для ґрунту необхідно запастися торфом. Краще, якщо він коричневого кольору, волокнистий (тобто верхівковий).  При необхідності в торф додають 2-3 ст. ложки доломітового борошна на 10 л, трохи воложать і ретельно перемішують. Доданий до городньої землі, такий торф поліпшує її вологоємність. 

Торф низинний більш родючий, слабокислий, однорідний, темний і дуже схожий на чорнозем. Але на жаль, швидко злежується, утворюючи щільну, повітро- і водонепроникну грудку. Такий гарний, якщо городній ґрунт піщаний.

Якщо на ділянці земля дуже щільна, глиниста, то до розсадних сумішей можна додати деревну тирсу, пісок або кокосове волокно.

Дуже добре поліпшує якість ґрунту для розсади мох-сфагнум. Він має протигнильні властивості, стримує розвиток хвороб і добре зберігає вологу. Сухі мохи, перетираючи, додають у ґрунтосуміш і вкривають ним землю в горщиках, як мульчею, щоб на ній не утворювалася кірка.

Підготовлену суміш всю зиму тримають у сухому й холодному місці (сарай, балкон), щоб вона гарненько промерзла. Це знищить зайву живність, і дезінфекція (те ж прожарювання) не знадобиться.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *