Збільшуємо місце для зберігання в кваритрі: ТОП-5 порад від дизайнерів інтер’єру

Якщо в процесі мешкання в квартирі ви вже починаєте спотикатися через мотлох під ногами або візуально практично відсутні вільні поверхні, то ця стаття саме для вас. Найбільш прості та популярні рішення для організації прихованого зберігання речей, про які ви забули, за версією дизайнерів інтер’єру. Для початку потрібно визначити обсяг роботи:

  1. Виявіть проблемні місця квартири, де найбільше накопичується мотлох.
  2. Переберіть речі, половина точно вам не потрібна, її можна викинути.
  3. Продумайте варіанти прихованого зберігання речей, які гармонійно впишуться в інтер’єр квартири.

Антресолі

антресолі в кімнаті

Антресолями називають місця зберігання високо під стелею. Як правило, вони розміщуються в прохідних зонах, наприклад, коридорі. Для того, щоб дістатися до них, потрібно ставити табурет, стілець або сходи. Тому вони підходять для речей, які дістають один-два рази на рік, наприклад, гірлянди, інструменти, побутова техніка, що рідко використовується, сезонні речі і так далі.

Комора

Краще місце для зберігання бакалії, посуду, сервізів, каструль та іншого кухонного начиння. Дизайнери інтер’єру стверджують, якщо у вас простора квартира з великою родиною, то під комору краще відвести окрему кімнатку. У маленьких квартирах можна використовувати ніші і природні поглиблення зі звичайними полицями або поличками, що висуваються, які просто зашторюються. Таке рішення не займе великих трудовитрат і буде дешеве у реалізації.

Полиці над шафами

полиці над шафою

Господарі не завжди роблять меблі на замовлення під саму стелю, найчастіше над шафами і навісними шафками залишається до півметра вільного простору. Його іноді просто займають якимись коробками. Це візуально робить приміщення громіздким і занижує стелю. Натомість там можна приробити навісну полицю, яка стане гарним місцем зберігання для баночок з крупою, святкового посуду, тарілок, келихів, скриньок, книг та іншого. Головне правило залишати між ними достатньо простору, щоб воно «дихало», тоді інтер’єр приміщення не буде перевантажений.

Підвіконня

Якщо у вас гарні і широкі підвіконня, то це плюс. Але як показує практика, такі підвіконня через півроку-рік перетворюються на збіговисько всякого мотлоху. Хитрі дизайнери інтер’єрів навчилися розумно використовувати і цей простір. На всю ширину та глибину підвіконня можна зробити круту висувну полицю для зберігання косметики, коштовностей, канцтоварів, дрібної електроніки та іншого. Для квартир без радіаторів опалення та панорамних вікон цікавим дизайнерським рішенням буде шафка з полицями у заглибленні під підвіконням.

Ліжко

ліжко з шухлядками

Класика жанру, яку не завжди пам’ятають. Ліжко в спальні займає найбільше місця і може бути чудовим місцем для зберігання речей. Ліжка можуть бути двох типів:

  • з підйомним механізмом;
  • з висувними скриньками.

Навіть якщо у вас звичайне ліжко на ніжках, то сезонні речі та постільну білизну можна сховати у валізи або органайзери, які помістяться під ліжком.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.