Як правильно посадити виноград восени

Як буде рости виноград, і як плодоносити, залежить від правильності його посадки і того, як він переживе зиму.

Формування виноградного куща

Враховуючи те, що виноградна лоза прекрасно формується, це дозволить надати їй різні форми, які потрібно, в залежності від призначення. Можна розташувати кущ на значній висоті і вкрити їм альтанку можна зробити компактний кущ або навпаки пустити його в горизонтальному напрямку.

З самого початку треба вибрати відповідний сорт винограду і визначитися з місцем для посадки. Посадку винограду необхідно здійснювати, враховуючи рекомендації по догляду за конкретним обраним сортом саджанця.

Вибрати місце для посадки

Саме підходяще місце для посадки виноградної лози – це південна, південно-західна або західна сторона будь-якої будови. Це пов’язано з тим, що в денний час будівля нагріється, а в нічний буде віддавати виноградній лозі додаткове тепло. Це посприяє тому, що на виноградній лозі раніше будуть встигати ягоди, ніж у випадках, коли виноград посаджений на відкритій місцевості.

В нижній частині схилів, краще не висаджувати виноград – тут більше накопичується холодне повітря і сильніше відчуваються заморозки.

Підібрати саджанці

Вибираючи саджанці необхідно звернути увагу на те, щоб вони не були підсушені, а на зрізі вони повинні мати коріння білого кольору, а не коричневого або бурого.

Якщо це однорічний пагін, то добре визрілий буде на зрізі мати яскраво-зелений колір.

Як підготувати саджанці до посадки

Перед тим, як здійснювати посадку саджанців, їх необхідно від 12 до 24 годин витримати у воді. Після цього однорічний пагін обрізається на два-три очка. На верхніх вузлах коріння необхідно видалити, а на нижніх досить трохи підрізати. Якщо саджанці вирощені з укорочених живців, то верхні коріння у них не видаляються, а тільки трохи обрізаються.

Посадка винограду в чорнозем

Однорічні саджанці необхідно висаджувати до того, як почне замерзати грунт. Для цього необхідно підготувати яму приблизно 80 сантиметрів у глибину і ширину. Потім в неї слід насипати приблизно 15 сантиметрів родючої землі і до 10 відер перегною.

Потім землю з перегноєм необхідно перемішати і ущільнити. Глибина ями після цих дій складе приблизно 55 сантиметрів. Після цього в неї додається 300 грам суперфосфату, 300 грамів калійної солі або інших калійний добрив.

Мінеральні добрива повинні бути розташовані вгорі готової суміші. Для цього їх варто трохи перемішати з верхнім шаром землі і перегною і знову ущільнити.

Потім поверх додається ще 5 сантиметрів родючої землі, і тоді яма буде вже становити близько 50 сантиметрів у глибину.

Тепер в центр ями необхідно насипати горбок і на нього встановити саджанець, розправивши його коріння. При цьому «п’ятка» саджанця буде перебувати на глибині 50 сантиметрів. Після цього яма засипається чистою землею і ущільнюється.

Посадка на піщаному ґрунті

Якщо висадити виноградну лозу необхідно в піщаний грунт, то яма під посадку повинна бути глибиною близько 105 сантиметрів. На дно ями, щоб затримувалася волога і не вимивалися поживні речовини, треба насипати шар глини в 15-20 сантиметрів, а після ретельно утрамбувати.

Потім всі дії проводяться, як при посадці в чорнозем. Проте в цьому випадку в якості добрив в яму додається додатково 300 грам калій магнезії або ж 500 грам экопланта.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *