7 кращих зимостійких сортів абрикос

Абрикоси

З появою зимостійких сортів абрикос перестав бути екзотиком, адже сьогодні у середній смузі можна самостійно виростити на ділянці це деревце. Головне – вибрати відповідний сорт.

У центральних регіонах клімат нестійкий. Взимку і ранньою весною вибагливі культури (в тому числі абрикоси) можуть підмерзнути, і тоді багатого урожаю чекати не варто. А адже так хочеться скуштувати смачних, соковитих і корисних плодів!

Посадіть в своєму саду абрикоси стійкі до холодів і морозів сортів. І тоді при правильному догляді за рослиною вам вдасться отримати хороший урожай.

Витривалий

Назва цього сорти абрикоса говорить сама за себе. Рослина легко пристосовується до несприятливих умов, при цьому сильних морозів не боїться не тільки саме дерево (завдяки тому, що у нього товста кора), але і його бруньки, які у інших сортів нерідко гинуть при весняних заморозках.

Дерево виростає досить великим за нетривалий період часу, але починає давати урожай лише через 5-6 років після посадки. Плоди відрізняються середнім розміром, округлою формою і золотистою з кораловим відтінком забарвленням. Шкірка злегка опушена, м’якоть дуже солодка і ароматна, помаранчевого кольору.

Абрикоси сорту Витривалий
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)

1-ша декада

серпня

5 30-45 60-80

Червонощокий

Цей зимостійкий абрикос був виведений в 1947 році і з часом став дуже популярним серед дачників. Сорт відрізняється високою врожайністю і здатністю пристосовуватися до несприятливих умов. Щоб зберегти ці важливі якості, на основі Краснощок були виведені такі популярні гібриди, як Нікітінський, Миколаївський, Син Краснощок, Червонощокий салгирский та інші.

Червонощокий – середньостиглий сорт. Деревце виростає середнього розміру, з розкидистою кроною округлої форми. Плоди дозрівають круглі або яйцевидні, шкірка у них опушена, золотисто-помаранчевий з легким червонуватим рум’янцем. М’якоть дуже смачна, кисло-солодка, ароматна.

Перевагою цього сорту також є те, що дерево починає плодоносити вже через 3-4 роки після посадки саджанця.

Абрикоси сорту Краснощок
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)

2-ая половина

липня

4-5 40-60 до 90

Улюблений

Дерево цього сорту зростає дуже швидко і у висоту досягає 5 м. Воно відрізняється волотистою кроною і прямими пагонами середньої товщини. Вже через 3-4 роки після посадки на рослині дозрівають запашні плоди з яскраво-жовтою шкіркою, покритою червоними крапками, і з кисло-солодкою жовтою м’якоттю.

Улюблений Сорт стійкий не тільки до морозів, але і до хвороб, шкідників і яскравого сонця.

Абрикоси сорту Улюблений
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)

1-я половина

серпня

4,5-5 25-30 50-60

Медовий

Дерево цього сорту може досягати у висоту 4 м і відрізняється об’ємною і розкидистою кроною. На ньому виростають дрібні плоди. Їх шкірка жовта, з невеликими червоними крапками і легким опушенням. М’якоть середньої щільності, жовтого кольору, волокнисто-зерниста і солодка на смак.

Сорт Медовий без укриття витримує зниження температури до -35°С, а в сніжні зими – і все -40°С.

Абрикоси сорту Медовий
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)

1-а половина

серпня

2-4 15 15-20

Росіянин

Деревце цього сорту виростає досить невисоке, з нього зручно збирати урожай. При цьому без укриття воно здатне витримувати морози до -30°С.

Плоди дозрівають круглі, оранжевого забарвлення, з відмінними смаковими якостями. М’якоть у них насичено-жовтого кольору, ніжна і дуже соковитий. Дерево починає плодоносити на 5-6 рік після посадки.

Абрикоси сорту Росіянин
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)
Середина липня 3,5-4 60-65 80

Снігирьок

Це безперечний лідер по зимостійкості. З легким укриттям абрикоси сорту Снігирьок вирощують навіть на Півночі. Мало того, що це невелике деревце (висотою до 1,5 м) і не боїться морозів (в тому числі весняних, оскільки пізно цвіте), так воно ще відмінно росте на будь-яких грунтах, навіть не дуже родючих.

У цього сорту є й інші переваги: плоди дуже пружні, тому добре зберігаються (до середини зими) і не пошкоджуються при транспортуванні. Забарвлення у них – світло-жовте з бордовим рум’янцем, м’якоть – солодка, соковита і ароматна, але іноді може трохи гірчити біля шкірки.

Однак Снігирьок все ж має один недолік: він нестійкий до таких захворювань, як плямистість листя і моніліоз. Якщо навесні і влітку часто йдуть затяжні дощі, дерево потребує ретельного догляду і регулярних обробок (наприклад, препаратом Xopyc 75WY), щоб попередити розвиток небезпечних хвороб.

Абрикоси сорту Снігирьок
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)

Середина

серпня

1,2-1,5 15-18 7-10

Тріумф Північний

Цей зимостійкий сорт був отриманий шляхом схрещування двох витривалих сортів: Краснощок і Північного раннього. На дереві з розкидистою кроною гілки розташовані під кутом 45-50 градусів.

Плоди досить великі, округлої або овальної форми, можуть бути трохи плескатими. Шкірка абрикосів злегка опушена, на смак трохи кислувата, жовто-оранжевого кольору з червоно-бордовим рум’янцем. М’якоть плодів помаранчева, дуже соковита, солодка і ніжна.

І це ще не всі плюси Тріумфу Північного! У квіткових бруньок цього дерева дуже хороша стійкість до поворотних весняних заморозків. А ще рослина не схильна до випрівання, а також ураження небезпечними шкідниками і хворобами (моніліоз, цитоспороз, вертициллез, клястероспоріоз).

Абрикоси сорту Тріумф Північний
Призначення Прибирання врожаю Висота дерева (м) Маса плоду (р) Врожайність (кг з дерева)
Кінець липня –

початок серпня

3-4 40-55 50-64

Виростити на власній дачній ділянці дерево абрикоса – це реально! Причому навіть в нестабільному і досить холодному кліматі. Культивуйте відповідні зимостійкі сорти – і все у вас вийде.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *