8 умов для гарного росту персика в середній смузі

Плоды персика

Персику, як і будь-який інший південній культурі, при вирощуванні в умовах середньої смуги потрібно створювати певні умови. Це стосується посадки саджанця, догляду за рослиною і підготовки її до зими. Детальніше про це читайте у статті.

1. Ретельний вибір сорту

Це перша і найважливіше умова. Перед тим як придбати саджанець персика, поцікавтеся у продавця, що це за сорт, чи підходить він для вирощування в середній смузі, які морози витримує без пошкоджень і коли дозріває урожай.

Пам’ятайте, що для вирощування в північних регіонах найкраще підходять скоростиглі сорти персика, плоди яких встигають дозріти до осінніх похолодань. А ще не забудьте поцікавитися, коли зацвітає вибраний вами сорт. Краще, якщо квіти будуть розпускатися пізніше – тоді менше ймовірність того, що вони постраждають від зворотних весняних заморозків.

2. Оптимальний час посадки

На відміну від яблуні та груші, персик найкраще садити навесні, до середини квітня. Тільки врахуйте, що ґрунт до моменту посадки повинен встигнути відтанути і трохи підсохнути. Осіння посадка не рекомендується, оскільки до настання похолодань молодий незміцнілий саджанець може не встигнути підготуватися до зими і загине.

персики

У середній смузі персики можуть давати відмінний урожай. Якщо, звичайно, господарі не поскупилися на догляд.

3. Правильне місце

При виборі місця для посадки персика в першу чергу надавайте перевагу тим ділянкам, на яких раніше не
росли інші садові дерева та зернові культури. Якщо таких немає, то простежте хоча б за тим, щоб саджанці персика не опинилися між старими плодовими деревами, які будуть забирати з грунту всі поживні речовини.

4. Ретельна підготовка посадкової ями

Яму для саджанця персика викопуйте глибиною не менше 0,6 м і шириною не менше 1 м. На дно її укладіть компост або перегній, а зверху горбком насипте відро родючого ґрунту, перемішаного з 200-300 г фосфорних і калійних добрив.

Перш ніж приступити до посадки, уважно огляньте саджанець і обріжте всі зіпсовані та пошкоджені коріння. Потім розправте їх, рівномірно розподіліть по сторонам земляного пагорба і засипте грунтом що залишився, ретельно ущільнюючи його, щоб не було порожнеч.

Коли посадка буде завершена, насипте навколо лунки земляний вал і ретельно полийте саджанець. Коли вода вбереться, замульчуйте пристовбурне коло 10-сантиметровим шаром опалого листя, тирси або торфу.

персик

А яке чудове персикове дерево в пору свого цвітіння!

5. Регулярні підгодівлі

Щоб отримати хороший урожай персика, його необхідно підгодовувати. Навесні обов’язково вносити добрива зі змістом азоту (по інструкції), а восени – фосфору і калію.

6. Полив в посушливі періоди

Регулярний полив – запорука гарного самопочуття персикового дерева. Особливо волога потрібна рослині під час зав’язування й дозрівання плодів. Поливайте його так, щоб грунт добре промок, але в той же час не допускайте застою вологи – персик цього не любить.

7. Укриття на зиму

Щоб допомогти рослині пережити сувору зиму, його потрібно вкривати. Для цього навколо дерева вбийте кілька кілочків, пригніть гілки як можна ближче до землі і прив’яжіть до кілочків. Дрібні гілочки зв’язати в пучок, щоб при укритті не пошкодити їх. Потім засипте дерево тирсою або іншим підручним матеріалом.

персик
Персикове дерево завжди відповідає на турботу!

8. Захист від хвороб

Найпоширенішими захворюваннями, вражаючими персик на дачній ділянці, є курчавість листя і висихання гілок. Плоди у хворих дерев виростають потворними і обпадають, не встигнувши дозріти.

Щоб не допустити розвитку захворювань, регулярно проріджують і зкорочують гілки персика – це поліпшить освітленість крони та її провітрювання. Всі обрізані гілки обов’язково збирайте і виносьте за межі ділянки.

Щоб зменшити кількість інфекції, щорічно після листопаду обробляйте дерева розчином сечовини (300 г на 10 л води). Навесні до набрякання бруньок обприскуйте їх 1%-ним розчином мідного купоросу. Через 3 тижні обробку повторити, але вже настоєм деревної золи або кропиви.

Виконуйте ці нескладні рекомендації, і нехай персики у вашому саду завжди радують рясним урожаєм.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *