Як виростити персик в середній смузі?

Персик

Завдяки виведенню нових морозостійких сортів в останні роки персикові дерева стали вирощувати навіть у середній смузі. Як отримати хороший урожай цієї садової культури?

Рано чи пізно кожному дачникові хочеться трохи поекспериментувати і виростити на своїй ділянці що-небудь незвичайне. Наприклад, персики. Тим більше, що зараз це зовсім не складно. Тільки треба дотримуватися основним правилам догляду.

Посадка саджанців

Для посадки персика вибирають досить освітлене місце, захищене від холодних північних вітрів (неприпустима посадка між деревами старого саду). Найкращий варіант – біля південної стіни будови.

Оптимальний термін для посадки персика – рання весна, відразу після того, як грунт відтане і трохи підсохне (кінець березня – середина квітня). Затягувати з висадкою саджанців не варто, інакше вони будуть довго приживатися і можуть навіть загинути.

Осіння посадка небажана, тому що велика ймовірність того, що незміцнілі рослини вимерзнуть в сувору зиму. Посадкову яму діаметром 60-100 см (її глибина залежить від типу ґрунту) копають з осені. Верхній родючий шар змішують з 10-25 кг перегною, додають мінеральні добрива (по 100-300 г азотних, фосфорних і мікродобрив). Саджанець висаджують таким чином, щоб коренева шийка була на рівні поверхні грунту, або на 3-5 см нижче її.

Посадка дерева
При висадці саджанця попросіть знайомих вам допомогти

Персик, щеплений на дичках аличі або абрикоса, для зменшення ефекту несумісності садять так, щоб місце щеплення було заглиблено на 10-15 см. Відразу після посадки рослину рясно поливають і обрізають до рівня майбутньої висоти штамба. Грунт навколо саджанців мульчують 5-10-сантиметровим шаром тирси, торфу, соломи.

Формуємо персик у вигляді чаші

У середній смузі для нормального росту і плодоношення персик необхідно формувати у вигляді чаші (практично без штамба, щоб скелетні гілки відходили безпосередньо біля поверхні грунту). Для цього відразу після посадки коротко обрізають саджанець, залишивши над щепленням лише 20 см, що дозволяє деревцю швидко нарощувати запас деревини і відновлювати крону при обмерзанні (завдяки низькому закладанню плодових гілок під сніговим покривом зберігається багато сплячих бруньок).

Крону персика формують з 3-5 гілок, розташованих як можна ближче один до одного (на відстані 15-20 см). Надалі кожну весну, коли мине загроза заморозків і будуть добре видни пошкоджені морозом і здорові ділянки деревини, проводять циклічну обрізку дерев (за типом винограду). Два-три верхніх однорічних пагона обрізають до 20-30 см, а розташовані під ними – до 10 см.

куда посадить персиковое дерево
Місце для персикового дерева повинно бути на добре освітленій ділянці, захищеному від північних вітрів

Це забезпечує оптимальне плодоношення і відновлення плодоносних пагонів. Влітку молоді зелені пагони, які досягли довжини 10-15 см, прищипують над зовнішньою брунькою. Всі зайві, а також ті, що з’являються в зоні штамба, видаляють. Якщо яка-небудь гілка переганяє в зростанні решту, її вкорочують на бічну галузку або бруньку. Якщо не вдалося отримати оптимальний кут відходження гілок (45-60 градусів), протягом 1-2 років їх підв’язують до застромлених у землю кілочків.

Підживлення і поливання

Для гарного росту і плодоношення персик треба 2-3 рази за вегетацію підгодовувати. Перший раз – на початку квітня (2-3 ст. л. аміачної селітри і 3-5 ст. л. нітроамофоски на 10 л води), другий (тим же складом) – в кінці квітня – початку травня, третій – на початку червня. Якщо грунт сухий, за 3-5 днів до внесення добрив деревце поливають, щоб не спалити його коріння. Підгодовуючи молоді і сильно зростаючі дерева, дозу добрив зменшують у 2 рази (їх краще недогодувати, чим перегодувати). Важливі своєчасний полив (особливо в посушливі періоди), боротьба з бур’янами і мульчування пристовбурового кола.

Як посадити персик
Врожайність цього дерева багато в чому буде залежати від якості поливу і підгодівлі

Укриття на зиму

На зиму штамби і скелетні гілки дерева білять вапном з додаванням 5%-ного мідного купоросу, а також обв’язують очеретом, ялиновими лапками, папером, мішковиною або іншим матеріалом (крім поліетиленової плівки). Це охороняє їх від морозу, сонячних опіків, а також від пошкодження гризунами.

Кожна рослина вимагає догляду і турботи. Можливо, персику вони необхідні більшою мірою, ніж іншим рослинам саду. Але зате і результат буде незвичайний для середньої смуги: запашні соковиті плоди, які за солодощами, кажуть, нічим не поступаються своїм побратимам з південних регіонів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *