Борошниста роса на смородині

Борошниста роса на смородині проявляється у вигляді білувато-сірого нальоту на молодих пагонах, листках і навіть ягодах. І якщо вчасно не вжити заходів, чагарник гине. Є кілька способів, у тому числі і народних, боротьби з борошнистою росою.

Що таке борошниста роса смородини
Борошниста роса – це грибкове захворювання, її викликає гриб-паразит, який вражає не тільки червону і чорну смородину, а й агрус. Спочатку на пагонах і листках з’являється білуватий наліт, незабаром він стає бурим, а пагони деформуються, листя скручується, втрачають колір і поступово в’януть. Уражаються і ягоди, вони ще зеленими опадають. Гриб зимує в рослинних рештках і на самій рослині, з весни він починає випускати суперечки, якими заражаються поруч зростаючі чагарники. Особливо швидко захворювання поширюється в теплу вологу погоду. І якщо не лікувати смородину, вона гине.

Способи боротьби з борошнистою росою
Позбутися від борошнистої роси можна, якщо поєднувати методи лікування та профілактики. Восени обов’язково обрізають кущі, згрібають опале листя і все це спалюють. Додатково восени або ранньою весною обробляють смородину і грунт під неї 5% розчином мідного купоросу.

У літній період слід ще раз окропити чагарник, на цей раз фунгіцидами, наприклад, є такі ефективні препарати, як “Топаз”, “Тіовіт Джет”, колоїдной сірка та ін

Також добре допомагають народні методи. До них відноситься обприскування ураженої смородини розчином господарського мила з додаванням мідного купоросу (на 10 л води 100 г мила і 5 г купоросу), настоєм деревного попелу з господарським милом (на 10 л води 1 кг золи і 100 г мила), настоєм гною або перегнилого сіна. Останній рецепт потрібно приготувати таким чином. У ємність покласти на одну третину перепрілого сіна або гною, ущільнити, залити водою і дати настоятися 3-4 дні. На 1 частина настою беруть 10 частин води, додають трохи мила і обприскують смородину вранці або ввечері.

Щоб не зустрічатися з цим захворюванням, вирощуйте на своїй ділянці сорти смородини, стійкі до борошнистої роси. Це “Голубка”, “Агат”, “Білоруська солодка”, “Багіра”, “Дивина”, “Чорний жемчуг” та ін

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *