Вирощування моркви. Шкідники і хвороби

Вирощування моркви
Прабатьківщиною моркви вважається Афганістан. У нас згадки про цей овоч зустрічаються вже в «Домострої» (XVI століття).

Морква входить в п’ятірку овочів, вирощуваних в підсобних господарствах, за популярністю. Не вимагає складного догляду, проста в зберіганні. Містить багато корисних вітамінів і мікроелементів. Кількість антиоксидантів збільшується у моркви після теплової обробки. У сирому вигляді засвоюється тільки в поєднанні з жирами.

Сорти моркви.

  • 1. Ранні 65-80 днів: Нантська, Фінхор, Лосіноострівська-13;
  • 2. Середні 90-100 днів: Королева осені, Шантане;
  • 3. Пізні 100-110 днів: Долянка, Флаккоро.

Ранні сорти садять під зиму, щоб отримати урожай в липні. Пізні і середні використовуються для тривалого зберігання.

Вирощування моркви.

Насіння моркви мають тверду оболонку через високий вміст ефірних масел. Перед посівом посадковий матеріал замочують в гарячій воді 60 ° -70 °, тримають до охолодження і поміщають в холодильник на тиждень. Або закопують у вологу землю на 7-10 днів. Коли насіння добре набухнуть, приступають до посадки.

Грядку розташовують на сонячному місці. Грунт з осені розкисляють. На 1 м вносять 1 стакан доломітового борошна. Відповідними попередниками мають будуть картопля, зелень, горох, квасоля. Перекопують землю на 20-30 см в глибину, щоб було куди рости коренеплодові. Навесні додають 3-5 кг перегною, 10 г сечовини, по 25 г суперфосфату і сульфату калію на 1 м.

Під зиму насіння сіють по замерзлій землі, в заздалегідь зроблені борозенки, на глибину 1-2 см. Грядки вкривають ялиновим гіллям. Навесні починають садити якомога раніше, по вологій землі, з 20 квітня. Рядки розташовують в 25-30 см один від одного. Між насінням залишають 1,5-2 см. Грядку мульчують сумішшю торфу з піском і накривають нетканим матеріалом до сходів.

Вирощування моркви

Потім плівку знімають і розпушують землю, щоб розбити кірку і дати доступ кисню до коренів. Після дощів і поливів також роблять розпушування і підгортання. Стежити, щоб верхівки коренеплодів були завжди під землею. Інакше морква зеленіє і стає несмачною. А щоб врожай був гарантовано добрим, насіння слід купувати тільки у перевірених місцях, таких як агромагазин Харвест центр. Там же можна придбати для моркви добрива та засоби захисту.

Проріджують моркву, коли з’являються перші два листки. Акуратно висмикують паростки, залишаючи між рослинами 3-4 см. Проріджування роблять ввечері, щоб морквяну муху не притягнув запах висмикнутою моркви. І поливають рослини теплою водою. Землю на грядці ущільнюють. Бадилля посипають пекучим перцем.

Щоб морква виросла соковитою і солодкої, рясно поливають у міру підсихання грунту. У вересні скоротити кількість води до 8-10 л раз в 10 днів.

Моркву підгодовують 2 рази за сезон. У червні дають азотне добриво за інструкцією. Можна використовувати настій кропиви. У липні сульфатом калію.

Шкідники і хвороби.

Основні шкідники моркви це морквяна муха і дротяники. Щоб уберегти посадки від мухи, садять поруч цибулю. Запилюють періодично грунтовими інсектицидами. При посадці в борозенки вносять препарати проти дротяників, змішуючи їх з золою або з піском.

Борошниста роса вражає листя моркви. Для боротьби з грибком обробити посадки фунгіцидом. При бактеріальному раку коренеплоди починають гнити вже в землі. Профілактичні заходи зводяться до передпосівної обробки землі препаратами, що містять бактеріофаги. Щоб уникнути захворювань, слід дотримуватися агротехніки вирощування, не допускати загущенности посадок, перезволоження грунту.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *