Чому броколі не зав’язує голову

Броколі – родом із Середземномор'я. Англійці її називали італійською спаржею, тому що разом з голівками в їжу йдуть і її молоді пагони довжиною до 15 см, а популярною ця капуста стала тільки на початку 1920-х в Америці.

Це холодостійка рослина, добре розвивається при температурах +16…+20°С і витримує заморозок до -7°С. Незважаючи на те, що броколі менш вимоглива до складу ґрунту і тепла, і при цьому набагато врожайніша, чим цвітна капуста, у її вирощуванні є деякі нюанси й хитрості, хоча сам процес, взагалі, не складний.

Дуже важливі строки її посадки! У порівнянні з цвітною капустою, вона більш чутлива до підвищеної температури. Броколі – культура скоростигла, залежно від сорту утворює голівки через 20-25, а врожай дає через 27-35 днів після висадження розсади в ґрунт. При ранніх строках висадження період від посадки до початку збирання розтягується до 40-50 днів. І ось тут – головний секрет вирощування броколі: голівки утворюються тільки при температурі до 18°С. Виходить, якщо у нас її висадити насінням, наприклад, на початку травня, потім розсадити її, голівку вона почне формувати до кінця червня, а може, і на початку липня. Але в цей час у нас уже звичайно стоїть спекотлива погода – вище +18°С. Тому рослина сидить і чекає сприятливих часів.

Крім того, броколі, як і всі капусти, – вологолюбна рослина. У посушливий час при недостатньому поливі її розвиток загальмовується, а зелені суцвіття, що сформувалися, швидко починають квітувати. Тому в літню спеку важливо рослину рясно і вчасно поливати. 

Суцвіття зрізують, не чекаючи тієї маси голівки, яка зазначена на упаковці з насінням. Наприклад, рекомендована маса голівки – 400 г, а зрізати краще при масі 350 г (хоча на око, звичайно, ці 50 г не визначиш). Перед цвітінням суцвіття стають пухкими і трохи жовтіють, як тільки почнуть з'являтися ці ознаки – баритися вже не можна! Чим могутніше сама рослина, тим більше її голова (8-25 см у діаметрі, про її розмір іноді повідомляють на упаковці). У літні сонячні дні можна притінити броколі, так само як і цвітну капусту: надломити листя або зав'язати його над голівкою, але врахуйте, тоді потрібно буде заглядати під це листя, щоб не пропустити час зняття врожаю.

Суцвіття броколі зрізують ножем, не чіпаючи бічне листя. У цей час рекомендується трохи підживити рослину. Незабаром з пазух листя з'являться бічні пагони. Їхні суцвіття будуть менше, але за смаковими якостями не поступляться основному «качану».

Восени в прохолодну, вогку погоду броколі довгий час не квітує, нарощуючи свою зелену м'ясисту центральну голову. Тому в наших районах броколі вирощувати краще з таким розрахунками, щоб зав'язування суцвіть припадало на травень або вересень, коли немає літньої спеки.

До речі, якщо броколі вирощується розсадним способом, дотримання температурного і поливального режиму – обов'язково, інакше розсада витягнеться, а слабка рослина буде не здатна зав'язати голівки.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *