Дротянка та картопля

Дротянка та картопля

Думаю, що будь городник, що вирощує картоплю, помічав при збиранні або сортування, що деякі бульби як би проколоті цвяхом або дротом. Це робота желтенького черв’ячка – дротяники (личинки жука-щелкуна). Саме він вигризає в картопляному бульбі «тунелі», які не тільки псують товарний вигляд, але негативно позначаються на його зберіганні. Його довжина 2-2,5 см.

Як же захистити картоплю від дротяників?

Боротися з ним складно, але можна. Навіть без всякої «хімії». Виманити Дротяників навіть з 20-ти сантиметрової глибини вдасться харчової приманкою. Візьміть шматки картоплі, буряків, мокрих висівок, закопайте неглибоко в грунт. Місце відмітьте палицею або кілочком. Через день-другий відкопайте це місце – знищіть присутніх навколо приманки «дармоїдів»-дротяників. Потім знову закопайте приманки. Зробивши так кілька разів, ви щоразу будете помічати, що «присосовшихся» жовтеньких черв’ячків буде все менше і менше.

Тільки пам’ятайте, що дротянка в ґрунті переміщається в основному по вертикалі. У горизонтальному напрямку він змінює своє місце розташування не більше ніж на 15-20 см. тобто якщо ви закопали приманку в одному місці, то дротянки, що знаходяться в півметра від приманки, не знайдуть її. Це говорить про те, що принад повинно бути багато. Вони повинні знаходитися на невеликій відстані один від одного.

Після кількох сеансів – майже стовідсоткова гарантія, що ваш картоплю або інші коренеплоди будуть цілі, а від дротяників ви позбудетеся.

Зазвичай приманки ставлять за 1,5-2 тижні до посадки картоплі чи інших овочевих культур. Подивіться відео про результативність пастки для дротяників з пророслих кукурудзяних зерен.

Є ще один спосіб боротьби з дротяником. Ми зазвичай перепахиваем город восени, в жовтні місяці. А треба переорати або перекопати город після перших заморозків. У цьому випадку дротянка виявиться ближче до поверхні землі. Він вже не зможе переповзти в нижні незамерзаючі шари грунту. При настанні перших морозів загине остаточно. Ось такий простий, дешевий спосіб позбутися від дротяників, виманити його з ґрунту.

Думаю, що в середній смузі Росії цей спосіб найбільш дієвий, так як перші заморозки бувають вже в вересні місяці. У нас на Кубані перші заморозки можуть бути тільки в листопаді, а то навіть у грудні, до цього часу зазвичай вже перекопують або переорюють свої городи.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *