Ефективні народні засоби для домашнього підживлення рослин

Рослини – це живі організми, які для нормального розвитку та росту потребують певних речовин та елементів. Хоча зазвичай вони отримують ці речовини з грунту, їх можна підживити за допомогою різних народних засобів, які мають багато переваг порівняно з хімічними добривами. У цій статті ми розглянемо деякі з найкращих народних засобів для підживлення рослин.

Ефективні народні засоби для домашнього підживлення рослин

Компост

Компост – це найпопулярніший народний засіб для підживлення рослин. Він виготовляється з органічного матеріалу, такого як трава, листя, харчові відходи, тощо.

Компост містить усі необхідні рослинам речовини, такі як азот, фосфор та калій, а також мікроелементи, які необхідні для здорового росту рослин.

Крім того, компост допомагає підтримувати вологість грунту та запобігає розвитку хвороб та шкідників.

Якщо ви хочете виготовити свій власний компост, вам знадобляться органічний матеріал та контейнер для компостування. Можна використовувати спеціальні контейнери для компостування, або ж використовувати просто купу на городі. Органічний матеріал треба перемішувати періодично, щоб забезпечити достатній доступ повітря. Після декількох місяців ваш компост буде готовий для використання.

Чайна заварка

Чайна заварка може бути дуже корисною, оскільки вона містить різноманітні корисні речовини, такі як калій, фосфор і азот, які можуть допомогти підживити рослини та підвищити родючість грунту.

Щоб підживити рослини чайною заваркою, виконайте такі кроки:

 • Зберіть використану чайну заварку з чайного листа. Важливо не використовувати заварку зі звичайного чаю, який містить кавову кислоту, оскільки вона може пошкодити рослини.
 • Додайте чайну заварку до грунту під рослиною. Пам’ятайте, що заварку потрібно додати у невеликих кількостях, оскільки її зайве використання може призвести до перенасичення грунту, що може бути шкідливим для рослини.
 • Іншим варіантом є змішування чайної заварки з водою. Заварку можна зберігати у відрі з водою і потім використовувати отриману рідину для поливу рослин. Зверніть увагу на концентрацію змішаної рідини, щоб не перенаситити грунт зайвими речовинами.
 • Застосуйте чайну заварку як добриво раз на тиждень для кращого ефекту.

Ефективні народні засоби для домашнього підживлення рослин

Яєчна шкаралупа

Яєчні шкарлупи можуть бути корисним додатком до добрив для рослин, оскільки вони містять багато корисних мінералів, таких як кальцій, калій та магній.

Як підживити рослини яєчною шкарлупою:

 • Зберіть яєчні шкарлупи та помийте їх, щоб вони були чистими.
 • Помеліть шкарлупи в блендері або кавомолці до стану порошку.
 • Розсипте порошок по землі навколо рослин.
 • Щоб допомогти забезпечити відповідний рівень вологи, полийте рослини після внесення яєчної шкарлупи.
 • Повторюйте цей процес кожні кілька тижнів, щоб допомогти рослинам розвиватися.

Бананові шкурки

Бананові шкурки містять поживні речовини, такі як калій, фосфор і кальцій, які можуть бути корисними для рослин.

Як підживити рослини банановими шкурками:

 • Розмістіть декілька бананових шкурок навколо коренів рослин. Шкурки повинні бути на поверхні землі, а не закопані. Це дозволить поживним речовинам з бананових шкурок поступово вивільнятися в ґрунт та підживлювати рослини.
 • Створіть бананову воду, використовуючи бананові шкурки. Для цього налійте кип’яток на кілька бананових шкурок і дайте їм настоятися на протязі кількох годин. Потім цю воду можна використовувати для поливу рослин.
 • Створіть компост з бананових шкурок. Бананові шкурки можна додавати до компосту, щоб підживлювати рослини при використанні компосту у якості добрива. Для цього роздрібніть бананові шкурки на дрібні шматочки та додайте їх до компосту.

Ефективні народні засоби для домашнього підживлення рослин

Важливо також пам’ятати, що бананові шкурки містять велику кількість вуглеводів та цукрів, тому їх необхідно використовувати у помірних кількостях, щоб не перенаситити рослини та не завдати шкоди.

Молоко

Незважаючи на те, що молоко містить багато корисних речовин для людини, його використання для підживлення рослин може бути неефективним та навіть шкідливим.

Якщо ви все ж бажаєте використовувати молоко для підживлення рослин, то найкращим варіантом буде змішати його з водою в пропорції 1:4 або 1:5 (одна частина молока до чотирьох або п’яти частин води) та використовувати цю суміш як добриво для рослин.

Проте, молоко може забруднити грунт та призвести до непотрібного росту бактерій, тому радимо обережно використовувати його як добриво.

Також, не рекомендується використовувати молоко як добриво для рослин, якщо вони вже показують ознаки хвороби або стресу, так як це може погіршити їхнє становище.

Чому молоко взагалі є в списку добрив? Бо воно є в інших списках на інших сайтах, а тут це скоріше застереження так не робити. Хоча, зустрічаються відгуки про те, що такий спосіб підживлення був ефективним, тобто, хоча б не завдав шкоди.

Водорості

Водорості можуть бути відмінним джерелом харчових речовин та мінералів для рослин.

Як підживити рослини водоростями:

 • Водорості можуть бути відмінним добривом, особливо для рослин, які ростуть у воді. Для цього необхідно змішати водорості з водою, дати їм трохи постояти, а потім використовувати отриману рідину як добриво для рослин.
 • Водорості можна також додати в грунт для підживлення рослин. Для цього необхідно розтерти водорості в порошок та додати їх у грунт.
 • Деякі види водоростей, такі як спіруліна, можуть бути використані для приготування чаю. Отриманий чай можна використовувати для поливу рослин.
 • Водорості можна також використовувати як мульчу для рослин. Для цього необхідно нанести шар водоростей на поверхню грунту навколо рослин.

Переконайтеся, що ви використовуєте водорості, які придатні для використання в якості добрива та харчових добавок. Не всі види водоростей можуть бути безпечні для рослин та тварин.

Кавова гуща

Кавова гуща може бути корисною для рослин, оскільки містить поживні речовини, такі як азот, калій та фосфор. Однак, потрібно бути обережним, щоб не перебрати з добривом і не завдати шкоди рослинам.

Ось декілька порад щодо підживлення рослин кавовою гущею:

 • Розсипайте кавову гущу навколо рослин, але не надто близько до стебел. Занадто велика кількість гущі навколо стебла може привести до гнилі.
 • Не застосовуйте кавову гущу як єдине добриво для рослин. Краще додавати кавову гущу до інших добрив або компосту.
 • Залишки кавової гущі можуть бути корисними для кислотної грунтової флори. Тому, якщо ви вирощуєте рослини, які люблять кисле середовище, кавову гущу можна використовувати як додаткове добриво.
 • Не застосовуйте кавову гущу на рослини, які не люблять кислоту, такі як каланхое, аспарагус або герань. Для цих рослин краще використовувати інші типи добрив.
 • Краще не застосовуйте кавову гущу на нові посадки, оскільки вона може втрутитися в процес розкладу грунту і завадити рослинам заростати.

Ефективні народні засоби для домашнього підживлення рослин

Сік алое

Щоб підживлювати рослини соком алое, слід виконати наступні кроки:

 • Знайдіть здорову рослину алое і зріжте кілька листків знизу (від 2 до 4 років), оскільки старі листки містять більше соку.
 • Вимийте листки алое теплою проточною водою, щоб видалити будь-які забруднення.
 • За допомогою гострого ножа або ножиць обріжте кінчики листків алое, а потім поріжте їх на дрібні кусочки.
 • Додайте дрібні кусочки листків алое до води в співвідношенні 1:3 (одна частина алое на три частини води).
 • Перемішайте розчин і дайте йому настоятися протягом кількох годин.
 • Після того, як розчин алое настоїться, використовуйте його для поливу рослини. Якщо вам залишиться розчин, зберігайте його в холодильнику.

Важливо пам’ятати, що надмірне застосування соку алое може бути шкідливим для рослин, тому слід використовувати розчин алое лише раз на тиждень або два рази на місяць, в залежності від потреб рослини.

Часник

Часник містить багато корисних речовин, таких як алліцин, який може допомогти у боротьбі зі шкідниками та захистити рослини від захворювань.

Щоб підживлювати рослини часником, можна застосовувати наступні методи:

 • Використовуйте часниковий настій: Намочіть кілька зубчиків часнику водою на декілька годин або навіть на цілий день, після чого використовуйте цю воду для поливу рослин. Цей спосіб допоможе знизити ризик зараження рослин захворюваннями та шкідниками.
 • Додайте часник в землю: Перед посівом насіння можна додати дрібно нарізаний часник до землі. Це може допомогти підвищити врожайність та знизити ризик зараження рослин хворобами.
 • Використовуйте часниковий порошок: Щоб зробити часниковий порошок, розмеліть зубчики часнику в блендері або млинку для кави. Додайте порошок до води та використовуйте для поливу рослин.
 • Використовуйте часниковий відвар: Додайте кілька зубчиків часнику до води та доведіть до кипіння. Знижте вогонь та залиште на 10-15 хвилин. Потім процідіть відвар та використовуйте для поливу рослин.

Підживлення рослин народними засобами може бути ефективним та природним способом допомогти рослинам рости та розвиватись.

Важливо пам’ятати, що добрива не повинні бути застосовані у надмірних кількостях, оскільки це може призвести до перенасичення грунту мінералами та шкодити рослинам.

Народні засоби для підживлення рослин можуть бути економічно вигідними та природними альтернативами до комерційних добрив. Їх можна легко знайти в будь-якому господарстві чи на кухні. Застосування цих засобів допоможе не тільки зберегти кошти на купівлю комерційних добрив, але й допоможе зменшити кількість відходів, що потрапляють на смітник, та покращити родючість грунту.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *