Гібриди вишневої сливи – посадка і догляд

Компактний гібрид вишні зі сливою при грамотному догляді досить швидко починає плодоносити і вже через сезон, після розміщення саджанців, можна розраховувати на пробу першого врожаю. Саме деревце вишневої сливи невеликих розмірів, рідко перевищує двометровий зріст і в більшості своєї селекції росте кущами.

Опис і сорти

Поки стандартизація гібридів в нашій країні знаходиться під великим питанням, садові розплідники пропонують саджанці невиразного походження, назви сортів яких ситуацію також не прояснюють, оскільки в єдиному реєстрі відсутні.

Початковому садівникові можна тільки порекомендувати гібриди вишневої сливи із селекції отців-виробників – Канади і США, із саджанців яких, як з журавлини або садової лохини, і почалося захоплення українців компактними плодовими культурами. З перевірених і більш відомих вишневих слив увагу заслуговують: Майнер, Опата, Чинук, Гаявата, Чересото, Бета, Сапа і карликова Цистена.

Крона дерева може бути, як пірамідальної, так і сланцевої форми. Забарвлення, форма і консистенція плодів залежить від сорту. І оскільки гібриди вишневої сливи не мають певної прихильності до однієї із батьківських рослин, кущі можуть схилятися своїми ботанічними характеристиками до аличі, сливи, вишні повстяної або степової. Середня маса ягід більшості гібридів невелика і коливається в межах 12-14 гр. Якщо порівнювати культуру із звичайними сливами, цвітіння плодового дерева відбувається пізніше, в рідкісних випадках потрапляючи на період весняних заморозків. У зв’язку з високою плодючістю, рекомендується заздалегідь подумати про спеціальні опори, оскільки тяжкість дозрілих плодів буде гнути гілля до самої землі.

Запилення гібриду вишневої сливи також невизначене. У зв’язку з чим, рекомендується висаджувати по два-три саджанці різних сортів, серед яких бажано визначити великоплідну – Опату, що вважається кращим запилювачем серед собі подібних видів.

Посадка і догляд

гібрид вишні зі сливоюПеред розміщенням плодової культури варто врахувати згубний вплив на деревце близькістю ґрунтових вод: посадкову зону краще планувати на піднятих грядах з дренажем або на насипних пагорбах. Висаджуючи гібриди, проміжок між деревцями залишають не менше двох метрів. Якщо саджанці доведеться вирощувати на глинястому ґрунті або на торфовищі, то в ґрунт слід внести збільшену дозу перегною і додати річковий пісок, а при підвищеній кислотності – доломітове борошно. В якості регулярної підгодівлі, в момент розпушування пристовбурних кіл або під перекопування, доцільно внести золу, садовий компост і суперфосфат, ретельно перемішавши з ґрунтом. Для молодняку необхідно виключити з кореневого підживлення гранульовані азотні сполуки (карбамід, селітру тощо), поки деревця не вступлять у фазу плодоношення. Оскільки це викликає неконтрольоване бурхливе утворення пагонів, зменшує масу ягід і на порядок знижує зимостійкість деревця.

В основному догляді за вишневою сливою немає трудомістких агроприйомів, які сильно відрізняються від утримання в саду звичайної вишні або аличі. Обрізка компактної крони проводиться аналогічно формуванні кущових різновидів сливи, степової або повстяної вишні. Також розріджують занадто загущені гілки, видаляючи старі маловрожайні пагони і вирізаючи зростаючі всередину. При розростанні середніх гілок – їх прищипують, а придаткові – вкорочують. Викопувати кореневі нащадки садівникові не доведеться, так як деревця вишневої сливи їх не формують.

Захворювання вишневої сливи

На жаль, гібриди вишневої сливи успадкували від своїх кісточкових прабатьків слабку стійкість до грибкового збудника Monilia cinerea. Від його вірусного ураження моніліозом, спочатку всихають квітки, згодом листя, а потім і пагони. За кілька днів деревце стає «голим», ніби обпалене вогнем. Щоб цього уникнути, необхідно відразу вирізати секатором відгалуження і пагони, ледь на них проявляться ознаки зараження. Але для запобігання подібних хвороб, садівникові важливо здійснювати комплексні обробки плодових насаджень в загальноприйняті календарні терміни, із використанням фунгіцидів – мідного хлороокису, бордоської рідини і залізного купоросу.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *