Як правильно доглядати за сливою?

Про те, як правильно доглядати за сливою на садовій ділянці, а також про боротьбу з головними шкідниками цієї рослини, дізнаємося у цій статті.

Слива відноситься до одного з найбільш рано квітучих плодових дерев. Посадка сливи можлива навесні і восени, але весняна краще.

Насамперед, ми повинні визначитися з вибором хороших районованих сортів, які підійдуть для вирощування у відповідній кліматичній зоні. Слива любить пухкий і родючий ґрунт, не переносить застою вологи, тому садити її потрібно далеко від ґрунтових вод. Тінь також небажана, так як падає якість плодів.

Якщо садиться кілька дерев сливи, то бажано, щоб відстань між ними становила 4-5 метрів. Ямку потрібно копати діаметром приблизно 80 сантиметрів і глибиною не менше 60 сантиметрів. В яму можна додати змішаний із землею перегній, дерен або золу. Ставити саджанець у яму потрібно акуратно розправляючи коріння (коріння повинні дивитися при цьому вниз). Засипаючи ямку, потрібно стежачи при цьому, щоб коренева шийка залишалася на рівні горизонту землі. Злегка потрібно утрамбуйте землю навколо саджанця, інакше навколо коренів можуть залишитися порожні простори, що у свою чергу, призведе до їх засихання. Залишилося тільки підв’язати молоде деревце і полити його.

Догляд за сливою

В перший рік свого життя слива не вимагає особливого догляду. Але далі, для нормального росту і плодоношення необхідно проводити сезонні підживлення: восени – калій і фосфор, навесні – азотні добрива і магній.

Для молодого дерева правильний полив дуже важливий. Досвідчені дачники кажуть, що сливі досить 4-6 поливань за сезон, по 5 відер під кожний саджанець. Проте потрібно бути обережними: надмірний полив, безпосередньо перед збиранням урожаю, може призвести до того, що плоди почнуть тріскатися і опадати. Не слід лінуватися видаляти кореневу поросль – вона сильно знижує врожайність. Робити це доведеться 3-4 рази за літо.

Як правильно доглядати за сливою

Шкідники сливи

Чимало прикростей можуть доставити садові шкідники. Наприклад — чорний сливовий пильщик. Живе він в кроні дерев. Під час цвітіння сливи пильщик відкладає яйця в чашечки квіток, а їх личинки, потім впроваджуються у зав’язь, пошкоджуючи її. Зимує цей шкідник у ґрунті, тому найдієвіший метод боротьби з ним – перекопування ґрунту навколо дерева.

Ще один ворог вашого саду – сливова плодожерка. Відкладає вона яйця на плоди, а потім личинка прогризає плід і живиться його м’якоттю. Спосіб боротьби – обприскування спеціальними препаратами («Конфідор», «Актара») через 5-6 днів після цвітіння або відваром полину (150 г/1 літр води).

При появі попелиці методи боротьби такі ж, як з плодожеркою. Поява бурих плям на плодах і листках свідчить про дірчасту плямистість. Уражені листки і гілки слід негайно зібрати і знищити, а в подальшому обприскувати дерево восени або навесні 3% розчином борної кислоти.

Тепер Вам відомо, як правильно доглядати за сливою у саду.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *