Гнилизна буряка

При зберіганні інколи поверхня буряка покривається білим нальотом, а всередині плід чорніє і розвалюється на шматки. Що це за хвороба і як правильно зберігати буряк в зимовий період, щоб не виникало цього захворювання?

Цілком ймовірно, що буряк вражений гниллю, або як її ще називають “кагатною”.

Кагатна гниль буряка викликається комплексом різних грибкових і бактеріальних мікроорганізмів і розвивається тільки на ослабленій або мертвій тканині.

Залежно від виду збудника хвороби, що викликав ураження коренеплоду, на його поверхні може розвиватися цвілевий наліт різного кольору (білий, сірий, рожевий тощо).

Пошкоджена буряка також має різне забарвлення і консистенцію.

Інфекція потрапляє в місце зберігання з поля, разом із ґрунтом на коренеплодах, а також заселеними збудниками ще під час росту коренеплодів.

Тканина коренеплоду втрачає міцність, легко руйнується і швидко підсихає, коли розвивається суха гниль або при мокрій гнилі.

Так як розвитку захворювання сприяють механічні пошкодження коренеплодів (забиття, натиски, порізи), сильне в’ялення, переохолодження, порушення водного і поживного режимів, то слід уникати таких ушкоджень і якомога менше травмувати коренеплоди при транспортуванні.

Розвиток гнилі буряка також залежить від умов зберігання. Оптимальна вологість повітря при зберіганні повинна бути 90-95%, температура 1-3 градуси.

Перед закладкою на зберігання коренеплоди буряка слід спочатку промити. Зробити це найлегше відразу після збирання, розклавши буряк на траві і обливши його водою зі шланга. Потім коренеплоди треба просушити і після цього обробити крейдою. Для цього просто необхідно в подрібненій крейді обваляти коренеплоди. Гриби-збудники гнилі здебільшого гинуть в лужному середовищі. Цей прийом знижує ураження захворюванням за дві-три обробки.Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *