Яблуня Голден Делішес – посадка і догляд

Жодна садова ділянка не обходиться без різних плодових дерев. І головними серед них по праву є яблуні. Причому як досвідчені, так і початківці садівники воліють висаджувати на своїй дачній ділянці ці фруктові дерева різних сортів – від ранніх до пізніх. Але навіть приходячи в спеціалізовані магазини за саджанцями яблуні, не всі садівники знають, які сорти для своєї ділянки краще вибрати. У даній статті буде розказано про пізній сорт яблуні Голден Делішес і про особливості його вирощування на ділянці.

Опис сорту яблуні Голден Делішес

Перші саджанці даного сорту з’явилися в Сполучених Штатах Америки. В одному з штатів було виявлено яблуневе дерево невідомого сорту, несхоже на інші сорти. Ця яблуня виявилася стійка до основних захворювань цієї плодової культури, плоди виявилися смачними і досить соковитими, а врожайність цього сорту – високою.

Цим деревом зацікавилася фірма, що займається розведенням і продажем саджанців плодових дерев. Ця фірма придбала ділянку з цією яблунею і почала розведення саме цього сорту яблуні. Через кілька років саджанці цього кісточкового плодового дерева, що отримали назву Голден Делішес, були розсаджені на великих площах. За свої чудові смакові якості і великі врожаї, цей сорт спочатку завоював популярність в Сполучених Штатах, а потім слава про цей сорт почала поширюватися і в інших країнах світу.

Це плодове дерево зазвичай не виростає вище середніх розмірів. З першого року саджанці цього сорту формують крону у вигляді конуса. Загущеність такої крони зазвичай формується не вище середньої. До початку періоду плодоношення формується більш округла і гілляста крона. Колір кори цієї яблуні – темний.

З роками гілки сорту яблуні Голден Делішес починають хилитися до землі. Відбувається це із-за великої врожайності сорту. Плодоносити дерево починає швидко – на другий чи третій сезон, з моменту висадки саджанця у відкритий ґрунт. У перші сезони радують господаря високі врожаї незалежно від догляду за цим плодовим деревом. Але з дорослішанням кількість зібраних плодів безпосередньо знижується, залежить це від кліматичних умов і дотримання всіх правил догляду за сортом Голден Делішес.

Яблуня Голден Делішес

Цей сорт вкрай чутливий до підвищеної вологості або до сильної посухи. Якщо літо дуже дощове, або в ґрунті спостерігається застій вологи, то ця яблуня може вражатися борошнистою росою. Якщо ж літо стоїть жарке і посушливе, то при відсутності регулярних поливань починають сохнути і опадати яблука. Також листя може обсипатися при занадто сильному перезволожені ґрунту або при надмірному обприскуванні цих дерев фунгіцидами, до складу яких частенько входить мідь.

Пагони цієї яблуні злегка зігнуті, їх товщина – середня. Листя має овальну форму, воно широке в основі з чіткими жилками по всій довжині. Колір листя – яскраво-смарагдовий, насичений з глянцевою поверхнею. Краї листя хвилясті, зубчасті. Черешки середньої довжини, по відношенню до стебла розташовуються під кутом менше 90 градусів.

Квіти у цього сорту схожі на блюдця, середнього розміру, білі з рожевим відтінком. Цей сорт не є самозапильним, тому поруч потрібно висаджувати інші сорти яблунь для запилення Голден Делішес. Такими сортами можуть бути Делішес спур, Джонатан, Мелроуз, Айдаред, і багато інших.

Плоди мають округлу, злегка витягнуту форму. Їх середня маса – не більше 220 гр. Шкірка яблук – суха, щільна на дотик. Колір плодів – зеленувато-жовтий, поки плоди дозрівають. Після дозрівання яблука набувають з боків злегка рожевого забарвлення.

Плоди цього дерева збирають після 20 вересня. Зберігатися в льосі ці яблука можуть до початку квітня. Плоди сорту яблуні Голден Делішес тримаються на гілках добре. Також ці яблука добре переносять транспортування.

Яблуня Голден Делішес – посадка і догляд

Посадка яблуні Голден Делішес

Правильна посадка будь-яких плодових саджанців – запорука гарного росту цих здорових дерев, а в майбутньому – регулярних великих врожаїв. Це відноситься і до посадки сіянців яблунь, в тому числі і сорту Голден Делішес.

Посадкові ями під саджанці цього сорту варто робити з інтервалом 4 метри одна від іншої. Рівень ґрунтових вод на садовій ділянці повинен бути приблизно на глибині близько 3 метрів від рівня землі. У південних регіонах нашої країни доцільніше висаджувати цей сорт яблуні в середині осені, а в більш північних районах висадку сіянців краще відкласти до весни.

Розміри ями під посадку складають метр на метр. Зазвичай ямки під посадку викопують заздалегідь, приблизно за місяць до висаджування садівничого матеріалу. У верхній шар викопаного ґрунту додають мінеральні добрива (фосфати і калійні), а також додають золу.

На дно ями викладається шар ґрунту з добривами, потім ставиться саджанець, його корені слід акуратно розправити. Потім в яму засипається земля. В ямку вбивається дерев’яний кілок, до якого прив’язується саджанець. Подібна процедура потрібна для того, щоб саджанець не нахилився, коли буде дути сильний вітер.

Догляд за яблунею Голден Делішес

Ці дерева вимагають у перші роки уваги з боку садівників. Особливу увагу слід приділити поливу саджанців, розпушуванню ґрунту та видаленню бур’янів. У спеку дерева поливають не менше двох разів на 30 днів. На зиму молодняк вкривають від сильних морозів ялиновими гілками.

Коли дерево зацвітає в перший раз, то квіти обривають повністю, щоб яблуня не послаблювалася.

У перший рік цей сорт яблуні можна не підгодовувати добривами – цілком достатньо тих добрив, які були внесені при посадці. А з наступного року навесні слід внести під коріння плодового дерева розчин сечовини 2 – 3 рази, а потім вноситься гумат натрію.

Пізній сорт яблуні Голден Делішес варто посадити в своєму саду. І тоді на всю зиму сім’я буде забезпечена свіжими і смачними плодами.

Щоб ця яблуня з року в рік давала хороші врожаї, потрібно правильно доглядати за цим плодовим деревом.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *