Як і навіщо пасинкувати помідори (томати): відео, фото

Пасинкування помідор – це обов’язкова процедура, яку необхідно проводити для того, що б збільшити врожайність. Не потрібно плутати звичайні листя з пасинками, так як основні листя ростуть на самому стеблі, а пасинки – з пазухи листа. Якщо не зістригати пасинки, то на них будуть зростати пасинки другого рівня, в результаті чого кущ помідорів починає витися.

Навіщо пасинкувати помідори?

На форумах городників частенько спливають питання, чи дійсно є якийсь толк від видалення пасинків помідор? Деякі навіть пропонують не звертати на це особливої уваги, посилаючись на те, що агрономи, на помідорних полях не обрізають пасинки, незважаючи на це, вони отримують гідний урожай.

Більш досвідчені городники все-таки рекомендують приділяти час даної процедури, так як, якщо у вас невеликий город, то буде більш розумно максимально збільшити врожайність. На великих полях немає сенсу займатися цим, так як це займе дуже багато часу і зусиль. Ці зусилля просто не окупляться.

Справа в тому, що пасинки закривають плоди від сонця, в результаті збільшується строк дозрівання томатів.

Формування куща помідор

За рахунок видалення пасинків, форма куща помідор виглядає більш охайно і доглянуто.

Коли пасинкувати помідори

Орієнтовно, підрізуванням помідор можна займатися вже через 15 днів після висадки розсади у відкритий грунт. Обрізати зайві пасинки необхідно раз в 10 днів.

Як прищипувати помідори

Важливо регулярно проводити підрізування, і робити це правильно. З пазухи листя не рідко проростають нові гілочки. Саме їх і потрібно обрізати, так як від них немає ніякого толку, одна шкода.
Оскільки пасинки ростуть нижче, ніж основні стеблинки, їм дістається більше корисних речовин і в результаті, основна частина недоотримує необхідні речовини.

Якщо не підрізати пасинки, виростить дуже гарний та пишний кущ, але плоди будуть маленькими і в невеликій кількості.

Відео-Урок: Як пасинкувати помідори

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *