Посадка і догляд за помідорами у відкритому грунті: фото, відео

Обробляти томат можна як у відкритому грунті, так і в теплицях і парниках. Так само можливо вирощувати і в домашніх умовах: на балконах або просто на підвіконні в спеціальних ящиках.

Умови для вирощування помідор

Але при вирощуванні важливо пам’ятати, що існують умови, що сприяють найкращої продуктивності. Для томатів важливо тепло. Найбільш оптимальна температура повітря – 22 – 23 С, ніч же – 17-18 С. Освітлення необхідно з ранку і до вечора. Невеликі заморозки можуть згубно позначитися, саме тому слід садити томати тоді, коли температура грунту прогріється до 10 С і вище, тобто приблизно через три тижні після останніх заморозків.

Грунт для вирощування помідор

Грунт для вирощування найкраще підготувати самостійно. Для цього необхідно просіяти через сито з вічком 4 – 6 мм перегній, дернову землю і торф, а потім змішати в рівних частках. Бажано підготувати до посіву насіння: замочити в розчині стимулятора росту (наприклад, цирконії).

Для вирощування підійдуть невеликі лоточки, які мають висоту 6 – 8 см. Насіння висіваються в ряд на глибину 1,5 – 2 см, відстань між насінням 2-3 см. Дуже важлива роздільна посадка сортів на сіянці. Залежно від особливостей сорту, а так само їх якості і термінів зберігання тривалість проростання варіюється від 4 до 20 днів.

Після посіву

Після посіву для проростання лотки прикриваються поліетиленовою плівкою або склом і поміщаються тепле місце. При появі сходів необхідно перенести у світле місце, а так само зняти плівку або скло. Перші 5 – 6 днів необхідно знизить температуру до 10-12 С, а вночі до 8-10 С. Після чого сіянці повинні вирощуватися при денній температурі 17-19 С, а в сонячну погоду допустима температура 25 С. В цей період потрібні помірні поливи, та розпушування ґрунту, а так само додаткова підсвітка. Тривалість світлового дня повинна складати 14 годин, саме максимальне – 18.

Через 15-25 днів з’являються по 2-3 справжніх листочки. Необхідна своєчасна розпікіровка в окремі горщики діаметром 8-10 см.

Пікіровка помідор

Для пікіровки вибираються найбільш сильні сіянці, слабкі дають мінімальний урожай. За допомогою пікіровочного кілочка робиться поглиблення для сіянця, який поміщається в грунт до сім’ядольних листків, потім щільно окружаєтся землею.

Слід видаляти пасинки, а так само всі нижні листки до кожної нової квітучої кисті. Залишити 2-3 верхніх листків буде цілком достатньо для живлення і фотосинтезу. Якщо помідори вирощуються в спекотних регіонах, то сильна обрізка може нашкодити рослині, тому що листя допомагають захистити від перегрівання.

Дуже важливо дотримуватися температурного режиму. Для цього використовується спеціальний термометр, який розміщується в грунтовій суміші горщика.

Підживлення помідорів

Перше підживлення розсади проводиться через тиждень і повторюється через кожні десять днів. Підгодівля робиться з мінеральних добрив. Також, підійде мульча або компост.

Якщо томати вирощуються у відкритому грунті, підгодівля повинна проводитися розчинами комплексних мінеральних добрив. Через тиждень після висадки розсади томати підгодовуються розчинами з елементами калію, фосфору й азоту, які вони найбільше споживають. Наступні підживлення виробляються до закінчення плодоношення через кожні 2-3 тижні.

Полив томатів

При поливі томатів необхідно направляти струмінь до середини міжряддя. Не допускається розмив грунту і оголення коренів, вода не повинна потрапляти на плоди і листя. Полив проводиться в першій половині дні. Температура води повинна бути нижче 20-25 С в теплу погоду, і підігріта до 25-30 С в холодну. При доброму зволоженні грунту томати можуть пережити температуру 32-35 С.

При подальшому вирощуванні розсади необхідні регулярні поливи. Для цього необхідна відстояна вода кімнатної температури. Так само потрібно рихлити ґрунт і підсипати свіжу суміш. З-за того, що розсада тягнеться до світла, її необхідно періодично обертати на 180 градусів.

Коли до висадки розсади залишається 10-12 днів, необхідно обмежити полив і привчати рослина до прямих променів. Якщо погодні умови дозволяють, то можна помістити розсаду у теплиці на ніч, а вдень виносити на вулицю.

Томатам необхідна прополка від бур’янів, підв’язка, підживлення і поливання, а так само знищення шкідників і хвороб.

Як підв’язати помідори у відкритому грунті

Збір урожаю томатів

Коли плоди до кінця дозріли (попутно з’являється блиск) їх можна збирати. Якщо це необхідно зробити раніше, то можна збирати побурілі плоди, а потім помістити їх в ящики, і через певний час, вони самі доспіють (набудуть потрібний нам колір). Такі томати можуть дозріти як за один день, так і за тиждень, тому необхідно щоденно перевіряти їх.

Зберігати томати необхідно покладеними на бік плодоніжки при кімнатній температурі, в місці, захищеному від прямих сонячних променів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *