Як обрізати аґрус

Як обрізати аґрус. Фото

Обрізка агрусу

По цій темі існує безліч питань, на які, сподіваюся, Ви знайдете тут відповідь.

Як сформувати у агрусу крону, з відкритим центром через рік після висадки?
Відповідь досить проста. Ранньою весною при висадці треба вкорочувати приблизно наполовину чотири гілки першого порядку, обрізаючи їх на нирки, які звернені вгору і всередину. Робиться це для того, щоб у агрусу гілки не звисали, заважаючи здійснювати прополку бур’янів. Проводити обрізку надалі необхідно також як і у червоної смородини.
В першому році після висадки в кінці осені прирости вкорочують наполовину, виробляючи обрізку на нирку, яка звернена всередину.
Пізніше вибирають гілки з хорошим розташуванням у другому порядку, які обрізають також наполовину. Таким чином, формують більше восьми основних гілок. Всі інші прирости, які виросли збоку треба обрізати, залишаючи по 5 сантиметрів, щоб стимулювати плодоношення. Важливо також видалити всі пошкоджені, хворі і відмерлі гілки, а також прикореневі пагони.

Як обрізати аґрус. Фото
Як формувати у агрусу крону з відкритим центром у наступні роки?
Через два роки після висадки влітку скелет рослини вже повинен мати достатньо чіткі обриси. Всі непотрібні пагони потрібно вкоротити у липні обрізавши близько 10 сантиметрів, не чіпаючи провідники.
Обрізані пагони влітку, навесні треба обрізати на 5 сантиметрів, провідники – вкорочувати наполовину. Влітку бічні непотрібні пагони треба скоротити на 10 сантиметрів, щоб легше було знімати плоди.

Як вирощувати аґрус на штамбі з гілками зростаючими вільно?
Агрус є рослиною, яке складно формувати. Кущ агрусу по своєму розвитку дуже схожий на смородину. Вирощувати його краще всього на штамбі з гілками зростаючими вільно. В такому випадку і відмерлі гілки нескладно замінювати і плодоношення буде досить рясне, так як агрус дає хороший урожай на дворічних приростах.
Обрізка в перші два роки полягає лише в тому, щоб скорочувати провідники наполовину.
Основою обрізки сортів аґрусу з вільно зростаючими гілками в наступні сезони полягає у вибірковому проріджування гілок за рахунок видалення всіх хворих, зламаних, що перехрещуються, явно виснажених або надто потужних гілок. Між рештою гілками повинен бути великий інтервал, щоб легше було діставати їх під час збору плодів.

Як обрізати аґрус. Фото

Як оновлювати агрус?
Бувають випадки, коли доводиться мати справу зі здоровим, але давно запущеним рослиною. Як правило, такий агрус загущені безліччю прикореневих пагонів, а верхівки поникающих гілок не тільки торкаються грунту, але і вкорінюються в неї.
Ранньою весною треба видаляти прикореневі пагони, проріджувати конкуруючі гілки, щоб легше було знімати плоди, і вкоротити всі пониклі гілки.
Рослина після цього буде давати велику кількість плодів на торішніх необрізаних приростах. Відразу по закінченню плодоношення, ці прирости треба видаляти, щоб утворилися молоді пагони.

Які особливості обрізки агрусу важливо врахувати в ході вирощування його у формі штамба?
Проводити таку обрізку набагато швидше і зручніше. Спрямована обрізка на створення і підтримання трохи звисає і округлої крони з різновіковими гілками. Центральну гілку треба вкорочувати мінімально, а інші гілки – сильніше. Кроні тим самим надається округла форма. До п’яти років вона досягне нормальних розмірів, і тоді обрізка буде полягати лише у видаленні самих старих гілок. В цей період на старих гілках однорічний приріст вкорочувати не треба буде.

Як обрізати аґрус. Фото

Які особливості при вирощуванні агрусу на шпалерах?
Шпалера, також як і штамбова форма, є дуже декоративної і зручною в ході збору плодів і догляду. До того ж ягоди за якістю значно краще.
Здійснюючи обрізання в перший рік треба лише вкорочувати всі гілки, що знаходяться близько до поверхні землі. З пагонів, що відросло протягом літа, відбирають близько 4-5 найсильніших, а інші видаляють. Пагони, які були залишені треба підв’язати до дроту і трохи вкоротити. На наступний рік рано навесні ці гілки необхідно підв’язувати до другої дроті, не скорочуючи їх. Якщо бічні розгалуження дуже довгі, їх треба скорочувати так, щоб шпалери шириною не була більше метра. Через 6-7 років потрібно провести вирізку старих гілок, замінюючи їх однорічними. Таким чином, омолоджується кущ. Кожен рік необхідно видаляти молоді пагони, які відростає з кореневої шийки.
Проводити обрізку треба проводити відразу після закінчення вегетаційного періоду або ж весною, перед початком періоду вегетації.

Які строки обрізування куща агрусу?
Найкраще обрізати кущ аґрусу до розпускання бруньок, навесні. Так як у агрусу і чорної смородини нирки розпускаються досить рано, то і час виконання обрізки істотно скорочується. Тому доцільно буде перенести частину обрізки на осінній період. В такому випадку починаючи з ранньої осені (після збору плодів) і до зими треба видалити старі пагони, здійснюючи їх вирізку біля самої основи. Подальшу обрізку треба проводити навесні.

Як обрізати аґрус. Фото

Як обрізати агрус восени?

Обрізка агрусу восени
Багатьом відомо, щоб найсоковитіші і великі плоди виростають на молодих гілках аґрусу. Старіючі гілки перестають плодоносити приблизно у віці десяти років. Осіння обрізка агрусу дає наступної весни зростання нульових пагонів.
Щоб дізнатися постаріла гілка чи ні, необхідно оглянути її кору. У здорової куща старі гілки будуть істотно темніше, ніж молоді, навіть якщо вони будуть однакові по товщині. Ці практично чорні гілки і треба видаляти в першу чергу.
За один рік в кущі слід вирізати не більше третини гілок.
Кущі, що складаються тільки із старих гілок, потребують радикальної обрізанні, яку треба здійснити на другий і третій рік.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *