Вирощування кабачків

Вирощування кабачків. Фото
Вирощування кабачків – дуже просте заняття, навіть для тих, хто не має в садівництві ніякого досвіду. Вони дуже стійкі до хвороб, не вибагливі до умов вирощування і володіють масою корисних властивостей. Кабачки практично завжди дають великий і радує око урожай, і часто так трапляється, що нікуди подіти врожай.
Кабачки, як і огірки, відносяться до одного сімейства овочів, у цій зв’язку та вирощування в них подібне, але кабачки найімовірніше дадуть відмінний, якщо не сказати чудовий результат.
Кабачки – морозостійка культура і висаджувати їх потрібно на початку травня, але якщо виникла бажання задовольнятися плодами раніше, у середині квітня насіння висівають у горщики, і через місяць висаджують розсаду і накривають поліетиленовою плівкою. Кращими сортами кабачків вважають такі сорти: Грибовський-37, Немчиновський, гібрид Белоплідний ВИР.

Перші сходи. Фото
Перші сходи

Вирощування розсади кабачків

Висіваємо насіння кабачків на розсаду.
Для того щоб отримати хорошу розсаду, необхідно попередньо замочити насіння на дванадцять годин, краще це робити вдень, в розчині наступного складу: на літр води знадобиться чайна ложка нітрофоски, потім цю суміш необхідно протримати три доби у вологому мішечку.
Коли садити кабачки на розсаду?
Висівають насіння на розсаду починаючи з 10 квітня по 10 травня.

Відповідно висадження в ґрунт роблять з середини травня до середини червня, коли мине загроза заморозків. Якщо ви вирішили висівати розсаду в травні відразу в грунт, то обов’язково потрібно накрити її після висадки поліетиленовою плівкою, тим самим створити невелику теплицю. Рекомендується перед висадкою розпушити землю, а краще удобрити її чорноземом, оскільки кабачки дуже вимогливі до родючих властивостей грунту.

Підготовка грунту

Грядки краще приготувати на початку травня, а потім удобрити їх гнойовим перегноєм або компостом, з розрахунку 1 відро на квадратний метр. Також слід звернути увагу на склад грунту, якщо він щільний і важкий, то слід внести на кожен квадратний метр по половині відра деревної тирси. Також слід залучити до підготовки грунту і мінеральні добрива, для цього добре підійде наступний перелік таких добрив: дві столові ложки подвійного суперфосфату, одну столову ложку сульфату калію, одну чайну ложку аміачної селітри і банку деревної золи ємністю в п’ятсот мілілітрів.

Молода рослина. Фото
Молода рослина

Грядки слід перекопати і полити розчином марганцевокислого калію, який необхідно зробити наступним складом: півтора грама марганцевокислого калію необхідно змішати з десятьма літрами води. Даний розчин слід застосовувати з розрахунку три літри розчину на кожен квадратний метр грядок.

Посів насіння

Далі потрібно зробити борозну вздовж грядки і сіяти насіння на відстані вісімдесят сантиметрів один від одного, причому в кожне гніздо необхідно кидати по дві насінини, таким чином, ви подстрахуете свої посіви на той випадок, якщо раптом якісь насіння не зійде. Якщо вийде так, що проростуть і почнуть розвиватися обидва сіянця, то необхідно вибрати з них найкращий, а другий обрізати біля самої основи і видалити, але якщо є можливість, то краще пересадити.

Посадка кабачків на постійне місце

Процедура пересадки у відкритий грунт досить проста: для кожного підрослого сіянця сладует викопати індивідуальну ямку, акуратно, намагаючись не порушити земляний ком витягти сіянець з тимчасового розсадного горщика і встановити сіянець я ямку. Далі присипати кущик землею і злегка прим’яти грунт, варто пам’ятати що заглиблення кореневої шийки молодого рослини неприпустимо. Рекомендується пересаджувати у вологий грунт, а потім змайструвати укриття для саджанців за допомогою поліетиленової плівки. Все ж хороший урожай кабачків залежить від так званого людського фактора: сіяти насіння потрібно на глибину в п’ять або шість сантиметрів, але в тому випадку якщо ваша грунт пухка по своїй щільності, а якщо ґрунт, в який ви сієте кабачки щільний, то слід дотримуватися глибини не більше чотирьох сантиметрів.

Плодоносна рослина. Фото
Плодоносна рослина

Підгодівля 

Тепер приділимо деяке увагу підкормкам для кабачків. Всього їх потрібно провести кілька разів. Перша підгодівля відбувається до цвітіння, і являє собою розведені в десяти літрах води літрова банка коров’яку і одна столова ложка нітрофоски. Застосовується дана підживлення у кількості одного літра на кожну рослину. Друга підгодівля повинна проводиться вже під час цвітіння, а вона являє собою розчин з десяти літрів води, в які додають літрову банку розведеного курячого посліду в співвідношенні три до одного і одну столову ложку повного добрива (ризьке, гомельська), а витрата такого підживлення становить п’ять літрів на квадратний метр. Під час плодоношення рекомендується внести підгодівлю наступного складу: на 10 літрів води додають одну столову ложку подвійного суперфосфату і по стільки ж калію і сечовини, а витрата даної підживлення становить десять літрів на квадратний метр. Коли ви помітите, що плоди ваших кабачків почнуть наливатися (збільшуватися), то слід провести дві прикінцевих підживлення розчином сечовини з розрахунку 1 столова ложка сечовини на десять літрів води. Причому інтервал між першої та другої підгодівлі повинен становити від десяти до дванадцяти днів.

Подальший догляд за кабачками

Для того щоб кабачки отримували більшу кількість світла і для забезпечення кращої їх вентиляції, слід видалити під час плодоношення 1-3 листків. Таким чином, ви допоможете рослині позбутися або уникнути гнилі. Кількість плодів, яке ви зможете зібрати з однієї рослини теж досить великий – 18 штук. Кабачок буде готовий приблизно через 2 місяці після того, як з’являться перші сходи. Зеленці рекомендують збирати 2 рази в тиждень, не допускаючи їх переращивания, оскільки в іншому випадку це позначиться на врожаї, і він буде набагато менше, і знизиться якість плодів. Для здоров’я ваших кабачків, слід поливати їх теплою водою, так вони зможуть уникнути багатьох хвороб.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *