Як почистити колодязь своїми руками, коли чистити і як проводити дезінфекцію

Як почистити колодязь своїми руками

Якість води для поливу має значення, адже від цього залежить збирання багатого врожаю і головне, якість овочів і фруктів, споживаних в їжу, їх користь і безпеку для здоров’я. Тому колодязь, що знаходиться на дачній ділянці вимагає уваги – регулярного проведення очистки і дезінфекції.

Коли потрібно чистити колодязь?

Є ряд ознак, які говорять про необхідність чищення або ремонту колодязя.

В першу чергу, якщо вода в колодязі стала каламутною, не залишайте цей факт без уваги. Потрібно встановити і усунути причину. Вона може складатися в розгерметизації швів або несправності донного фільтра, підйомі плавунів вище дна колодязя, проникнення поверхневих вод і глинистих відкладень в колодязну воду. Можливо, на стінах колодязя з’явилася слиз, відбулося замулювання дна.

Іноді вода забруднюється в результаті попадання дрібних тварин. У цьому випадку обов’язково потрібно дезінфекція, щоб уникнути можливого зараження колодязя продуктами розкладання. Також потрібно звернути увагу і на причину зниження рівня води в колодязі – вона може бути в посушливій погоді, а може бути наслідком зміщення грунту.

Як проводити дезінфекцію і чищення колодязя

Найпростішим і найпоширенішим способом дезінфекції є хлорування води. Щоб приготувати розчин для дезінфекції необхідно приготувати розчин хлорного вапна з водою, виходячи з співвідношення 10-20 грам хлорного вапна на кубометр водного стовпа колодязя.

Приготувавши розчин, потрібну його кількість заливають в колодязь. Дайте криниці відстоятися приблизно добу, і тільки потім відкачайте воду. Тепер, коли порожній колодязь, потрібно ретельно очистити його стінки і якщо необхідно провести ремонт швів і заміну донного фільтра. В донний фільтр має сенс додати матеріали, що володіють бактерицидними властивостями, такі як активоване вугілля, шунгіт або цеоліт. Це підвищить якість води, допоможе задовольнити її необхідними для рослин елементами, і зменшить ймовірність того, що колодязь «зацвіте».

У пливунах необхідно додатково провести спеціальне зміцнення колони за допомогою металевих пластин, встановивши їх на стики за допомогою анкерних болтів. Також, якщо це необхідно, видаліть з дна колодязя наносний пісок.

Після проведення всіх заходів воду в колодязь знову закачують за допомогою насоса. Колодязь в повному порядку і знову готовий до використання!

Чистити колодязь своїми руками – це легко

Таким чином, чищення колодязя цілком можна провести самостійно. Однак іноді буває зручніше перекласти ці турботи на плечі професіоналів і скористатися послугами спеціалізованих компаній. Особливо, якщо колодязь глибокий і має великий обсяг – у цьому випадку відкачування і накачування води самостійно провести проблематично. Крім того, фахівці допоможуть розрахувати найбільш оптимальну дозу розчину для дезінфекції.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *