Озеленення офісу + фото

Кімнатні рослини давно стали майже невід’ємною частиною офісних інтер’єрів. Навіщо потрібне озеленення офісу та як виконати його не лише красиво, але й з користю?

Озеленення офісу + фото

Навіщо в офісі рослини

Живі рослини в офісі є непросто прикрасою. Вони створюють здоровий мікроклімат, у якому приємно працювати.

 • Рослини зволожують повітря, а в офісах, особливо взимку при включеному центральному опаленні, часто пересушений. Сухе повітря – причина багатьох респіраторних захворювань та проблем зі шкірою.
 • Зелене листя поглинає вуглекислий газ і шкідливі речовини, що виділяються меблями та синтетичними матеріалами, виробляють кисень, зменшують кількість пилу.
 • Листя зменшує рівень шуму. Зелений острівець може поглинати шум не гірше за стіну.
 • Зелений колір дозволяє очам відпочивати, стимулює розумову та творчу активність, сприяє концентрації, покращує настрій, знижує стрес.
 • Квіти як прикраси не відволікають, на відміну від деяких штучних предметів декору.

Озеленення офісу + фото

Як вибрати відповідні рослини

При всій великій кількості кімнатних рослин підібрати відповідні квіти для офісу не так просто. Вони повинні відповідати двом вимогам:

 • бути простими у догляді,
 • бути красивими більшу частину року.

Тому для офісу не підійдуть квіти з великим періодом спокою і надто вибагливі до поливу, освітлення та температури. Також не підійдуть види з дуже запашними квітами. Їхній запах може сподобатися не всім і навіть викликати алергію, такі квіти будуть залучати бджіл та інших комах. Не підійдуть великі рослини чи ліани, які легко зачепити.

Озеленення офісу не повинне заважати роботі. Найкраще віддати перевагу декоративно-листяним рослинам, а також невибагливим і непоганим культурам.

Для рослин велике значення має рівень освітленості, це важливіше, ніж полив. Виходячи з того, наскільки сонячний ваш офіс і слід вибирати жителів зеленого куточка. Найкраще для озеленення офісу зарекомендували себе такі рослини.

Хлорофітум. Це невибаглива рослина, схожа на осоку – чемпіон по здатності очищати повітря від шкідливих домішок, вуглекислого газу, тютюнового диму. Стійкий до низької вологості.

Озеленення офісу + фото

Драцена — деревце з красивим зеленим або червонуватим листям. Ефективно нейтралізує шкідливі речовини, що виділяються офісною технікою.

Озеленення офісу + фото

Плющ — кучерява рослина з декоративним листям, його можна пустити по стіні або спеціальній підставці. Також добре очищає повітря, особливо ефективно поглинає бензол та трихлоретилен.

Озеленення офісу + фото

Фікус. Різні види фікусів різного розміру часто зустрічаються в офісах. Ця рослина, хоч і вважається «бабусиною», красива та корисна. Воно добре очищає повітря від шкідливих речовин та притягує пил.

Озеленення офісу + фото

Герань – рослина з приємно пахким листям знижує стрес і нормалізує тиск. Крім звичайної герані з білими, рожевими, червоними або пурпуровими квітами, також є запашна герань.

Озеленення офісу + фото

Спатифілум цвіте красивими білими квітами, добре зволожує повітря, видаляє сполуки азоту, формальдегід та інші шкідливі домішки. Потребує регулярного помірного поливу.

Озеленення офісу + фото

Бамбук може рости без ґрунту. Він продається в контейнерах із водою, яку потрібно просто регулярно доливати. Добре підійде для озеленення офісів, оформлених у японському стилі чи мінімалізмі.

Озеленення офісу + фото

Заміокулькас – красива рослина, що не бояться холоду. Можна сміливо тримати його на підвіконні навіть узимку.

Озеленення офісу + фото

Фіалка (сенполія) може рости в дуже маленькому горщику і при цьому цвісти. Боїться перезволоження. Завдяки невеликому розміру рослини можна зібрати на одному підвіконні цілу колекцію. Різноманітність фіалок дуже велика: тут є сорти різних кольорів, махрові, смугасті.

Озеленення офісу + фото

Сансівієрія («тещин язик», «щучий хвіст») — невимоглива до поливу і температури рослини з жорстким декоративним листям. Колір листя може змінюватись про біло-жовто-зеленого до темно-зеленого у різних сортів. Розмір листя також може бути різним. Сансівієрія не потребує частих пересадок.

Озеленення офісу + фото

Монстера – тінелюбна і вологолюбна ліана з цікавим великим листям з отворами. Може пророкувати погоду: при підвищенні вологості на краях листя з’являються крапельки води. Добре почувається при штучному освітленні та ефективно очищає повітря.

Озеленення офісу + фото

Диффенбахія — ще одна рослина з великим декоративним листям. Любить гарне освітлення, але не сонцепек, а також гарний полив.

Озеленення офісу + фото

Розташування рослин

Важливо також правильно розставити квіти. Вони не повинні стояти там, де їх легко пошкодити, наприклад у вузьких проходах, на протягах, близько до батарей, обігрівачів і кондиціонерів.

Найбільш простий і звичний спосіб розставити квіти на підвіконнях іди розвісити горщики на стінах. У невеликих приміщеннях найкраще вертикальне озеленення. Це означає, що рослини розташовують у спеціальних настінних конструкціях, у яких вони не заважають одна одній та не займають робочі поверхні. Таким чином, можна озеленити цілу стіну або створити невелику фітокартину.

Конструкції для вертикального вирощування можуть передбачати використання ґрунту або гідропоніку. У них автоматизовано полив та підживлення, також можливе підключення до водопроводу та каналізації.

Озеленення офісу + фото

Вибираючи та розташовуючи квіти для озеленення офісу, важливо враховувати розміри та призначення приміщення.

 • Великі високі рослини з великим листям краще ставити у великих кабінетах, не перевантажених меблями, переговорних, холах.
 • Невеликі квіти з дрібним листям краще впишуться в приміщення, де багато меблів, наприклад, в робочий кабінет.
 • Багато кольорів налаштовує на легковажний лад.
 • У приміщеннях з низькими стелями добре виглядатимуть ярусні рослини.
 • Краще не поміщати в одній кімнаті більше двох яскравих видів. Нехай переважають рослини з декоративним листям.
 • Великі культури рекомендується використовуватиме зонування простору, небажано ставити в кутах.
 • Для офісів найкраще підходять рослини, витягнуті по вертикалі, у контейнерах жорстких форм.

Озеленення офісу + фото

Вертикальне озеленення

Вертикальне озеленення особливо доречне в офісі. Такий спосіб озеленення виглядає сучасно, рослини не вимагають особливого догляду, особливо зручно, якщо квіти висаджені в горщики, що знімаються.

Озеленення офісу + фото

Мінус такої конструкції без участі фахівця її не створити, що, звичайно, коштує грошей. Однак потім зелена стіна довго радуватиме око і очищатиме повітря, вона виглядає набагато оригінальніше, ніж традиційні горщики, розставлені на підвіконнях або на підлозі. На відео показано приклади вертикального озеленення.

До систем зі знімними горщиками відноситься конструкція Green Sky. Вона оснащена автоматичною системою поливу за допомогою трубок.

Інші системи – це HydroFalls, де зрошення відбувається зі спеціального піддону, і фітостіни Green Wall. Освітлення влаштовується разом із зеленою стіною, тому не потрібно піклуватися про природне світло для рослинності. Також існують зелені шпалери та фітокартини.

Озеленення офісу + фото

Озеленення – важливий елемент дизайну офісу. Воно має як декоративне, а й гігієнічне значення. Зелені рослини в офісі покращують настрій, зменшують стрес та сприяють продуктивній роботі.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *