Як прикрасити терасу квітами

Недостатньо збудувати на дачній ділянці терасу. Для того щоб правильно її сприймати, потрібна прикраса. Комфортний відпочинок можливий тільки в тій споруді, яка приваблива зовні та всередині, а також чудово вписується у загальний ландшафт.

Як прикрасити терасу квітами.

Найчастіше прикрашають терасу квітами. Це найлегший спосіб облаштування, але що дає неймовірний результат на виході. Рослини на терасі здатні поєднати разом будинок і сад, а також наповнити навколишній простір неймовірною атмосферою та унікальними ароматами. У статті буде розказано, як правильно прикрасити терасу квітами.

Варіанти оформлення квітами

Є багато способів прикрасити терасу квітами. Кожен із них залежить, передусім, від того, якої форми спорудження та яким чином вона примикає до будинку. Якщо тераса незвичайної форми, можна підкреслити, виконавши своєрідне обрамлення квітами. Такі прийоми можуть бути виконані за допомогою:

 • Висаджування правильно підстрижених декоративних чагарників.Як прикрасити терасу квітами.
 • Прикраси підніжжя тераси клумбою або міксбордером.Як прикрасити терасу квітами.
 • Оформлення тераси шпалерами, що увиті плетистими рослинами.Як прикрасити терасу квітами.

По всій поверхні підлоги, на перилах або частинах стін, що виступають, можна розставити декоративні кашпо з квітами або іншими рослинами. Вони також можуть бути підвісними, які встановлюються там, де забажає господар. Дуже ефектно виглядають високі вазони із квітами на сходах, як на фото.

Як прикрасити терасу квітами.

Нюанси прикраси квітами

Для того, щоб влаштований міні-сад із рослин радував господарів будинку та їх гостей, виконувати його потрібно відповідно до деяких рекомендацій, які будуть дані нижче:

 1. Висаджування квітів, як правило, проводиться в пластикові контейнери, підвісні кашпо або діжки та кошики, які мають невелику вагу. Важливо! Не варто встановлювати надто важкі місця для висаджування рослин, тому що їх важко буде перемістити з місця на місце. А у разі підвісних конструкцій, це може бути небезпечно у плані не витримування.Як прикрасити терасу квітами.
 2. Якщо прийнято використовувати тільки важкі ящики для рослин на терасі, то до них можна прикріпити коліщатка, які дозволять змінювати розташування квітів протягом сезону.
 3. При виборі контейнера слід звернути увагу до його глибину. Вона повинна бути не менше 25 см, а внизу обов’язково має бути отвір для стікання води.
 4. Першим шаром у контейнері обов’язково укладається керамзит, потім йде пісок, а вже після родючий ґрунт.Як прикрасити терасу квітами.Порада! Не потрібно вирощувати занадто багато квітів, достатньо буде кількох акцентів у найважливіших місцях.
 5. Рослини в жодному разі не повинні заважати пересуватися по терасі або веранді, закривати особи співрозмовників або стояти в тих місцях, які часто використовуються.
 6. Якщо тераса за площею маленька, то не потрібно приховувати простір установкою ящиків та вазонів, достатньо встановити шпалери та пустити по них ліани. Таке оформлення залишить багато вільного місця, але надасть певного шарму дачному приміщенню.

Як прикрасити терасу квітами.

Правильний підбір рослин для тераси

Якісно обрані рослини – запорука комфортної атмосфери та постійної краси тераси без втручання людини. Вибираючи рослини потрібно керуватися наступними порадами, які допоможуть зробити правильний вибір:

 • Рослини вибираються в залежності від того клімату, в якому розташована тераса, а також від періоду її освітленості у різний час доби.
 • Якщо вибрані ті рослини, які сильно розростаються, потрібно залишити місце для їх росту.Як прикрасити терасу квітами.
 • Для збереження квітучого зовнішнього вигляду тераси варто підбирати квіти з різними термінами цвітіння.
 • Для створення майданчиків певного відтінку можна висаджувати квіти групами.

Біля входу на терасу або на сходах можна розмістити контейнери з махровою пеларгонією, бегонією та петунією. З них у будь-якому поєднанні виходять досить ефектні композиції. Пустоти всередині контейнера легко заповнюються просто ґрунтом або мохом.

Як прикрасити терасу квітами.

Важливо! Такі сорти люблять вологу, тому ґрунту необхідне регулярне зволоження.

Для сезонного оформлення можуть бути винесені квіти, які також органічно впишуться в інтер’єр тераси на дачі.

Як прикрасити терасу квітами.

Можна оформити терасу у спокійних тонах, які розбавляються яскравими та зухвалими. Оригінальні сорти підбираються в залежності від умов вирощування та власного смаку. Поєднати воєдино можна однорічники та багаторічники. Цікаве поєднання виходить з тими рослинами, які підходять для альпійських гірок та злаками.

Як прикрасити терасу квітами.

Для найбільшої яскравості на терасі висаджуються рослини, призначені для клумб. Це можуть бути троянди, лаванда, герань, цитрусові деревця, настурція, шавлія та інші види.

Для поєднання в одній ємності ідеально підходять:

 • Кальцеолярія та айстра.
 • Петунії різних відтінків.
 • Ромашка та паслін.
 • Лядвениць та себання.

Поєднання яскравих та спокійних по відтінку рослин завжди підкорює та фокусує увагу. Висаджуються вони як у вазонах при вході, так і підвісних кашпо.

Як прикрасити терасу квітами.

Висновок

Створити на терасі можна практично будь-яке оформлення і для цього не потрібно замислюватися. Достатньо лише трохи зрозуміти, як виглядатиме все в результаті, і здійснити задумане.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *