Як посіяти помідори під зиму?

Як посіяти помідори під зиму

Переважна більшість городників вирощують помідори стандартним методом – через розсаду. Це дає більше гарантій, що рослини приживуться на грядці і дадуть багатий урожай плодів. Однак, розсадницький спосіб не є єдино можливим. В городній практиці існує й інший, може бути дещо екзотичний, метод. Полягає він у передзимовому посіві насіння помідорів.

Переваги і недоліки посіву помідорів на зиму

Щодо інших рослин, то посів помідорів під зиму використовується досить часто. Він заслуговує шанобливого ставлення з кількох причин. По-перше, рослини, які виросли з такого насіння, відрізняються підвищеною стійкістю до інфекційних захворювань. Вони рідше піддаються фітофторозу та нападу інших грибкових проблем. А по-друге, передзимовий посів менш трудомісткий. Він не вимагає додаткової роботи у вигляді підготовки, розсадження ящиків з ґрунтом, ретельного догляду за молодими сіянцями і пересадки розсади на постійне місце.

Але, звичайно, в озимого посіву помідорів є й недоліки. Гарантії, що всі сходи перетворяться в сильні плодоносні примірники, ніхто дати не може. Крім того, догляд за такими посадками також потрібний, так як без нього отримати хороший урожай неможливо.

Як посіяти помідори

Способи озимого посіву помідорів

Є кілька способів передзимової посадки помідорів. По своїй суті вони схожі між собою, але мають деякі особливості.

Перший спосіб

Для розмноження вибирають великий і цілком дозрілий плід. В кінці зими його просто кладуть на ґрунт і вкривають теплоізоляційним матеріалом. Це може бути, як натуральне укриття у вигляді соломи, лапника, мішковини, так і спеціальне агроволокно. «Покривало» убезпечить насіння і майбутні молоді проростки від вимерзання.

Навесні, коли насіння почне проростати, необхідно стежити за температурою під покривним матеріалом. Після того, як сіянці зміцніють, їх розсаджують, вибираючи найбільш сильні екземпляри. Метод дуже нагадує самосів, але ті, хто любить експериментувати на своїй садовій ділянці, можуть його випробувати.

Другий спосіб

Стиглі помідори укладають в компостну яму і прикривають зверху додатковим шаром рослинних залишків. Таке природне укриття є надійним захистом від низьких температур взимку.

Навесні компост розкладають на тих грядках, де передбачається вирощувати томатну культуру. При появі сходів, необхідно вчасно їх накрити покривним матеріалом. Гідність даного способу полягає в одночасному удобренні помідорових грядок. По мірі росту сіянців, найслабші відбраковують і залишають для подальшого догляду тільки сильні і міцні рослини.

Спосіб третій

Він самий організований і найбільш належний для тих городників, які люблять робити все за правилами. Наприкінці осені під озимі помідори готують вузьку грядку і висівають на неї насіння. Можна використовувати звичайну лінійну схему і стандартну глибину загортання насіння. Зверху грядку накривають будь-яким покривним матеріалом. Навесні, при появі перших сходів, накривний матеріал знімають і роблять маленьку теплицю, використовуючи для цього дуги і поліетилен. У такому парничку рослини повинні протриматися до кінця весни. Коли небезпека нічних заморозків зникає, поліетилен знімають.

Проведений посів помідорів під зиму дає можливість отримати більш сильні і загартовані рослини. Завдяки цьому, відпадає необхідність у додаткових витратах коштів на боротьбу з інфекціями і шкідниками. А ось який урожай дадуть озимі помідори, залежить вже від подальшого догляду за ними.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *