Особливості вирощування фенхелю на підвіконні

Особливості вирощування фенхелю на підвіконні

Перед тим, як дізнатися про вирощування фенхелю з насіння в домашніх умовах на підвіконні, розглянемо короткий опис про цю чудову пряну рослину.

Ажурні зелені пагони фенхелю, які по вигляду нагадують кріп, мають трохи освіжаючий привабливий смак. У його складі виявлені вітамін А, ефірні олії, вітаміни групи В і вітамін С. Особливо приваблює він своїм здуттям, яке за формою нагадує круглу цибулину.

Це потовщення в країнах Середземномор’я готують в маслі, проварюють в бульйоні з борошном, а також додають у салати. Молоді пагони, і парасольки знаходять своє застосування при солінні різних овочевих культур, а плоди – при виробництві хлібних виробів.

вирощування фенхелю на підвіконні

Фенхель звичайний відноситься до сімейства Селерових. Його вирощують, як кріп. Насіння цієї культури зберігається лише два або три роки. Але розмножити фенхель можна і за допомогою кореневища, яке ділять так, щоб на кожній частині розташовувалося від двох до трьох бруньок.

Вирощування фенхелю в горщику

Для вирощування цієї пряної культури підійдуть контейнери або горщики з будь-якого матеріалу, висота яких може змінюватися від 20 до 30, а ширина – від 20 до 25 сантиметрів. На дно ємності бажано насипати шар дренажу (від 1 до 2 см).

Фенхель найкраще росте і розвивається на поживному ґрунті з невеликим додаванням глини. Кислотність земляної суміші повинна бути нейтральною (рН 7,0). Оптимальніше всього купити універсальний квітковий ґрунт (типу «Терравіта») і додати в нього трохи глини або дернової землі.

Для посіву цієї культури використовують маленькі торф’яні горщики, заповнені земляною сумішшю. У кожному горщику розміщують по дві або три насінини, щоб згодом залишити найсильніші, а інші видалити. Насіння засипають невеликим шаром ґрунту (від одного до двох сантиметрів) і поміщають в місце з температурою від 13 до 18 градусів.

Варто пам’ятати, що для проростання фенхелю потрібна темрява, і він може почати прокльовується вже при значеннях температури від +6ºС до +8ºС градусів. Але в цьому випадку перші сіянці з’являться через 14 — 20 днів.

Проводячи вирощування з насіння фенхелю, потрібно пам’ятати про ще один важливий момент: будь-яке пошкодження коренів призводить до появи великої кількості гілочок, а ось потовщення у вигляді цибулини при цьому погано розвивається.

вирощування фенхелю на підвіконні

Двомісячну розсаду переміщують у горщики діаметром 20-25 см. Зелені ажурні пагони починають різати, коли вони досягають висоти близько 30 см. Фенхель в основному вирощують не тільки заради пряних ажурних пагонів, але і заради прикореневих потовщень. Цю культуру зазвичай вирощують у великих місткостях, оскільки її потовщене кореневище може доходити в діаметрі від 8 до 10 сантиметрів, а вся рослина – до пів метра.

Час вирощування, від появи перших сходів до появи кореневища, становить від 2,5 до 3 місяців. Вдалих посівів!

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *