Як виростити гливи на пеньках?

Як виростити гливи на пеньках
Виростити гливи не становить особливої праці. Я розповім, які умови необхідні для цього.

Заготовляю здорову деревину листяних порід: тополі, осики, яблуні, груші, горіха. Розпилюю її на пеньки висотою 30-40 см і діаметром не менше 18 см. На кожному обов’язково роблю позначки (маленькі зарубки) на зрізі, який перебував з боку крони. Кору видаляти не треба. По всій бічній поверхні пеньків просверливаю отвори діаметром 10-15 мм, глибиною 7-10 см на відстані 12-15 см один від одного. Замочую заготовки у воді в будь-якої ємності (ванні, бочці) протягом 2-3 днів. Свіжу деревину можна не замочувати.

Місце посадки

У тінистому вологому місці садової ділянки або городу (можна між кущами смородини, аґрусу і в малиннику) викопую лунки глибиною 15-20 см, по діаметру трохи більші, ніж пеньки. При цьому важливо дотримати відстань між лунками – 30-35 см. На дно кожної кладу зволожену тирсу (або дрібні стружки, солому) шаром 1-1,5 см. Поверх насипаю посадковий міцелій грибів шаром 1 см і ставлю пеньки карбами вгору. Це дуже важливо.

Місце посадки
Вирощування глив на пеньках

Справа в тому, що деревина має здатність вбирати воду тільки в напрямку від кореня до крони. І якщо пеньок буде стояти неправильно, вгору “корінням“, вбирати воду з ґрунту він не буде і дасть дуже маленький урожай грибів (всього один збір, а в суху погоду може і зовсім не бути).

Технологія вирощування гливи

Перед тим як ставити пеньки в лунку, заповнюю просвердлені в них отвори посадковим міцелієм і зовні закриваю воском або пробочками з вологої тирси. Замість отворів можна наробити надпілов, щілин і заповнювати точно так само.

Навколо встановлених в лунки пеньків ущільнюю грунт – утаптиваю ногами. Для економії площі дерев’яні заготовки можна ставити одну на одну16, підбираючи по діаметру. Кожну або всі разом накриваю на 2-3 тижні шматком чистої поліетиленової плівки, яку обов’язково попередньо перфорирую (проколюю) через 10-15 см цвяхом.

Для цієї мети можна використовувати чисті поліетиленові сумки або пакети – надягати їх на пеньки і закріплювати, щоб не злітали. Таке укриття захищає міцелій і деревину від висихання і сприяє кращому приживанню посадкової грибниці.

Технологія вирощування гливи
Глива, зростаюча на пні

Як доглядати за вешенками?

Таким способом висаджую гливу в травні – початку червня, щоб за теплий літній час грибниця добре розрослася в деревині. Догляд полягає в підтримці грунту навколо пеньків у вологому стані. Якщо погодні умови сприятливі, плодоношення починається у вересні-жовтні поточного року. При використанні якісного міцелію і певних штамів (сортів) урожай плодових тіл гливи збираю щорічно з квітня по листопад протягом 4-5 років в залежності від щільності деревини і діаметра пеньків.

Як бачите, виростити гливи на дачі не так вже й складно. Спробуйте – і вам напевно вдасться зібрати хороший урожай грибів.

Автор Садівник

Полюбляю вирощувати фрукти та овочі на присадибній ділянці. Ділюся порадами по догляду за садом.

Один коментар

  1. Достатьно цікаво. Головне, що шливи менш примхливи ніж шампіньйони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *